Znajdź swoje spełnienie

Porażająca jakość zdjęcia, ale aparat e tel. był bezlitosny…
Dużo łatwiej jest o czymś marzyć i śnić, niż naprawdę zacząć działać, narażając się na klęskę i odrzucenie. *

Pamiętacie jak w dzieciństwie bawiło się w dom i każdy wymyślał sobie dorosłe czynności oraz zawody. Mogło się być kim tylko się chciało, ale z biegiem lat trzeba wybrać kierunek w jakim chce się iść, pracę zapewniającą nam nie tylko zarobki ale i satysfakcje. To od nas zależy kim się staniemy i czy odważymy się wykonywać to, co lubimy i sprawia nam radość.

Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia to 50 krótkich tekstów opowiadających o tym co spotkało Regine oraz jej znajomych. To nie tylko zwykłe historie, ale wydarzenia, które coś zmieniły w jej życiu, pozwoliły zdobyć doświadczenie i wiedzę nie tylko o ludziach, ale i życiu. Za ich pomocą próbuje przekazać jak przewrotne może być życie i że czasem potrzeba tylko odwagi i determinacji.

Odwaga to stan, kiedy nikt inny nie wie, że się boisz.*

Naczytałam się dużo dobrego na temat książek Reginy Brett i chciałam sprawdzić o co tyle szumu wokół jej nazwiska. Najpierw w moje ręce wpadł kalendarz wykonany przez nią i tylko podsycił moją ciekawość by przeczytać coś jej autorstwa. Jak odebrałam Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia?

Książki Brett mają miano poradników, ale ja tej pozycji tak nie odbieram. To raczej zbiór historii, które są wzięte z życia,  które autorka zgromadziła w jednym miejscu i oddając w ręce swoich czytelników pokazuje, że czasem potrzeba dużo czasu, by dojść tam gdzie chcemy tak naprawdę być. Oraz to, że wszystko, co działo się po drodze, nie ważne czy zakończone sukcesem czy też porażką, ma jakiś sens. Uczy nas życia, różnych doświadczeń, pozwala poznać przeróżnych ludzi ich zachowanie, a nawet zdobyć wiedzę, która może przydać się w momentach w których nawet się tego nie spodziewamy. Regina pisze lekko, bez zbędnego ubarwiania czy używania wielkich słów, prostym językiem trafia do czytelnika i ładuje pozytywną energią.

Wcale nie musiałam znaleźć właściwej osoby dla siebie. Musiałam stać się właściwą osobą.*

Obawiałam się moralizowania oraz zbyt dużego nawiązywania do Boga i religii, a w rezultacie tego pierwszego w ogóle nie było. Co do religii – widać, że jest ona istotna dla autorki, ale nie przytłacza nią, wzmianki są naturalne i nikomu nie powinny przeszkadzać. Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia czyta się szybko, lekko i przyjemnie, ale pomimo tego skłania ona do refleksji oraz zapada w pamięć. I to nie jest tak, że wszystko przyjdzie za pstryknięciem palców – na zmiany i odkrycie swojego celu trzeba ogromu pracy i czasu. Widać, że Brett ma wprawę w pisaniu, bo na zaledwie kilku stronach nie prezentuje suchych faktów, a coś co ma głębie i jest realne. Jestem tym mile zaskoczona i z pewnością w swoim czasie sięgnę po inne jej publikacje.

Polecam tym, którzy lubią sięgać po publikacje tego typu lub chcą spróbować pierwszy raz poczytać coś w tym stylu. Regina Brett ma lekki, plastyczny język. Pisze życiowo a co ważniejsze nie wymusza na odbiorcach swoich poglądów.

To co wygląda na koniec , może być nowym początkiem. *


Autor: Regina Brett
Tytuł: Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2014-11-04
Kategoria: poradnik
ISBN: 9788363944667
Liczba stron: 368
Ocena: brak

Wyzwania:Klucznik
2016
(2.
Książka z długim tytułem)

Dodaj komentarz