You are currently viewing Zakochaj się, Julio Natalia Sońska [ChristmasBooks]

Zakochaj się, Julio Natalia Sońska [ChristmasBooks]

Trzeba dostrzegać to, co pozytywne, w każdej sytuacji, nawet najbardziej beznadziejnej.*

Niechęć do ponownego cierpienia czy przyzwyczajenie może skutecznie zaprzepaścić szansę na zmianę czegoś w naszym życiu. Żyjąc z dnia na dzień, akceptując połowiczne szczęście łatwo przegapić to, co naprawdę da nam radość oraz poczucie spełnienia. Czasem warto zaryzykować, nawet na przekór innym.

Zarys fabuły

Julia uczy w jednym z krakowskich liceów i chociaż pracuje bardzo krótko, dostała swoją pierwszą klasę jako wychowawczyni. Przez trzy lata uczyła ich matematyki i zdobyła sympatię oraz szacunek nastolatków. Nic dziwnego skoro jest gotowa zrobić dla nich niemalże wszystko. Nadchodzi czas matur i pożegnania, ale zanim to nastąpi, kobieta wraz z innymi nauczycielami i uczniami wyrusza w Tatry. Tam spotyka pewnego mężczyznę, którego nie może wyrzucić z myśli. Co gorsza, dwóch jej uczniów robi straszne głupstwo, czego konsekwencje mogą być straszne. Wszyscy dochodzą jednak do porozumienia. Po powrocie czeka wycieczkowiczów powrót do rutyny, ale dla wielu z nich wszystko może się zmienić. Tylko czy na dobre?

Kolejna książka Natalii Sońskiej za mną, autorka ma niesamowity talent do opisywania mroźnych zim i tworzenia ciepłych powieści obyczajowych. Zabierając się za Zakochaj się, Julio wiedziałam, czego mogę się spodziewać i cieszyłam się na kilka godzin z tym tytułem.

Moje wrażenia

Natalia Sońska ponownie nie stawia dużego nacisku na to, by cały czas coś się działo. Skupia się bardziej na opisach codzienności, emocjach kłębiących się w bohaterach. Na tym, co czują, myślą i robią. Ukazuje relacje między nimi. Za pomocą słów maluje też piękne obrazy Krakowa, czy Zakopanego. I to nie jest tak, że zupełnie nic się nie dzieje, ale to takie bardziej życiowe, pokazujące nasze wady, zalety i to jak łatwo jest się czasem pogubić w tym, co robimy.

Słów kilka o bohaterach

Jestem świadoma, że Julia może wywoływać sprzeczne wrażenia z tym swoim idealnym nauczycielstwem. Jednak znam takich podobnych do niej. To nauczycielka z powołania. I ona wcale nie jest idealna, ma swoje wady, jest ich świadoma. Nie inaczej jest z pozostałymi bohaterami. Lubię w nich, że są realni, mają problemy podobne do naszych, pokonują codzienne zawiłości.

Na zakończenie

Chociaż Zakochaj się, Julio jest w mroźnym klimacie, który czułam całą sobą, to jednocześnie miałam wrażenie otulenia puchową pierzynką. Z miejsca zostałam pochłonięta przez fabułę i stopniowo przepadałam w tej opowieści. Nie da się nie lubić Julii, jej przyjaciółki, czy rodziny. Dzięki nim uśmiech nie schodził mi z twarzy. Przepełniały mnie słowa, myśli oraz emocje. To niezwykle ciepła opowieść, w trochę baśniowym klimacie. Na miarę naszych czasów.

Zakochaj się, Julio nie tylko zachwyca tym całym baśniowo-zimowym klimatem. Książka ma w sobie ukryty morał. O szczęście zawsze warto walczyć.

Autor: Natalia Sońska
Tytuł: Zakochaj się, Julio
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Wydanie: I
Data wydania: 2017-11-01
Kategoria: obyczajowa
ISBN: 9788379767731
Liczba stron: 304

Ten post ma 8 komentarzy

 1. Agnieszka Kaniuk

  Czuję, że tak książka roznieciłaby ciepło w moim sercu. Chcę ją przeczytać.

 2. dyedblonde

  coś dla mnie lubie takie klimaty zwłaszcza teraz w okresie świątecznym 🙂
  dobrego dnia

 3. Aga D

  Takie książki przed świętami to dobry pomysł na lekture, by sie wprowadzić w klimat i atmosferę świat

 4. Martyna K

  Nie wiem czy czytałam akurat tę książkę, ale poznałam kilka tytułów tej autorki.

 5. Ola

  Widziałam już okładkę tej książki w internecie i jestem bardzo ciekawa zawartości. Może mi się spodobać.

 6. Paulina

  Swego czasu bardzo zachwycałam się właśnie twórczością tej autorki.

 7. Pojedztam

  Niewątpliwie książki tej autorki cieszą się ogromną popularnością wśród kupujących.

 8. Agaman

  Nie moje klimaty, ale za to moja siostra byłaby zachwycona wiec jej polece 🙂

Dodaj komentarz