You are currently viewing Młodzi Przyrodnicy: Pod ziemią, Domy zwierząt, Jak nie dać się zjeść

Młodzi Przyrodnicy: Pod ziemią, Domy zwierząt, Jak nie dać się zjeść

Nie ma nic lepszego niż nauka przez zabawę, wszyscy doskonale o tym wiemy. Dlatego też autorzy co chwilę prześcigają się w coraz to innych publikacjach pełnych przygód oraz ukrytej wiedzy. Jak w zalewie tylu premier wybrać coś naprawdę godnego uwagi? My ostatnio trafiliśmy na serię Młodzi Przyrodnicy i nie możemy wyjść z zachwytu. Co jest tego powodem?

Zarys fabuły

Pod ziemią – w tej książeczce poznajemy zwierzęta żyjące pod ziemią. Dowiadujemy się, jakie lubią przebywać w ciemnościach, jak wyglądają ich domy i jakie mają zwyczaje.

Domy zwierząt – jak sam tytuł mówi dowiemy się, jak wyglądają domy zwierząt. Odkryjemy ile waży najcięższe gniazdo bociana, a także, że niektóre ptaki budują gniazda na ziemi. Poznamy domostwo borsuka, które ma kilka „pomieszczeń“.

Jak nie dać się zjeść – mówi o strategiach zwierząt, by ochronić się przed innymi, które chce je zjeść. Kolce jeża czy skorupa żółwia są nam znane, ale nie wszyscy słyszeli o maskowaniu się kolorami czy odciąganiu sposobem od gniazd.

Moje wrażenia

Młodzi Przyrodnicy to seria, która zachwyca wykonaniem. Autorka poszczególnych tytułów zadbała o to, by tekst był atrakcyjny dla młodego odbiorcy, a jednocześnie zawierał w sobie mnóstwo wiedzy. Plusem jest to, że informacje nie przytłaczają, tylko dzięki lekkiej formie łatwo wpadają do głowy. Tym bardziej że poza faktami, zawarto w treści dużo różnych ciekawostek. Dodać trzeba, że dzięki temu, iż zdania są krótkie, a litery duże, początkujący czytelnicy bez problemu poradzą sobie z ich samodzielnym składaniem zdań.

Słów kilka o szacie graficznej

Nie możemy nie wspomnieć o stronie graficznej. Chociaż każda z tych trzech książeczek ma inną ilustratorkę, to trzeba im przyznać, że spisały się rewelacyjnie. Ich prace są pełne kolorów i świata przyrody. Co najważniejsze, zachwycają one ralistycznościa. Tym, że zadbały o każdy detal i skupiły się na dokładnym odwzorowaniu nie tylko zwierząt, ale i tego, o czym mowa w książeczkach.

Na zakończenie

Mamy za sobą ogrom dziecięcych książek, ale dawno nic tak nie wywołało podekscytowania, jak te trzy najnowsze tytuły z serii Młodzi Przyrodnicy. Gdy tylko znalazły się w domu dorwała je babcia i nie mogła wyjść z szoku ilu rzeczy nie była świadoma i że można tyle wiedzy przekazać w tak fajny sposób. Osobiście dołączamy do tych zachwytów. Nie możemy przestać wracać do książeczek. Zawsze jest coś co trzeba pokazać, przypomnieć sobie, czy po prostu spędzić razem trochę czasu.

Uważam, że wszystkie trzy tytuły są rewelacyjne i bez wątpienia zbierzemy całą serię Młodzi Przyrodnicy. Teraz tak myślę, że Jak nie dać się zjeść może warto wpierw poznać samemu i zadecydować, czy dziecko nie jest zbyt wrażliwe na niektóre informacje.

Autor: Patrycja Zarawska
Ilustrator: Marta Kitka, Natalia Talarek-Oswald, Katarzyna Urbaniak
Tytuł: Pod ziemią, Domy zwierząt, Jak nie dać się zjeść
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania: 2021-08-11, 2022-02-23, 2022-02-23
Kategoria: lit. dziecięca (6+)
ISBN: 9788328085329, 9788328085312, 9788328085336
Liczba stron: 48


Ten post ma 14 komentarzy

 1. Dyedblonde

  Kolejne pięknie wydane książeczki które przypadną do gustu dzieciom no i świetnie będą prezentować się na szafce z innyni książkami
  Po takie książki sięga się z przyjemnością

 2. Moje dzieci uwielbiały wszelkie przyrodnicze książeczki, zwłaszcza syn z wielką przyjemnością po nie sięgał, ale zdarza mi się i teraz często go złapać na tym, że przegląda taką literaturę dziecięcą. 🙂

 3. Anszpi

  Moja córka najbardziej lubi książeczki, gdzie bohaterami są zwierzęta więc ta napewno by się jej podobala

 4. Martyna K.

  Książki zapowiadają się świetnie więc będę miała je na uwadze. Sama lubię takie propozycje.

 5. Zuzka

  Przepięknie się prezentują. Trochę mi przypominają książki, które kiedyś kupował mi tata. Mam w domu całą serię podobnych. Cudowne wydania!

 6. Kamila z naciskiem na szczęście

  Widzę, że to same dobre propozycje czytelnicze dla najmłodszych milusińskich literatury!

 7. Aleksandra NS

  Mój synek uwielbia takie książeczki i byłby z nich bardzo zadowolony. Muszę mu je koniecznie zamówić.

 8. Joanna

  Kolejne świetne propozycje dla ciekawych świata dzieci. To wydawnictwo zawsze zaskakuje mnie swoimi pozycjami 🙂

 9. Justyna

  Znam tę serię książeczek dla dzieci. Moje bardzo ją polubiły i często do nich zaglądamy

 10. Wind of renewal

  Raczej nie sięgnę po tę książkę, nie mam z kim jej przeczytać, a samej nie chcę tracić czasu, na takie książki.

 11. Candy Pandas

  Muszę przyznać, że bardzo ciekawy pomysł na temat na książkę dla dzieci 😉

 12. Wędrówki po kuchni

  Przepiekne wydane. Grafika jest cudna

Dodaj komentarz