You are currently viewing Alpaka czułości Joanna Szarańska

Alpaka czułości Joanna Szarańska

Chociaż czasami bardzo chcemy zmienić otoczenie i odpocząć od ludzi, to niekiedy los chce inaczej i tak wszystko plącze, że i tak stają na naszej drodze. Wprowadzają dużo chaosu, ale i zarazem emocji oraz wrażeń. Niekoniecznie zawsze wyczekiwanych. Tylko czy da się oprzeć losowi, pewnej alpace i młodemu rodzeństwu z planem?

Zarys fabuły

Brenda i Kamil poznają się na przyjęciu zaręczynowym ich wspólnych znajomych. Dla kobiety finał tej imprezy nie jest zbyt dobry i czuję, że musi na jakiś czas gdzieś wyjechać. Mężczyzna również planuje urlop, bo chociaż kocha swoją pracę, czuje, że jeszcze trochę i to on będzie potrzebował pomocy lekarza. Tych dwoje ma nadzieję, że zbyt szybko się ponownie nie spotka, ale los bywa przewrotny. Oboje rezerwują pobyt w tym samym miejscu, a co gorsza w tym samym czasie przebywa tam starsza dama z dwoma diabolętkami… znaczy się dziećmi. Czy uda im się odpocząć w tak hałaśliwym towarzystwie i z pewną czarną wielbicielką wszystkiego, co ładnie wygląda i jest mięciutkie?

Gdy tylko Alpaka czułości pojawiła się w zapowiedziach, wiedziałam, że będę musiała przeczytać tę książkę. Czułam, że się nie zawiodę i spędzę z nią kilka godzin pełnych dobrej zabawy. Czy faktycznie tak było?

Moje wrażenia

Joanna Szarańska po raz kolejny pokazała, że potrafi pisać tak, by od pierwszych stron fabuła wciągnęła. Alpaka czułości bez wątpienia od samego początku intryguje i stan ten utrzymuje się do ostatniej kropki. To świetnie napisana komedia obyczajowa, której nie sposób przewidzieć. Autorka ma niezwykle lekki styl pisania, bogatą wyobraźnię i duże poczucie humoru. Bez wątpienia bardzo kocha też zwierzęta, bo tutaj przykładowo alpaka odgrywa niezwykle ważną rolę. Historia bawi, ale również rozczula, wywołuje uśmiech na twarzy i porusza serducho. Powieściopisarka splata ze sobą kilka wątków, tworzy akcję pełną zaskakujących wydarzeń i dba o ładunek emocjonalny.

Słów kilka o bohaterach

Zazwyczaj nie lubię, gdy w książce jest zbyt dużo bohaterów, ale tym razem tego nawet nie odczułam. Każda z postaci jest inna i wyróżniającą się na tle pozostałych. Różni je nie tylko wiek, ale szereg innych czynników. Sposób mówienia, myślenia, poruszania się czy zachowanie. Autorka każdemu z osobna poświęciła sporo czasu i łatwo dostrzec, kto akurat jest narratorem historii. Podoba mi się, że nikt tutaj nie jest idealny, że mają takie same problemy, jak my, a do tego potrafią się z siebie śmiać. No i bliźniaki. Uwielbiam tę dwójkę, ale bałabym się z nimi zostać. Ich przenikliwość oraz pomysłowość bawi do łez, gdy się jest tylko obserwatorem wyczynów dzieci. A alpaka? No szturmem zdobyła moje serducho, nie mogło być inaczej.

Na zakończenie

Mój jedyny problem z tą książką był taki, że zdecydowanie za szybko dotarłam do zakończenia. Alpaka czułości z miejsca przykuła moją uwagę i nie mogłam oderwać się od czytania. Strona po stronie poznawałam losy bohaterów, nieustannie się śmiejąc, wzruszając i zachwycając. Przy tej książce z pewnością nie da się nudzić. Nigdy nie wiadomo, czym znowu zaskoczą bliźnięta lub co tym razem wpadnie w oko przyjacielskiej alpace. Jestem tym tytułem zachwycona i z pewnością będę do niego wracać. Autorka zachwyciła mnie tym, jak poprowadziła wątki, miłością do zwierząt, poczuciem humoru oraz opisami.

To trzeci tom serii, ale myślę, że można zacząć czytanie nawet od końca, bo Alpaka czułości jest historią, którą można traktować jako pojedynczą powieść. Pojawiają się nawiązania do poprzednich tomów, ale i zbytnio nie przeszkadza to w odbiorze całości. A ta powieść rozbawi do łez, roztopi najtwardsze serce i nawet zaspokoi romantyczne dusze. Taka idealna mieszanka, o której nie da się napisać nawet złego słowa. No bo czy książka z tak rozkoszną alpaką i rezolutnymi dziećmi może być zła?

Alpaka czułości otrzymałam od księgarni TaniaKsiazka.pl. Zachęcam również do zajrzenia na stronę księgarni po inne nowości.

Autor: Joanna Szarańska
Tytuł: Alpaka czułości
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Wydanie: I
Data wydania: 2022-03-09
Kategoria: komedia obyczajowa
ISBN: 9788367176422
Liczba stron: 384

Na tropie miłości
Wyszczekana miłość | Wymruczane szczęście | Alpaka czułości

Ten post ma 10 komentarzy

 1. Martyna K.

  Lubię książki tej autorki i chętnie skuszę się na tę lekturę w przyszłości.

 2. Joanna

  Okładka tej książki totalnie mnie rozczuliła i zauroczyła. Słodka jest 😀 Czytałam o ksiażce wiele dobrego i mam w planie ją poznać.

 3. Anonimowa A.

  Nie czytałam książek tej autorki, ale zapamiętam tę pozycję. Same alpaki są tak sympatyczne, że nie sposób ich nie lubić. Zapowiada się fajna, ciepła lektura 🙂

 4. Wiktoria

  To raczej nie tytuł dla mnie, więc sobie go odpuszczę. Jednak podoba mi się okładka, jest fajna i ciekawa.

 5. Zuzka

  Mimo że rzadko sięgam po takie pozycje, to ta mnie szczerze zainteresowała. Chętnie ją poznam.

 6. Aneta

  Dam tytuł mnie nie zachęcił… ale to jak opisałaś już zdecydowanie do mnie przemawia 😊

 7. Karolina Kosek

  alpakę biorę w ciemno, są taaaaakie miękkie! 😉 a tak serio to tytuł raczej nie dla mnie, no ale ta alpaka!

 8. halmanowa

  No i to będzie pierwsza książka Joanny Szarańskiej, po którą sięgnę, bo Ci pozazdrościłam wrażeń z lektury 🙂

 9. Monika

  Coś czuję, że może mi się spodobać 🙂 Zapisuję sobie przepis!

Dodaj komentarz