You are currently viewing Dziedzictwo Elle Kennedy

Dziedzictwo Elle Kennedy

Tak naprawdę prawdziwą miłość można spotkać w każdym wieku. Serce samo wybiera, dla kogo szybciej zabije i z kim będzie chciało dzielić resztę życia. Uczucie jest tym silniejsze, jeśli droga do niego nie była zbyt prosta, bo czy można odrzucić kogoś, kto zrobi wszystko, by nas uszczęśliwiać? Jednak wzajemne kochanie się w zderzeniu z życiem codziennym nie zawsze może pokonać wszystkie przeszkody. Co wtedy?

Zarys fabuły

Grace i Logan, Allie i Dean, Hannah i Garrett oraz Sabrina i Tucker mają za sobą już czasy studiów. Nadszedł teraz czas na dalsze wspólne życie i dorosłe sprawy. Wszyscy dojrzeli, mają swoje kariery, ale nadal się kochają i planują wspólne życie. Niestety dopada ich brak czasu dla siebie, strach przed nieznanym, lęk przed wyrażeniem swoich uczuć i brak szczerości. Pojawia się napięcie, kłótnie, wspólne obwinianie i oskarżanie. Czy zakochani zdołają poradzić sobie z kolejnymi problemami?

Off-campus to jedna z moich ukochanych serii, mam do niej ogromny sentyment i nie zliczę, ile już razy wracałam do całych historii lub ukochanych fragmentów. Dlatego z ogromną radością odkryłam, że ukaże się u nas Dziedzictwo. Bo czy może być coś lepszego niż ponowne spotkanie z ulubieńcami i zobaczenia, co u nich słychać po kilku latach?

Moje wrażenia

Jak się okazuje, Elle Kennedy radzi sobie z opowiadaniami równie dobrze, co ze zwykłymi powieściami. Dziedzictwo to historie czterech par z wcześniejszych dobrze wszystkim znanych części. Opisuje w nich, co się dzieje u bohaterów parę lat po zakończeniu nauki. Skupia się na tym, jak codzienność i natłok obowiązków wpływa na relacje między zakochanymi. Pokazuje, że nie zawsze jest łatwo i nieraz potrzeba dużo pracy, chęci, szczerości i kompromisów, by się nie pogubić. No i jak to zawsze bywa u tej powieściopisarki, jest niezwykle emocjonująco. Dzieją się dramatyczne rzeczy, a jednak nieustannie czuć miłość bohaterów. W tych opowiadaniach jest czas na smutki, radości, gorsze i lepsze dni. Autorka wie jak poruszyć serce i rozbawić, potrafi poplątać w losach par, ale nie pozostawia ich bez niczego.

Słów kilka o bohaterach

Jeśli jakbym się rozpisać o każdym z osobna pewnie nikt nie doczytałby tego do końca. Uwielbiam tych ludzi za wszystko. Za wady, zalety, za głupie żarty i to, że zawsze mogą na siebie liczyć. Oni się nie poddają, chociaż potrafią coś zepsuć, po przemyśleniu starają się to naprawić. Obecnie nie za dużo uległo w nich zmian, bo już na studiach byli niezwykle dojrzali i potrafili walczyć o to, co dla nich ważne. Teraz nie jest inaczej. Fakt, że dorosłość mogła ich trochę przytłoczyć, troska o drugą osobę skłaniała do milczenia. Strach doprowadzał do nieporozumień i gniewu. A jednak nadal zachwycają dojrzałym podejściem.

Na zakończenie

Co tu dużo mówić, gdy tylko mogłam przeczytać Dziedzictwo, zniknął dla mnie świat. Liczyła się tylko ta książka i bohaterowie. Przepadłam w tych opowiadaniach, wraz z bohaterami przeżywałam każdą chwilę, czułam ukryte w słowach emocje. I chociaż nie przepadam za krótką formą, to w tym przypadku jestem zachwycona. Elle Kennedy dostarczyła mi tego, co zawsze. Ogrom uczuć, całą masę śmiechu i życiowych momentów. Podoba mi się, że na tak małej ilości stron zadbała o każdy detal. Wszystko było świetnie rozpisane, działo się w odpowiednim tempie i nie było nagłej poprawy. Tutaj trzeba było kompromisów, czasu, chęci oraz prawdziwej miłości, bo tylko wtedy wspólnie można wszystko przezwyciężyć. Nie wskażę, które z opowiadań lubię bardziej, a które mniej. Czuje, że wszystkie cztery były cudownym dopełnieniem losów moich ulubieńców.

Dziedzictwo to nie tylko powrót do ulubionych bohaterów, którzy są już, jak starzy przyjaciele. To również czas pełen śmiechu, zaskakujących momentów oraz nauki, że życie jest pełne wzlotów i upadków. Ważne, by zawsze mieć u swojego boku kogoś, kto będzie z nami na dobre i na złe.

Autor: Elle Kennedy
Tłumaczenie: Ewa Helińska
Tytuł: Dziedzictwo
Tytuł oryginału: The Legacy
Wydawnictwo: Zysk i s-ka
Wydanie: I
Data wydania: 2022-07-26
Kategoria: new adult
ISBN: 9788382026382
Liczba stron: 352

Off-Campus
Układ | Błąd | Podbój | Cel | Dziedzictwo

Ten post ma 6 komentarzy

 1. Martyna K

  Swego czasu trochę interesowałam się twórczością tej autorki. Nie miałam pojęcia, że pojawiły się nowe części cyklu.

 2. Zuzka

  Tym razem książka nie dla mnie. Przejadłam się gatunkiem i rzadko po niego sięgam. Wolę więcej dreszczyku i mroku.

 3. Joanna Kisiel

  Obowiązkowo ten tytuł ląduje na mojej czytelniczej liście. Coś czuję, że miło spędzę czas z tą książka.

 4. Ala

  Zaciekawiłaś mnie tą książką, chętnie po nią sięgnę w wolnej chwili. Zapisuje sobie tytuł. 😉

 5. anszpi

  Myślę, że spodobałaby mi się ta książka, ale obecnie mam spore zaległości i nie zamawiam nic nowego

Dodaj komentarz