You are currently viewing Księga ciała Alice Hanna

Księga ciała Alice Hanna

To, że nasze ciało nam służy, jest czymś tak oczywistym, że nie zastanawiamy się, co się z nim dzieje podczas ruchu, gdy coś jemy lub w momencie odczuwania dotyku, węchu czy też smaku. Okazuje się, że organizm jest niezwykle fascynujący.

Zarys fabuły

Księga ciała, jak sama nazwa wskazuje, opowiada o ludzkim ciele. Dowiemy się, że nasz organizm funkcjonuje cały czas, a wszystkie jego części ściśle ze sobą współpracują. Wszystko, co jest pod skórą, nazywane jest narządami, które tworzą układy. I właśnie o nich poczytamy w tym picturebooku.

Po tym, jak bardzo spodobała nam się Księga drzew, oczywiste było, że i Księga ciała trafi w nasze ręce. Foliowe elementy to nie tylko fajna atrakcja, ale i ciekawy sposób na naukę.

Słów kilka o szacie graficznej

Nasz zachwyt wydaniem i przy tym tytule nie maleje. Szata graficzna może i przypomina trochę podręcznik, ale w tym przypadku naprawdę przyciąga uwagę. Na plus jest również to, że nie tylko okładkę dali twardą, ale również strony. Daje to gwarancję długotrwałości nawet przy częstym przeglądaniu. Pod względem graficznym wszystko zostało dostosowane do wieku odbiorcy, jednak umieszczono w tym tytule sporo wiedzy więc to jedna z tych publikacji, które będą w ciągłym użyciu. Zwłaszcza że treść również została fajnie rozłożona na każdej z rozkładówek, dodatkowo towarzyszą jej wcześniej wspomniane rysunki. Nie można również zapomnieć o foliowych elementach umożliwiających zajrzenie do naszego wnętrza i jego poznania.

Moje wrażenia

Nie da się zaprzeczyć, że dzieci najlepiej przyswajają wiedzę w trakcie zabawy lub podczas czytania książek, w których wiedza jest podana w przystępnej i lekkiej formie. Księga ciała zdecydowanie należy do takich pozycji, autorka zadbała o to, by wiedza w niej zawarta była przystępna dla małych czytelników zarówno pod względem wizualnym, jak i treści. Książka sprawdza się jako rozrywka, ale przede wszystkim uczy. To zaledwie szesnaście stron, na których nie ma zbyt dużo tekstu, ale można z nich nauczyć się naprawdę wiele.

Na zakończenie

Księga ciała zdecydowanie trafia do naszych ulubieńców i tytułów, które z czystym sumieniem polecamy. Napisana lekko i przyjemnie, zdecydowanie zachwyca tym, jak całość w przystępnym stylu przekazuje taki ogrom wiedzy o naszym ciele. Treść współgra z rysunkami oraz foliowym przekrojem. Podoba nam się, że możemy poznać wszystkie narządy, układy, odkryć, co i jak działa oraz jak dbać o siebie.

Autor: Alice Hanna
Ilustrator: Alice Hanna
Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Tytuł: Księga ciała
Tytuł oryginału: The Body Book
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania: 2022-03-23
Kategoria: lit. dziecięca (3+)
ISBN: 9788328090613
Liczba stron: 16


Ten post ma 5 komentarzy

 1. dyedblonde

  wygląda na bardzo fajną propozycje dla dzieci, która nie tylko uczy ale i dostarcza rozrywki – takie ksiązki dla dzieci są najlepsze

 2. Zdjęcia nie oddają tego, jak fantastyczne są to książki w tej serii, zachwycona byłam ja i moja młoda czytelniczka. 🙂

 3. Martyna K

  Skoro jesteście tak zachwyceni to z przyjemnością będę polecać ją dalej.

 4. Zuzka

  Lubię takie książki, które nie tylko bawią, ale i uczą. Myślę, że chętnie zerknę na nią na żywo i może kupię córce.

 5. Miye

  Świetna książeczka! Wygląda jak must have dla idącego w tym roku do szkoły pierwszaka 🙂

Dodaj komentarz