You are currently viewing Strażnik miecza Cassandry Clare [Zapowiedź patronacka]

Strażnik miecza Cassandry Clare [Zapowiedź patronacka]

Cassandra Clare – znana głównie z serii Dary Anioła oraz Diabelskie Maszyny powraca w wielkim stylu. Tym razem jednak napisała powieść fantastyczną dla dorosłych.

Zysk i S-ka wyda Strażnika miecza już 28 listopada, a ja mogę z radością ogłosić, że patronuję tej niesamowitej powieści.

Zapewniam, że jest na co czekać!

💙Łapcie opis poniżej💙

Zakazana miłość, niebezpieczna magia i mroczne sekrety, które mogą zmienić świat. W tętniącym życiem mieście-państwie Castellane bogatych szlachciców i zdeprawowanych przestępców łączy jedno: dążenie do bogactwa, władzy i rozrywek. Zabrany z sierocińca Kel zostaje Strażnikiem Mieczna, sobowtórem następcy tronu Conora Aureliana. Wychowuje się u boku księcia, ćwiczy sztuki walki, uczy się tajników rządzenia państwem, ale Kel wie, że jego przeznaczeniem jest umrzeć za księcia. Żadna inna przyszłość nie jest możliwa…

Lin Caster pochodzi z małej społeczności Ashkarów, której członkowie mają magiczne zdolności. Wkrótce Lin i Kel zbliżają się do siebie, wciągnięci w sieć utkaną przez tajemniczego Króla Szmaciarza. Kiedy wkraczają do podziemnego świata intryg i mroku, odkrywają potężny spisek, który może doprowadzić do upadku królestwa…

„Wszystko w tej powieści jest we właściwych proporcjach: tajemnica i magia (nie za dużo, nie za mało), po mistrzowsku skonstruowane światy, walki na miecze, polityka, barwne, interesujące postacie i historia, która przykuła moją uwagę od pierwszej do ostatniej strony”.
George R.R. Martin, autor “Gry o tron”

Ten post ma 5 komentarzy

 1. Martyna K.

  Miłośnicy twórczości tej autorki na pewno nie mogą doczekać się tego wydania.

 2. dyedblonde

  gratuluje patronatu! super oby tak dalej
  co prawda co do książki tematyka nie moja, ale jestem ciekawa czy ostatecznie by mi wpadła w oko

 3. Justyna

  Fabuła zapowiada csię całkiem ciekawie.

 4. Joanna

  Fabuła zapowiada się bardzo ciekawie, jednak to nie moje klimaty. Ale wiem komu polecę książkę.

 5. KonfabulaPL

  Właśnie czytam książkę i jest bardzo zawikłana. Ale po grubości lektury wiem, że z wszystkimi wątkami autorka zdąży sobie poradzić.

Dodaj komentarz