You are currently viewing Mikołajowa szóstka: Dobrem dzielić

Mikołajowa szóstka: Dobrem dzielić

Nadeszła Wigilia i ostatnie pytanie w ramach Mikołajowej Szóstki. Sprawdźmy, co autorki odpowiedziały na nasze tajemnicze Dobrem dzielić. Tradycyjnie pierwsza część u Marty.  😉

Dobrem dzielić

Karolina Staszak
Nie. Nad przyłączeniem się do tego projektu, nie myślałam długo. Raczej bałam się, że 24 godziny, które liczy sobie doba mogą być zbyt krótkie w stosunku do ilość obowiązków, które miałam w czasie, kiedy pisałam to opowiadanie. Jednak po raz kolejny mogłam liczyć na mojego partnera, który zajął się naszą młodocianą świtą w czasie, kiedy naszła mnie wena twórcza. Co do tego, jak ostatecznie wygląda „Gdziekolwiek serce twoje”, to zadbał o to zupełny przypadek. Tu nie zdradzę szczegółów, ale jak to się mówi… życie pisze najlepsze scenariusze.

Dominika Smoleń
Wcale, a wcale. Od początku, kiedy padł pomysł na napisanie antologii świątecznej, wiedziałam, co chciałabym napisać. Samo pisanie też nie zajęło mi wiele czasu – bo powrót do historii Ady okazał się dla mnie całkiem łatwy i przyjemny. Może kiedyś coś jeszcze napiszę o niej i jej przyjaciołach, zobaczymy.

Nina Nirali
Nie pamiętam dokładnie. Bodaj jedną sekundę. Zawsze jestem gotowa aby pomagać innym. Dla mnie to podwójna satysfakcja, ponieważ mogę pomagać, robiąc to, co kocham najbardziej, czyli pisząc.

Anita Gierak
Długo się nie zastanawiałam, odpowiedź szybko pojawiła się sama. Z kolei kierunek mojej opowieści był dla mnie jasny, chciałam pokazać świąteczny klimat w magicznie osadzonym świecie.

Angelika Ślusarczyk
Szczerze mówiąc, to nie. Moja przyjaciółka, również autorka, Adriana, napisała mi w wiadomości, że przecież napiszę to opowiadanie. I napisałam. Gdy dowiedziałam się, że gaża autorska zostanie przekazana na cel charytatywny to pomyślałam sobie, że spróbować nie zaszkodzi. J A pomysł… Poniekąd wziął się z głowy, a częściowo jest oparty na faktach – w sensie wydarzenia opisane w powieści mogły się zdarzyć i zdarzyły na pewno – nie jednej kobiecie. 😉

Anna Patryka-Judge
Hmmm…A jak Pani sądzi? 😉
Odpowiedź była natychmiastowa! Bez zastanowienia. Jak już powiedziałam, jestem całym sercem w akcjach charytatywnych. Wobec tego odpowiedź nie mogła być inna niż: TAK !

Dodaj komentarz