You are currently viewing Slammed Colleen Hoover

Slammed Colleen Hoover

Nie podchodźcie do życia zbyt poważnie. Dajcie mu w pysk, kiedy na to zasługuje.*

Tak naprawdę życie to nieustanna droga, którą pokonujemy dzień po dniu. W słońcu, deszczu i wichurze, z przeszkodami, zakrętami i rozwidleniami. Doświadcza nas i uczy funkcjonowania w świecie. Czasami zbyt szybko wymaga przejścia z dzieciństwa w dorosłość, zbyt wiele razy rzuca przeszkody i sprawia, że padamy pokonani, ale równie intensywnie potrafi dodać sił i napełnić nadzieją.

Zarys fabuły

Layken wie, co znaczy strata ukochanego rodzica. Nadal stara się z tym pogodzić, ale nie jest łatwo. Na dodatek muszą się wyprowadzić i opuścić wszystko, co znane. Obawia się nowego miejsca, na szczęście wita ją tam nie tylko pierwszy śnieg, ale i dwójka sąsiadów z naprzeciwka. Kilkulatek jest w wieku młodszego brata nastolatki, a Will jest nieco starszy od niej. Szybko nawiązuje się między nimi nić sympatii, a może nawet i coś więcej. Niestety nie jest im dane być razem, a co gorsza, Lake i jej brata czeka kolejny cios od losu.

Czytałam Slammed w pierwszym polskim wydaniu, ale lubię czasem wracać do ulubionych historii i właśnie nadszedł czas na losy Lake i Willa. Nie sądziłam jednak, że poruszy mnie tak mocno, jak za pierwszym razem. No bo przecież znam już finał, wiem, co przeżyli. Okazuje się, że wiedza nijak ma się do emocji i tego, co dzieje się z sercem.

Moje wrażenia

Colleen Hoover ma niesamowity talent do pisania powieści, które poruszają głębią swoich uczuć oraz tym, że są tak życiowe. Od pierwszych stron przekonuje czytelnika do poznawanej historii i krok po kroku ją przed nim odkrywa. Pokazuje, że bohaterowie, to zwykli ludzie, którzy muszą starać się radzić sobie z każdym dniem. Slammed pokazuje, jak trudno jest stracić rodzica i nauczyć się bez niego żyć, to też ukazanie ciężaru odpowiedzialności za kogoś innego i pogodzenie serca z rozumem, by nie zapomnieć w tej nagłej dorosłości, że ma się prawo być szczęśliwym i kochać. Autorka zachwyca poczuciem humoru i tym jak pięknie pisze o uczuciach, tutaj każde zdanie było przesiąknięte emocjami. I chociaż to tylko codzienność nie brakuje zwrotów akcji, momentów pełnych wrażeń i chwil poruszających do głębi.

Słów kilka o bohaterach

Każda z postaci jest inna i wyjątkowa, nie ma w tej książce dwóch takich samych osób. Najlepsze jest też to, że każdy miał swoją rolę do odegrania i bez tej konkretnej postaci byłoby źle. Najfajniejsza w nich jest ta nie idealność. Są dobrzy, starają się postępować właściwie, a jednak zdarzają się błędy i słabości. Lake i Will są młodzi, ale doświadczeni przez los. Wiedzą, co muszą robić, tylko walka z uczuciami nigdy nie jest sprawiedliwa. Stają na wysokości zadania, ale to tylko ludzie i mają prawo do gorszych dni.

Na zakończenie

Naiwnie myślałam, że skoro znam książkę, będę mniej ją przeżywać. Szybko dotarło do mnie, jak mocno się myliłam i już chusteczkami ignorowałam spojrzenia domowników, gdy zalewałam się łzami nad książką. Z każdym zdaniem, ba!, nawet słowem, czułam, jak wypełniają mnie uczucia i wraz z bohaterami wszystko przeżywałam. I to tak mocno, że czułam, jak moje serce było rozrywane i sklejane na nowo. Slammed to taki rollercoaster, gdzie pędzi się przez życie i nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy śmiać się w głos, a w którym momencie wszystko nas przygniecie. Ponownie przepadłam w tych słowach, zachłannie pochłaniałam wszystkie emocje, chociaż rozbiły mnie na tysiące kawałków i z sentymentem wylewałam te potoki łez, śmiałam się i wzdychałam.

Okazuje się, że nie ważne czy Slammed czyta się pierwszy, czy kolejny raz. Colleen Hoover czaruje słowem, chwyta za najczulsze struny duszy i na nich gra. Mnie za każdym razem rozrywa serce, by potem po kawałeczku je skleić. I nic już wtedy nie jest takie samo, ale dla tych wszystkich przeżyć mogę dawać je sobie rozszarpywać. To jest tego warte.

Slammed otrzymałam od księgarni TaniaKsiazka.pl. Zachęcam również do zajrzenia na stronę księgarni po inne nowości.

Autor: Colleen Hoover
Tłumaczenie: Katarzyna Puścian
Tytuł: Slammed
Tytuł oryginału: Slammed
Wydawnictwo: W.A.B.
Wydanie: III
Data wydania: 2022-08-10
Kategoria: new adult
ISBN: 9788383180311
Liczba stron: 288

Slammed
Slammed | Point of Retreat | This Girl


Dziękuję!

Ten post ma 4 komentarzy

 1. Agnieszka Kaniuk

  Bardzo chcę przeczytać tę książkę. Oddałabym duszę komu trzeba, za taką możliwość. 🙂

 2. Sia

  Ta autorka ciągle przede mną. Ale coraz bardziej mam ochotę poznać jej książki 🙂

 3. Katarzyna Krasoń

  Uwielbiam tę opowieść. Poryczałam się na samo zakończenie, bo to było coś cudownego. Tak życiowego, prostego, a zarazem niepowtarzalnego. Trudno przejść obok takiej książki obojętnie!

 4. Pojedztam

  Swego czasu czytałam bardzo dużo książek tej autorki. Nie mogłam też przejść obojętnie obok właśnie tego tytułu znakomitej zagranicznej twórczyni.

Dodaj komentarz