You are currently viewing Akademia Mądrego Dziecka. Poznajmy dinozaury. Stegozaur / Triceratops

Akademia Mądrego Dziecka. Poznajmy dinozaury. Stegozaur / Triceratops

Wiedza o tym, co kiedyś się działo fascynuje nas niezależnie od wieku. Ciekawi jak się żyło, jakie zwierzęta chodziły po świecie i w jaki sposób udawało im się funkcjonować. Tego jest naprawdę dużo i niezależnie od tego, co nas będzie interesować, znajdziemy informacje poszerzające wiedzę. Od nas zależy, do jakich źródeł sięgniemy i co podsuniemy najmłodszym. Jednak jeśli miałabym wskazać coś konkretnego, to bez wahania wskazałabym Akademię Mądrego Dziecka. W jej ofercie znajduje się wiele serii, w tym Poznajmy dinozaury.

Stegozaur

Zaglądając do tej książeczki, dowiemy się, czym żywiły się te ogromne dinozaury. Poznamy ich budowę oraz tajną broń, która służy im do obrony. Tytułowy bohater zdradzi też nam, co zazwyczaj robi i z kim. Na końcu zaś ma dla nas pewne zadanie do wykonania.

Tricerstops

Ten dinozaur również zaprasza nas do swojego świata i pozwala lepiej się poznać. I tym razem poznajemy menu kolejnego gada, który zapewnia, że jest roślinożerny. Poznajemy jego budowę, czytamy o wielkiej głowie, posiadaniu trzech rogów oraz tuptaniu tak mocno, że aż wzbijał tumany kurzu.

Akademia Mądrego Dziecka. Poznajmy dinozaury wzbogaciła się o dwa nowe tytuły. Poznajmy dinozaury mówi o prehistorycznych gadach. To nie lada gratka dla fanów tych zwierząt, tym razem czas na kolejne nowe dinozaury – Stegozaur i Tricerstops. Co możemy o nich napisać?

Słów kilka o szacie graficznej

Na uwagę zasługuje kartonowe wydanie. Widać, że jest trwałe i wytrzyma wielokrotne czytanie oraz ciekawskie małe rączki. Niezwykle barwne z pięknymi i kolorowymi ilustracjami Davida Partingtona. Najbardziej jednak zachwycają ruchome elementy, dzięki którym można pomachać kolczastym ogonem Stegozaura i pomóc w przeżuwaniu Triceratopsowi czegoś pysznego.

Moje wrażenia i opinia

Zarówno Stegozaur, jak i Triceratops pełnią wiele funkcji. Bawią, uczą, ale mogą też ćwiczyć przykładowo umiejętności oko-ręka. To niesamowite ile radości, dobrej zabawy oraz wiedzy może sprawić mała dziesięciostronicowa książeczka. Od ilustracji trudno oderwać wzrok, a prosty w odbiorze tekst przyciąga i fascynuje.

Poznajemy dinozaury to książeczki skierowane do maluszków od 0 do 3 lat, służą do terapii, zabawy oraz nauki. A wiemy, że nauka przez zabawę oraz poznawanie świata w przystępny sposób jest najlepsze.

Autor: Opracowanie zbiorowe
Ilustrator: David Partington
Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb
Tytuł: Akademia Mądrego Dziecka. Poznajmy dinozaury. Stegozaur / Triceratops
Tytuł oryginału: Hello Dinosaur. Stegosaurus / Triceratops
Wydawnictwo: HarperKids
Wydanie: I
Data wydania: 2024-02-15
Kategoria: lit. dziecięca (0+)
ISBN: 9788327686510, 9788327686527
Liczba stron: 10, 10


Ten post ma 6 komentarzy

 1. Agnieszka

  Te ruchome elementy robią furore. A na dodatek to jeszcze dinozaury, które dzieciaki uwielbiają

 2. dyedblonde

  bardzo fajna propozycja dla dzieciaków odkrywających świat 🙂
  swoją drogą dinozaury zawsze na czasie wsrod dzieciaków

 3. zaczytanamarzycielka8

  Te książeczki z tej serii są naprawdę świetne 😉 chętnie zawsze przeglądam je z dziećmi u mnie w rodzinie 😉

 4. Anszpi

  Bardzo przydatne są takie książeczki w zabawie i nauce najmłodszych

 5. Kamila z naciskiem na szczęście

  mamy chyba wszystkie z tej serii i chłopaki są zachwycone, uwielbiają się nimi bawić!

 6. Martyna K.

  Dziękuję za polecenie tego tytułu. Myślę, że może mi się spodobać w wolnym czasie gdy po nią sięgnę.

Dodaj komentarz