You are currently viewing Tajemnica mojego pochodzenia Sylvia Douyé

Tajemnica mojego pochodzenia Sylvia Douyé

Większość z nas wie, skąd pochodzi i jakie są jego korzenie. Znamy swoich rodziców oraz dziadków. Niestety nie każdy jest w tak dobrej sytuacji i żyje z pustką w sercu, bo nie zna swoich krewnych. Nie wie, jaki mógłby być i często stara się odkryć prawdę. Tylko czy zawsze warto poszukiwać jej za wszelką cenę?

Zarys fabuły

Mogłoby się wydawać, że po ostatnich wydarzeniach na wyspie w końcu będzie spokojnie. Jednak nic bardziej mylnego. Nawet po zniknięciu winnego i odczarowaniu uczniów, nad szkołą panuje poczucie niepokoju. Zagadka nie została do końca rozwiązana. Nie to jednak jest najważniejsze. Czarolina dostrzega zwierzę, którego nie widzi nikt poza nią. Co się z nią dzieje i do czego to doprowadzi?

Nigdy bym nie powiedziała, że będę tak niecierpliwie wypatrywać kolejnych tomów powieści graficznych. Tajemnica mojego pochodzenia była jedną z tych premier, których nie mogłam się doczekać. Jak było po przeczytaniu?

Moje wrażenia

Ponownie zostałam oczarowana. Sylvia Douyé z tomu na tom rozwija fabułę, a wydarzenia zaskakują nowymi faktami. Coraz więcej jest tajemnic, ale uzyskałam też kilka odpowiedzi. Nadal jednak jest sporo niewiadomych, które chciałabym jak najszybciej poznać. Zwłaszcza po finale, jaki tutaj dostałam. No po prostu wow! Podoba mi się, że z każdym zeszytem widać, że wszystko się zmienia, bohaterowie dorastają. Tajemnica mojego pochodzenia to już nie jest tylko historia o magicznych istotach, ale coraz więcej w niej odkrywania siebie. Poznawania swojej przeszłości i odkrywania mocy. Oj dzieje się w tym zeszycie i co lepsze, będzie dziać się jeszcze więcej.

Słów kilka o bohaterach

W trzeciej części już zauważam zmiany, jakie zachodzą u bohaterów. Przeżycia na wyspie kształtują ich charaktery, ale również odkrywają, to co bohaterowie starają się ukryć. Lęki i niepewności umykają, gdy ma się obok siebie przyjazne dusze i nabiera się pewności siebie. Nastoletni czytelnik z pewnością zżyje się z Czaroliną, będzie rozumiał jej rozterki.

Na zakończenie

Tajemnica mojego pochodzenia nie czekała zbyt długo na przeczytanie. Moja ciekawość dalszych losów Czaroliny była zbyt duża. Teraz tego trochę żałuję, bo pozostałam z takim ‘co?!’ i oczekiwaniem na kolejny zeszyt. Wracając do tego, co tu i teraz. No było cudownie. Ponownie dałam pochłonąć się treści oraz ilustracjom Paoli Antisty. W tym przypadku będę się powtarzać za każdym razem. Uwielbiam dzieła tej ilustratorki, to jak obrazuje całą historię i ją ożywia. Te wszystkie barwy, ich intensywność no i poczucie, jakby wszystko na nich się ruszało. No nie mogę się napatrzeć.

Z całego serca polecam całą Czarolinę, ale jeśli przed wami tylko Tajemnica mojego pochodzenia, to naprawdę nie wiem na co jeszcze czekacie. To niesamowita historia, która odkrywa największą tajemnicę i mnoży kolejne pytania.

Scenariusz: Sylvia Douyé
Ilustrator: Paola Antista
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Tytuł: Tajemnica mojego pochodzenia
Tytuł oryginału: Au coeur de mes zoorigines
Wydawnictwo: Egmont
Wydanie: I
Data wydania: 2021-04-21
Kategoria: fantastyka
ISBN: 9788328159709
Liczba stron: 48

Czarolina
Pewnego dnia zostanę fantastykolożką! | Dziewczynka, która kochała zwierzołaki | Tajemnica mojego pochodzenia | ZmoraDziękuję!

Ten post ma 7 komentarzy

 1. Aga

  Ta seria może mi się spodobać. Muszę się zaopatrzec w kilka tomów od razu.

 2. Adrianna

  Hania uwielbia komiksy i jestem przekonana, że ten tytuł bardzo by ją zaciekawił. Nawet ja chętnie zajrzałabym do środka, aby poznać całą historię.

 3. Martyna K

  Przygody Czaroliny są super i warto mieć je na uwadze przez osoby w różnym wieku.

 4. Zuzka

  Brzmi ciekawie, jednak w moim domu raczej ta pozycja nie znajdzie swoich zwolennikow, więc tym razem odpuszczam.

 5. Joanna

  Chyba będę musiała sprawić starszej córce tą serię. Fabuła zapowiada się naprawdę ciekawie.

 6. Aleksandra NS

  Ale piękna okładka! Czy Ty też kupujesz książki dla okładek? Wiem, że treść jest ważna, ale uważam, że udana okładka go już 1/3 sukcesu książki.

  1. Bujaczek

   Jestem wzrokowcem, okładka zawsze ma u mnie pierwszeństwo. ;D

Dodaj komentarz