You are currently viewing “Zula i jednoskrzydły smok” Natasza Socha

“Zula i jednoskrzydły smok” Natasza Socha

Czasem, by zrobić coś dobrego musimy zgodzić się na coś, co może mieć złe konsekwencje, ale co zrobić, gdy nie ma innego wyboru? Jedyna nadzieja w tym, że do momentu spełnienia swojej obietnicy wpadnie nam do głowy, jak pokrzyżować niecne plany złego osobnika. Czy jednak starczy na to czasu, gdy pędzi tak szybko?

Zbliża się koniec roku szkolnego i Zula wie, że nie może już zbyt długo zwlekać z wykonaniem złożonej obietnicy złemu goblinowi Eszmegelowi. Nadchodzi czas na wyprawę po czerwoną łuskę smoka, tylko czy one istnieją, a jeśli tak, to gdzie przebywają? Jak się okazuje, wszystko jest możliwe i dziewczynka wraz z przyjaciółmi oraz niespodziewaną dodatkową osobą wyrusza w drogę. Zadanie jest o tyle trudne, że mają ograniczony czas i do pokonania kilka przeszkód. Jaki będzie finał tej przygody?

Cykl Czarodziejka Zula porwał mnie od pierwszego tomu i na każdy kolejny wyczekiwałam z utęsknieniem. Wiedziałam, że to gwarancja dobrej zabawy i że nie ma mowy o rozczarowaniu. Ostatnio została wydana już szósta część – Zula i jednoskrzydły smok i nie mogłam doczekać się, aż powrócę do ulubionych bohaterów i poznam ich dalsze losy.

Natasza Socha ponownie pokazuje, że wie, jak trafić do serc dużych i małych czytelników. Zula i jednoskrzydły smok to książka, która zachwyca od pierwszych stron. Autorka pisze lekkim językiem, sprawia, że od początku czuje się zainteresowanie treścią, która nie tylko bawi, ale również skrywa w sobie ważne przesłanie. Warto wczytać się w historię, by dostrzec, co w sobie skrywa pod płaszczykiem dobrej zabawy. Natasza Socha posiada bogatą wyobraźnię i świetnie sobie radzi z tworzeniem napięcia oraz biegiem wydarzeń, od których trudno się oderwać. Dosłownie na każdej stronie coś się dzieje i nawet przez chwilę nie ma mowy o nudzie.

Ten cykl to również przeróżne postacie, a co za tym idzie cała masa odmiennych charakterów i zachowań. Każdy z bohaterów jest inny i wyróżnia się jakąś szczególną cechą. Dzięki temu łatwo jest rozpoznawać, kto jest kim i przewidzieć jego zachowanie, chociaż nieraz potrafią też zaskoczyć. Najlepsze jest jednak to, że pomimo tak różnorodnych osobowości tworzą zgraną paczkę i świetnie się dogadują. Nie ważne, czy to człowiek, czy magiczna istota – z łatwością zdobywają sympatię.

Muszę przyznać, że ta książka ma jeden minus. Za szybko się kończy. Miałam wrażenie, że dopiero co otworzyłam ją na pierwszej stronie, a już dotarłam do ostatniej kropki. Zula i jednoskrzydły smok oczarowuje nie tylko fantastyczną treścią, ale również niesamowitymi ilustracjami Agnieszki Antoniewicz, które idealnie współgrają z historią. Książkę czyta się szybko i z ogromnym zainteresowaniem. To taki powrót do dawno niewidzianych przyjaciół i przeżycie z nimi niesamowitej przygody.

Z czystym sumieniem zachęcam do sięgnięcia po Zula i jednoskrzydły smok, jak i po cały cykl. Książki są ciekawe, zabawne i mają w sobie morał. Czego chcieć więcej?

Autor: Natasza Socha
Tytuł: Zula i jednoskrzydły smok
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Wydanie: I
Data wydania: 2019-09-18
Kategoria: lit. dziecięca
ISBN: 9788310135018
Liczba stron: 192
Ocena: 8/10

Czarodziejka Zula:
Zula i porwanie Kropka | Zula w szkole czarownic | Zula i magiczne obrazy | Zula i tajemnica Arlety Makaron | Zula i rozgniewany las | Zula i jednoskrzydły smok

Ten post ma 11 komentarzy

 1. Iwona

  Książki pewnie fajne, ale to nie mój target także nie mam ich w planach.

 2. Paulina

  Dla dzieciaków super sprawa. Myślę, że nawet na prezent 🙂

 3. zaczytanamarzycielka8

  Nie mam ochoty czytać książek dla dzieci, ostatnio nic mnie do siebie nie przekonuje.

 4. Zaczytana Dama

  Może jakbym była młodsza, to bym się skusiła, bo uwielbiam smoki 😀

 5. Justyna Leśniewicz

  Piękną listę dla mojej Julii skompletowałam dzięki tobie! Będzie miała, co czytać do końca roku 😀

 6. AMN

  Może jakbym była dzieckiem, bardzo bym była zadowolona z takiej książki. Na razie czuję się na nią trochę za duża 😉

 7. Magia_ksiazek

  Okładka jest piękna i graficzne przypomina mi dziennik cwaniaczka. Książka nie dla mnie i nie mam nikogo młodszemu, komu mogłabym ją polecić.

 8. Daria

  Coraz bardziej zachęca mnie literatura dziecięca. Lista książek do przeczytania wydłuża się.

 9. Zielona Małpa

  Czytałam inną książkę tej autorki, ale kierowaną do dorosłych. Ta książka raczej mnie nie zachęca, ale brzmi nawet w porządku

Dodaj komentarz