You are currently viewing Bad Boy’s Girl 3 Blair Holden

Bad Boy’s Girl 3 Blair Holden

Możesz bardzo zranić kogoś słowami. Kiedy już je wypowiesz, nie możesz ich cofnąć. Słowa są jak pociski.*

Walka z kompleksami to ciągła praca nad wiarą w siebie. Nieustannie powtarzamy sobie, że zasługujemy na wszystko, co dobre i w niczym nie jesteśmy gorsi od innych. Chociaż to żmudne i często frustrujące, to każdy sukces cieszy, zwłaszcza gdy znajdą się takie osoby, które zrobią wszystko, by zaprzepaścić nasze postępy, a my się im nie dajemy.

Zarys fabuły

Za Tessą i Cole’em pierwszy rok w college’u. Ich związek jest trwały i żadne nie wątpi w miłość drugiego. Niestety osoby trzecie mają dużo do powiedzenia na ich temat. Chętnie też robią wszystko, by zasiać między nimi ziarno niezgody. Jakby tego było mało, do Tessy wraca przeszłość i musi poradzić sobie nie tylko ze wspomnieniami, ale i niechęcią osób, których by o to nie podejrzewała. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że Cole ma przed nią tajemnicę. Czy miłość zawsze wystarczy, by stworzyć szczęśliwy i trwały związek? Może czasem to za mało?

Na szczęście na Bad Boy’s Girl 3 nie musiałam zbyt długo czekać. Chociaż muszę przyznać, że obawiałam się tego, co zastanę w tym tomie, to jednocześnie tęskniłam za bohaterami. Książka już za mną, czy było warto poświęcić jej swój czas?

Moje wrażenia

Chociaż ten tom nie jest tak zabawny, jak pierwszy, to nadal czuć tutaj lekki styl pisania Blair Holden i jej poczucie humoru. Zabawne sytuacje pojawiają się niekiedy, by rozładować napięcie lub dać chwilę luzu pomiędzy trudnymi i poważnymi sytuacjami. Bad Boy’s Girl 3 jest jeszcze dojrzalsze i poważniejsze. Podoba mi się to, że wraz z upływającym czasem bohaterowie się zmieniają i dojrzewają. Co do samej fabuły, to muszę przyznać, że tor, jakim poszła autorka, nie do końca mi odpowiada. Naprawdę, aby napędzić bieg wydarzeń potrzebne były tajemnice Cole’a? W moim odczuciu wszystkie inne problemy były wystarczającymi wątkami, by czytać książkę z zainteresowaniem i w napięciu. W ich relacji można było darować sobie takie zawirowania. Plusem jest, że nadal nie brak emocji, spójności oraz zaskakujących momentów.

Słów kilka o bohaterach

Zdecydowanym atutem serii jest charakterystyka postaci oraz fakt, że z biegiem czasu bohaterowie się zmieniają. Dojrzewają i uczą się postępować według własnych zasad i tak, by nie szkodzić sobie i innym. Nie są idealni – potrafią koncertowo wszystko zepsuć, ale równocześnie to ich czegoś uczy i motywuje do naprawienia wyrządzonych szkód oraz pracy nad sobą. W Bad Boy’s Girl 3 mocno to widać u Tessy. Dziewczyna ma jeszcze swoje lęki i obawy, ale jestem pełna podziwu, jak wiele traum i kompleksów przepracowała. Jest dużo silniejsza i pewniejsza siebie. Nie wiem za to, co stało się z Cole’em. Jakby to był zupełnie inny facet. No może nie zupełnie, bo widać w nim dawnego chłopaka, ale z drugiej strony, jego zachowanie i decyzje były tak wnerwiające… Mam nadzieję, że się ogarnie.

Na zakończenie

Bad Boy’s Girl 3 wciągnęło mnie od pierwszych stron, ale były momenty, gdy musiałam przerwać czytanie, bo nie mogłam zdzierżyć zachowania bohaterów. Niemniej nie uważam tego do końca za minus, bo książka wzbudza we mnie mocne i sprzeczne emocje, a to lepsze niż całkowita obojętność. W tym przypadku nie ma o tym mowy, akcja jest wciągająca od samego początku, zaangażowałam się w losy bohaterów i wraz z nimi przeżywałam każdą chwilę. Tęskniłam za tymi postaciami i z radością dowiadywałam się co u nich słychać. Widać, że autorka pisze coraz lepiej i stara się ukazać zmiany zachodzące w bohaterach. Ma też pomysły na kolejne wątki, odrobinę niektóre nietrafione, ale jestem w stanie je wybaczyć, bo do reszty nie mam ani słowa zarzutu. Nie mogę się doczekać kolejnej części i mocno wierzę, że Cole się w końcu ogarnie.

Bad Boy’s Girl 3 to dobra kontynuacja serii, która dostarcza mnóstwa wrażeń i ogromu emocji. To nadal nie jest tylko lekka opowieść miłosna, a również pokazanie, że warto walczyć o siebie i o to, co dla nas najważniejsze. To też pokazanie, że nikt nie ma prawa nas obrażać i oceniać.

Autor: Blair Holden
Tłumaczenie: Iwona Wasilewska
Tytuł: Bad Boy’s Girl 3
Tytuł oryginału: Bad Boy’s Play
Wydawnictwo: Jaguar
Wydanie: I
Data wydania: 2018-06-06
Kategoria: new adult
ISBN: 9788376866918
Liczba stron: 272

Bad Boy’s Girl
Bad Boy’s Girl | Bad Boy’s Girl 2 | Bad Boy’s Girl 3 | Bad Boy’s Girl 4 | Bad Boy’s Girl 5

Ten post ma 9 komentarzy

 1. Pojedztam.pl

  Lata temu chciałam się skusić się na tę serię, ale do tej pory jakoś mi się to nie udało.

 2. Lilianna

  Oj sama nie wiem czy będę czytać tą książkę. Jakoś nie jwsrwm przekonana , mimo że może moja koleżanka skusi się..

 3. Zastanawiam się nad tą serią, ale w domu mam tyle nie przeczytanych, że wstrzymuję się z zakupami.

 4. Koralina

  seria zupełnie mi nie znana, ale czasami lubię sięgnąć po takie historie, więc może się skuszę 🙂

 5. Angela

  Taka czysta młodzieżówka, jakoś tego typu książki do mnie nie przemawiają.

 6. Zuzanna Dudko

  Nie znam tej serii i na razie się nie zapowiada, że poznam ją w najbliższym czasie, bo mam masę zaległości do nadrobienia.

 7. Justyna

  Podobnie jak w życiu to bywa, wiele osób chce się wtrącać w nasze życie. Dlatego nie można na to pozwalać, musimy sami uczyć się na własnych błędach.

Dodaj komentarz