“Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców” Selwyn E. Phipps

“Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców” Selwyn E. Phipps

Jeśli uwierzysz, dostrzeżesz wszechobecność jednorożców, które są niczym unosząca się mgła i promienie słoneczne rozświetlające ziemię.*

Możesz wierzyć lub nie, ale na świecie istnieje magia i jest on pełen niesamowitych stworzeń. Jednymi z nich są właśnie jednorożce, o których często czytamy w mitach, legendach oraz powieściach fantasy. Są piękne i słodkie, co oznacza, że zachwyca się nim niemal każda kobieta, czy to mała, czy to duża.

Właśnie dla nich Selwyn E. Phipps stworzył Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców. To oficjalny poradnik w całości skupiony na tych magicznych istotach. To ich historia, z której można dowiedzieć się o nich niemal wszystkiego i pozachwycać wizualną oprawą. I co najciekawsze, o istotach opisanych w tym tytule na pewno prędzej nikt nie czytał, nie pisał ani nie słyszał…

Pomimo tego, że nastoletnie lata mam już dawno, dawno za sobą, to na widok jednorożca popadam w stan zachwytu i po prostu muszę mieć ten kubek/długopis/notes i co tylko jest z tym magicznym stworzeniem. Taka moja mała słabość, każdy takie ma, prawda? Dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok tej książki. Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców musiało być moje. Co mogę o nim napisać po wielokrotnym przeglądaniu i czytaniu?

Zacznijmy może od początku i tego, co jako pierwsze przykuwa uwagę po wzięciu książki do ręki, czyli oprawa graficzna. Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców to bogato ilustrowana książka, która zachwyca każdą stroną. Harry i Zanna Goldhawkowie oraz Helen Dardik wykonali naprawdę świetną robotę przy ich tworzeniu. Na wszystkich stronach się coś znajduje i doprawdy trudno oderwać od nich wzrok. Piękne rysunki, przypominające folklor ludowy, mnóstwo szczegółów i przeróżne wizje jednorożców, które różnią się od siebie wyglądem.

Kiedy już uda się skupić wzrok na tekście można wtedy o nich poczytać. Na początku wyjaśniono, czym właściwie jest Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców, jak je odkryto i gdzie można je spotkać. Poznajemy legendy o nich, czym się żywią, ich symbolikę. Możemy poznać ich krótką historię, dowiedzieć się jak je znaleźć i się z nimi porozumieć. Znajdziemy tu jednorożce od A do Z, ich charakterystykę, wierzenia i przesądy z nimi związane, odkryjemy, że występują również w astronomii.

Muszę przyznać, że Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców mnie zachwyciło swoim wydaniem oraz treścią. Wielokrotnie wracałam do książki dla legend lub chociażby, by pozachwycać się ilustracjami. Widać, że poświęcono tej publikacji sporo czasu, zaangażowania i potrzeba było do tego dużej pomysłowości oraz wyobraźni. W moim odczuciu to doskonała publikacja dla każdego fana tych magicznych istot.

Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców jest niezwykle ciekawą i oryginalną pozycją, która zachwyci ilustracjami i tym, co skrywa w sobie jej treść. Idealna dla kogoś z bogatą wyobraźnią i kochającego jednorożce.

Autor: Selwyn E. Phipps
Tytuł: Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców. Oficjalny poradnik
Wydawnictwo: K.E. Liber
Wydanie: I
Data wydania: 2018-11-26
Kategoria: lit. młodzieżowa
ISBN: 9788363534172
Liczba stron: 128
Ocena: 8/10

Ten post ma 6 komentarzy

  1. Bardzo ładne wydanie. Obie znamy jedną ogromną miłośniczkę jednorożców, więc koniecznie musisz Jej pożyczyć tę książkę. 😊

  2. Jakie cudne wydanie <3 Zakochałam się i koniecznie chcę ją mieć. 😀

  3. Trzeba przyznać, że to naprawdę bardzo ładne wydanie. Ja nigdy nie fascynowałam się jednorożcami, ale nie jeden by chciał mieć tę książkę.

    Książki jak narkotyk

  4. Z przyjemnością zajrzę do książki, miło będzie przenieść się w jej klimat. 🙂

  5. Coś dla moich córek. Zapisuję sobie tytuł i już nie będę miała problemu z wymyślaniem prezentu na najbliższą okazję

Dodaj komentarz

Close Menu