You are currently viewing “Wyszczekana miłość” Jenn McKinlay

“Wyszczekana miłość” Jenn McKinlay

Wierzył w miłość od pierwszego wejrzenia? Tak, bo właśnie to uczucie go dopadło, kiedy ujrzał ją po raz pierwszy. Zupełnie go wtedy rozbroiła, a teraz, po wspólnie spędzonej nocy, miał jeszcze większą pewność, że to ta jedyna.*

Życie składa się z sukcesów oraz porażek, które sprawiają, że uczymy się cieszyć z tego, co dobre, ale też radzić sobie z tym, co nie wyszło i uczyć na błędach. Faktem jest jednak to, że trudno jest przyznać się do takiego niepowodzenia, zwłaszcza w momencie, gdy musisz zacząć wszystko od nowa.

Carly znalazła się na życiowym zakręcie i musi wrócić do rodzinnego domu w małym miasteczku Bluff Point. Jakby tego było mało, w tym samym czasie umiera sąsiadka Carly, która zapisuje jej w spadku… swój zwierzyniec składający się z rybki, jaszczurki, psa wabiącego się Saul oraz papugi Ike’a. Jeszcze przed powrotem do domu udaje jej się znaleźć właścicieli dla dwóch pierwszych zwierząt, ale pozostałe musi zabrać ze sobą, ma jednak plan poszukać im domów w miasteczku. Jedyną pociechą w tym momencie jest to, że znowu będzie częściej widywała się ze swoimi przyjaciółkami. Nawet nie podejrzewa, co ją czeka ze zwierzętami oraz z dopiero co poznanym fizjoterapeutą Jamesem, który cały czas staje na jej drodze i zrobi wszystko, by ją do siebie przekonać.

Pierwszy tom serii przypadł mi do gustu i nie mogłam doczekać się drugiego, licząc przy tym, że zapewni mi on taką samą rozrywkę. Jak prezentuje się Wyszczekana miłość w porównaniu do swojej poprzedniczki? Warto było poświęcić jej swój czas?

W moim odczuciu ten tom jest nawet jeszcze lepszy. W Zakochani po uszy za mało było mi scen ze zwierzętami oraz zabawnych momentów, za to tym razem Jenn McKinlay mi to wynagrodziła. Wyszczekana miłość od pierwszych stron gwarantuje dużo zabawnych scen, w których pierwsze skrzypce będą grać Saul, Ike oraz jeszcze jeden słodziak. Autorka lekkim i przyjemnym w odbiorze językiem opisuje losy kobiety, która boi się zaangażowania, a nagle na raz spada na nią opieka nad zwierzętami powoli wkradającymi się do jej serca oraz mężczyzna, który uparcie próbuje przebić się przez jej obronne mury i pokazać, że związek nie jest taki straszny. Akcja powieści toczy się szybko, ale bez problemu można się w nią wczuć i z zapartym tchem obserwować wszelkie zawirowania śmiejąc się przy tym i wzruszając. Jedno jest pewne. O nudzie nie ma mowy.

Bohaterowie. No tu nie będę ukrywać, że moje serce całkowicie i nieodwołalnie zdobył Ike. Jest rewelacyjny i nie mogłam się doczekać kolejnych scen z nim, jego zachowanie i teksty były mistrzowskie. Saul też skradł kawałek mojego serducha. Wracając jednak do ludzi, muszę przyznać, że polubiłam Carly, ma problemy, ale się nie oddała i próbuje zacząć od nowa. Zapunktowała też swoim podejściem do zwierząt oraz posiadanym poczuciem humoru. James również nie jest najgorszy. Jego wytrwałość i upór, dobroć oraz miłość do zwierząt, a także pewność, że Carly musi być jego, sprawia, że wkradł się do mojego serduszka. Żadne z nich nie jest idealne i czasem aż chciałam nimi potrząsać, ale chyba dzięki temu byli realni i łatwo było mi się z nimi utożsamić.

Wyszczekana miłość od pierwszych stron zdobyła moją całkowitą uwagę i wprost nie mogłam oderwać się od książki. Wraz z bohaterami przeżywałam każdą chwilę i nie jestem w stanie zliczyć, ile razy śmiałam się w głos i rozczulałam nad czytanym tekstem. Nie zabrakło też scen romantycznych oraz podszytych namiętnością, ale dla mnie to bardziej komedia romantyczna niż romans. Nie zmienia to jednak faktu, że autorka w drugim tomie pokazała, że stać ją na więcej i tym razem wszystkiego jest więcej, co jest zdecydowanie na plus dla serii. Będę wracać do tego tomu w gorsze dni, to Ike, jak nikt inny sprawi, że na mojej twarzy zagości uśmiech.

Z całego serca polecam Wyszczekana miłość, jak i pierwszy tym, którzy jeszcze go nie znają, wszystkim miłośnikom zwierząt oraz lekkich powieści okraszonych dużą dawką śmiechu. Zapewniam, że czas spędzony z tym tytułem na pewno nie będzie stracony. To jak, dacie się namówić?

Autor: Jenn McKinlay
Tytuł: Wyszczekana miłość
Wydawnictwo: Kobiece
Wydanie: I
Data wydania: 2018-10-08
Kategoria: romans
ISBN: 9788366134065
Liczba stron: 408
Ocena: 8/10

Bluff Point:
Zakochani po uszy | Wyszczekana miłość | Z łapą na sercu

Dodaj komentarz