Powrót szalonych agentek („Klub Matek Swatek: Operacja Londyn” – Ewa Stec)

„ – Miłość niemożliwa zwykle działa (…) – Zawsze to, co wydaje nam się niemożliwe,  jest  dla nas atrakcyjniejsze.”*

Osoba zakochana chce mieć tą świadomość, że jej druga połówka jest jej  wyborem, ewentualnie zrządzeniem losu. Chce wierzyć, że to tylko i wyłącznie jej wybór, dokonany z własnej woli, a nie pod wpływem manipulacji czy też złudnych wrażeń. I zazwyczaj tak jest, ale są osoby, które uważają, ze co niektórzy potrzebują pomocy w znalezieniu tego jedynego.

Agentki Klubu Matek Swatek, które są  w wieku emerytalnym tym razem poszerzają obszar swoich działań i ruszają aż do Londynu. Ich zadaniem jest aby Alicja i Igor padli sobie w ramiona i już tam pozostali. Kobiety nie zdawały sobie nawet sprawy w co się pakują godząc się na te zadanie. Nie dość, że tych dwoje sami dają rade z zacieśnianiem więzi to jeszcze narażają się bossowi mafii. Same też wpadają w skrzydła miłości i ulegają manipulacji. W trakcie trwania pobytu agentek w tym mieście okazuje się, że co niektórzy bardzo dobrze i ukrywali swoją prawdziwą tożsamość. Jaki będzie finał tej powieści?

Ewa Stec słynie z pisania powieści z dużą dawką humoru oraz nutką dreszczyku, Do tej pory miałam okazje przeczytać tylko jedną jej książkę,  „Klub Matek Swatek”, którą bardzo miło wspominam. Gdy ukazała się kontynuacja przygód tych szalonych starszych pań od razu wiedziałam, że będę chciała ją przeczytać. Chciałam ponownie spotkać się z kobietami, które w ciekawy, ale szalony sposób kojarzyły pary, a przepraszam „popychały je ku sobie”. Działania podejmowane przez nie budziły we mnie niedowierzanie – nawet nie podejrzewałam tego jak bardzo może być człowiek pomysłowy. W sposób często niedorzeczny sprawiają, że potencjalna para zwraca na siebie uwagę, czyli łapie się na haczyk.

Tym razem „ofiary’ może i nie potrzebowały pomocy w tworzeniu związku, ale zapewniam, że nie zabrakło scen wywołujących wybuchy śmiechu. Pani Stec ma ten dar, że nawet w scenach niebezpiecznych wplata zabawne dialogi czy też scenki i naprawdę nie wiadomo czy się bać. W moim przypadku zdecydowanie przeważały napady śmiechu. Fabuła powieści jest tak  skonstruowana, ze nie ma takiej możliwości by czytelnik się nudził choćby przez  chwilę. Polska powieściopisarka potrafi też idealnie stworzyć postacie, które mamy okazje poznać . Wydają się takie realne i dobrze nam znane – ci których znamy z poprzedniej części pokazują, że mają jeszcze wiele w zanadrzu i jeszcze nieraz nas zaskoczą.

Lubię gdy w książkach cały czas coś się dzieje i zależności od gatunku znajduje to czego oczekuje. Ewa Stec zdecydowanie spełniła moje oczekiwania. Od pierwszych stron dałam pochłonąć się tej historii. Nawet przez chwilę moje myśli nie błądziły gdzie indziej, po prostu musiałam  jak najszybciej poznać zakończenie, które jest obiecujące gdyż zapowiada kontynuacje.

„Klub Matek Swatek: Operacja Londyn” i to książka z dużą dawką humoru, napisana językiem łatwym  i przyjemnym w odbiorze. Może nie jest tak zabawna jak część pierwsza, ale jest równie dobra i warta przeczytania. Idealna gdy masz zły humor lub potrzebujesz czegoś lekkiego i zabawnego. Polecam!

 Baza recenzji Syndykatu ZwB
 
*str.100
Autor: Ewa Stec
Tytuł: Klub Matek Swatek:Operacja Londyn
Wydawnictwo: Otwarte
Rok wydania: wrzesień 2011
Liczba stron: 384

Ten post ma 16 komentarzy

 1. anetapzn

  Bardzo lubię wszystkie ksiażki autorstwa Ewy Stec, relaks i dobra zabawa gwarantowane.

 2. przede mną cały czas pierwsza część
  jednak po Twojej recenzji mam ochotę szybciej po nią sięgnąć, żeby móc przeczytać i tę część:)

 3. Jola

  Ewa Stec to kobieta "rozśmieszajka" ze swoimi ksiązkami.Bardzo lubię jej ksiązki,bo dobrze się z nimi bawię.

 4. Querida

  Jakoś mimo wszystko nie jestem przekonana do tej serii. 😉

 5. Paulaaaa

  Mi również książka się bardzo podobała. Z każdą kolejną stroną źle mi było, że zostawało mi coraz mniej stron dobrej zabawy, ale z drugiej strony nie mogłam się doczekać jak ta historia się skończy 😉

 6. cyrysia

  Dopiero nabyłam pierwszą część KMS i najpierw muszę ją przeczytać. Jak tylko to uczynię, to wtedy chętnie poznam dalsze dzieła Ewy Stec.

 7. Kinga

  Nie tak dawno miałam w ręku pierwszą część przygód "Matek Swatek" i…odłożyłam.Cieszę się, że napisałaś recenzję tej książki. Uświadomiła mi, że popełniłam błąd 🙂
  Pozdrawiam!
  tulipanowo.blogspot.com

 8. Blueberry

  Widziałam ją w bibliotece, więc na pewno przeczytam 😀

 9. santana

  Czytałam, ale nie do końca muszę to zmienić!!:)

 10. Melania

  Czytałam, jedna z moich ulubionych książek, pełno humoru 🙂 a Pani ewa jest jedną z moich ulubionych pisarek, :Polowanie na Perpetuę" również bardzo dobra 🙂 Pozdrawiam.

 11. Tuśka

  Czytałam i potwierdzam. Książka jest świetna. Z humorem i dobrą akcją:)

 12. Czytelniczka

  Chętnie się z nią zapoznam, muszę najpierw jednak przeczytać pierwszą część:)

 13. Penelopa

  Nie przepadam za takimi książkami, ale chyba są dobre do "odmóżdżenia" się, więc jak będę mieć okazje to skorzystam. ;D

 14. Obsesja Kasiulka

  Pierwsza częśc przeczytana. Miły odmóżdżacz 😉 Trzeba gdzieś w wolnej chwili dorwać tę część;)

 15. JULIA ORZECH

  Kurcze już dawna obiecuję sobie sięgnąć po tę książkę:) może w końcu się uda w tym natłoku świetnych pozycji do nadrobienia:)

Dodaj komentarz