You are currently viewing Zabawa w chowanego. Gdzie się schował lisek? / Gdzie się schował traktor?

Zabawa w chowanego. Gdzie się schował lisek? / Gdzie się schował traktor?

Do tej pory w skład serii Zabawa w chowanego wchodziły cztery tytuły – Gdzie się schował jednorożec?, Gdzie się schował samochód?, Gdzie się schował kotek?, Gdzie się schował kurczaczek?. Teraz powiększyła się ona o dwie nowe pozycje – Gdzie się schował lisek? oraz Gdzie się schował traktor?. Co mają nam do zaoferowania?

Zarys fabuły

Gotowi na poszukiwanie liska, traktora i innych ciekawych rzeczy oraz zwierząt? Obie książeczki składają się z dziesięciu stron, na których poszukujemy danego zwierzęcia lub przedmiotu skrytego za filcowym ruchomym elementem. Czy odnajdziemy wszystko, co jest ukryte i kogo będziemy poszukiwać na samym końcu?

Słów kilka o szacie graficznej

Seria Zabawa w chowanego to trwałe tekturowe książeczki z przepięknymi, chociaż prostymi ilustracjami we wszystkich kolorach. Niewątpliwym plusem są tutaj filcowe klapki znajdujące się, na co drugiej stronie. Fajne jest to, że każda ma inny kolor oraz kształt. Przetrwają ciekawskie rączki małych czytelników i gwarantują świetną zabawę. Mały czytelnik będzie zachwycony niezbyt dużą ilością tekstu i zadaniami do wykonania. U nas hitem – ponownie – okazało się lustereczko na końcu każdej książeczki.

Moje wrażenia

Zarówno Gdzie się schował lisek?, jak i Gdzie się schował traktor? okazały się kolejnym strzałem w dziesiątkę. Książeczki są proste, dostarczają dużo dobrej zabawy, ale też edukują. Odchylając ruchome filcowe elementy, ćwiczy się małą motorykę, barwne ilustracje stymulują zmysł wzroku, a czytanie poleceń pomaga w ćwiczeniu skupiania się dzieci. To idealne tytuły, które zachwycą każdego małego czytelnika, bo zabawa w chowanego czy A kuku! to chyba najbardziej popularne atrakcje u dzieci.

Na zakończenie

Zarówno Gdzie się schował lisek?, jak i Gdzie się schował traktor? to książeczki, które z miejsca zdobywają aprobatę małych czytelników. Z liskiem i traktorem bawimy się rewelacyjnie i jeszcze długo będziemy do nich często wracać. To nie tylko dobry pomysł na mile spędzony wspólnie czas, ale naukę poprzez zabawę. A wszyscy dobrze wiemy, że tak najlepiej przyswaja się wiedzę.

Autor: Opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Ingela Arrhenius
Tłumaczenie: Katarzyna Moga
Tytuł: Gdzie się schował lisek?, Gdzie się schował traktor?
Tytuł oryginału: Where’s Mrs Fox?, Where’s Mr Tractor?
Wydawnictwo: HarperKids
Wydanie: I
Data wydania: 2024-03-12
Kategoria: dla dzieci
ISBN: 978-83-276-8681-7, 978-83-276-8682-4
Liczba stron: 10, 10


Ten post ma 6 komentarzy

 1. Agnieszka Kaniuk

  Takie książeczki są świetne, jeśli chodzi o rozwój dziecka, a przy tym gwarantują dobrą zabawę. Mój siostrzeniec kocha zarówno traktory, jak i upodobał sobie liski, więc to coś dla niego.

 2. Miye

  To fantastycznie, że książeczki te mogą łączyć zabawę z edukacją w tak przystępny sposób.

 3. zaczytanamarzycielka8

  Książeczki z tej serii są super, bardzo dobrze angażują dziecko w zabawę.

 4. Martyna K.

  W książeczkach z tej serii bardzo podoba mi się dodawanie końcowego lusterka. Jest to naprawdę genialny pomysł.

 5. dyedblonde

  tego typu ksiązeczki to świetna opcja dla małych dzieci 🙂
  bardzo fajna seria, oby więcej takich

 6. Angela

  Bardzo fajne książki, trochę w ten deseń znajdź Walliego. Fajny pomysł na książkę.

Dodaj komentarz