You are currently viewing Jestem królewną Katarzyna Strojny

Jestem królewną Katarzyna Strojny

Różni nas nie tylko kolor skóry, ale również nasze oczekiwania, potrzeby i marzenia. I chociaż wielu uważa inaczej, to nie ma w tym nic złego. Innym trudno po prostu zaakceptować i zrozumieć te wyjątkowe cechy, które tworzą nasz wyjątkowy obraz.

Zarys fabuły

Róża ma bardzo bujną wyobraźnię i chociaż naraża ją to na kpiny ze strony innych, to tego nie ukrywa. Dzięki temu jednego dnia jest królewną, by na drugi stać się wróżką. Wchodzi w te postacie całym sercem i jest przy tym bardzo szczęśliwa. Na szczęście ma u swego boku Karola, który akceptuje ją w całości i broni przed docinkami innych.

Jestem królewną to tytuł, który trafił do nas przypadkowo, ale skuszeni szatą graficzną i opisem daliśmy mu szansę. Trzeba przyznać, że ta niepozornie wyglądająca książeczka potrafi zaintrygować czytelnika w każdym wieku.

Słów kilka o szacie graficznej

Maciej Plamowski spisał się rewelacyjnie, bo jego prace są jakby namalowane pędzlem. Pełne pastelowych kolorów, rozmyć obrazów jak z najpiękniejszych baśni. Dynamiczne, ukazujące, to co skryte w tekście, widać na nich ruch, emocje oraz ciepło.

Moje wrażenia

Katarzyna Strojny w Jestem królewną skrywa niezwykle ważny przekaz. Może się wydawać, że to przesłodzona opowiastka o królewnie, ale szybko okazuje się, że nic bardziej mylnego. Bohaterami są dzieci, wychodzą na dwór się pobawić, ale w różny sposób się zachowują. Z jednej strony może to być miła historyjka, z drugiej uczy czegoś ważnego. Pokazuje, że możemy być, kim chcemy i nikt nie ma prawa tego oceniać. Każdy jest, jaki jest i to jest najpiękniejsze. Daje też przykład, by reagować na takie złe traktowanie, okazać wsparcie oraz akceptację.

Na zakończenie

Jestem królewną to książeczka małych rozmiarów, nie ma w niej zbyt dużo treści, co z pewnością ułatwi samodzielne czytanie początkującym czytelnikom. Na plus jest również szeroka i duża czcionka, no i oczywiście przepiękne ilustracje. Sama historia nie należy do skomplikowanych, a ukryty w niej przekaz łatwo dostrzec i zrozumieć. I dobrze, bo taki był cel tej publikacji, dostarczyć odrobinę magii, upewnić dzieci, że bez względu na wszystko warto być sobą i akceptować innych w całości.

Autor: Katarzyna Strojny
Ilustrator: Maciej Plamowski
Tytuł: Jestem królewną
Wydawnictwo: Media Rodzina
Wydanie: I
Data wydania: 2020-10-21
Kategoria: lit. dziecięca (6+)
ISBN: 9788380087552
Liczba stron: 40


Ten post ma 5 komentarzy

 1. Agnieszka Kaniuk

  Piękne i wartościowy przekaz który na pewno zaprocentuje. Warto wpajać dziecku pozytywne i ważne wzorce od najmłodszych lat.

 2. dyedblonde

  alez urocze jest to wydanie i do tego piękny przekaz dla dzieci super propozycja

 3. Aga

  To wyjątkowa pozycja, która na pewno porusza ważne kwestie. Warto podsuwać takie tytuły dzieciom

 4. Martyna K.

  Koniecznie muszę sprawdzić czy jest dostępna w bibliotece. Zapowiada się naprawdę interesująco.

 5. Ola

  Ojej, jaka piękna okładka. Bardzo lubię takie książki. Polecę ją siostrzenicy mojego męża.

Dodaj komentarz