You are currently viewing Uczennica wyroczni Malin Falch

Uczennica wyroczni Malin Falch

Gdy już raz znajdziemy się w magicznej krainie, trudno jest nam ją opuścić. Chcemy się o niej dowiedzieć jak najwięcej, zachwycić pięknem i spędzić czas z magicznymi istotami. Zachłyśnięci jej pięknem nie myślimy o niczym innym. Tylko czy zawsze jest to bezpieczne?

Zarys fabuły

Sonja nadal przebywa w Jontundale, mitycznej krainie, do której trafiła przez magiczne przejście. Nie może wyjść z podziwu nad pięknem tego miejsca i wraz z Espenem oraz młodymi trollami poznaje coraz więcej pięknych zakamarków. Jednak dostrzega również czyhające w nim niebezpieczeństwa, jak choćby to ze strony wikingów , których wspiera wyrocznia i jej uczennica. Na dodatek tropem paczki przyjaciół podąża olbrzym Trym. Czy uda im się pokonać przeciwników?

Po przeczytaniu W dolinie trolli byłam bardzo ciekawa kontynuacji, dlatego też ucieszyłam się, że na kontynuację nie trzeba było długo czekać. Uczennica wyroczni już za mną, jak się ma w porównaniu do swojej poprzedniczki?

Moje wrażenia

Tym razem już wiedziałam, że ten niepozornie wyglądający zeszyt skrywa w sobie coś niesamowitego. Może i wzorowanego na Disneyu, ale posiadającego swoją prywatną magię. Świat północy przyciąga, nie dziwię się Sonji, sama chętnie bym się w nim znalazła. Malin Falch stworzyła serię, która zachwyciła od początku, a Uczennica wyroczni utrzymuje poziom pierwszego tomu. Na każdej stronie i nawet w najkrótszym zdaniu jest ukazany magiczny świat. Pełno w nim tajemnic, mitów i legend, wszystko zaś w typowym skandynawskim klimacie. Znakiem rozpoznawczym scenarzystki będzie chyba takie powolne rozwijanie akcji, ale nawet nie uważam tego za minus. Podoba mi się, że to wszystko toczy się niespiesznie.

Kilka słów o szacie graficznej

Malin Falch w tej serii stawia na przekazywanie historii poprzez obrazy. Treści nie ma tutaj zbyt dużo, ale idealnie uzupełnia się ona z pracami ilustratorki. Są niesamowite. Oba zeszyty mogę przeglądać bez końca. Warto przyglądać się każdej ilustracji. Można wtedy dostrzec najmniejsze detale oraz emocje widoczne na twarzach postaci. Artystka ożywiła swoje prace i ukazała w nich magię.

Na zakończenie

Uczennica wyroczni to lektura na kilkanaście minut, jeśli tylko skupiałaby się na tekście, ale ilustracje sprawiają, że tracę poczucie czasu i spędzam nad nimi wiele chwil. Nie potrafię powiedzieć, co mnie w nich tak oczarowało, ale bez wątpienia Malin Falch będzie należeć do moich ulubionych ilustratorek. Uczennica wyroczni z pewnością przypadnie do gustu młodym czytelniczkom, ale należy pamiętać, że nie jest to słodka oraz urocza historia. Zagrożenia są tutaj prawdziwe, a okrutni ludzie bywają naprawdę źli. Jednak wolę dać dziecku taki komiks niż kolejną współczesną bajkę, w której jest zbyt wiele ogłupiających rzeczy.

Polecam z czystym sumieniem oba tomy serii. Uczennica wyroczni trzyma poziom W dolinie trolli i dostarcza jeszcze więcej wrażeń oraz emocji. Przy tej powieści graficznej nie ma mowy o nudzie.

Scenariusz: Malin Falch
Ilustrator: Malin Falch
Tłumaczenie: Mateusz Lis
Tytuł: Uczennica wyroczni
Tytuł oryginału: The Vikings and the Oracle
Wydawnictwo: Egmont
Wydanie: I
Data wydania: 2021-08-11
Kategoria: fantastyka
ISBN: 9788328149496
Liczba stron: 148

Światła północy
W dolinie trolli | Uczennica wyroczni | Siostry wrony | Wyprawa do królestwa trolliDziękuję!

Ten post ma 10 komentarzy

 1. Martyna K.

  Uwielbiam sięgać po takie wydania. W tym zachwyca mnie nie tylko grafika, ale też treść.

 2. Miye

  Bardzo lubię opisywaną przez Ciebie serię komiksową. Śliczne ilustracje i ciekawa fabuła 🙂

 3. Oprawa graficzna robi wrażenie, nie dziwię się, że można przez długi czas podziwiać ilustracje, a treść niejako przy okazji.

 4. MonimePL

  Przepieknie ilustrowany ten komiks. Muszę chyba zaopatrzyć się w egzemplarz dla moich dzieci. Nieco przypomina formą i treścią, albo bardziej stylizacja i czasem, komiks dla dorosłych “Jastrzębia pieśń”.

 5. dyedblonde

  już na okładce widać że ta ksiązka ma w sobie sporo emocji,
  na pewno znajdzie swoich zwolenników

 6. Zuzka

  Mnie się bardzo okładka podoba. Przepiękne ilustracje, które pobudzają wyobraźnię. Mogłabym mieć taką książkę w domu.

 7. Joanna

  Podoba mi się to wydanie. Piękne ilustracje i cudowna okładka zachęcają czytelnika do zapoznania się z tym komiksem. Będziemy mieć go na uwadze.

 8. Anszpi

  Skoro ilustracje tak przyciągają, że traci się przy nich poczucie czasu to chętnie bym je zobaczyła

 9. Ola N

  Bardzo ładna okładka. Tak ładna, że aż mnie kusi by książkę dołączyć do swojej kolekcji.

 10. Angela

  Wydanie jest prześliczne, a okładka taka piękna. Na pewno ta książka do łączy do mojej kolekcji na biblioteczce.

Dodaj komentarz