„Jan Paweł II w sercu świata. Świadectwo o błogosławionym papieżu” – Angelo Comastri

Nie spodziewałam się, że przeczytam tą książkę w ciągu paru godzin. A jednak to się stało. Odkąd zobaczyłam, że powstaje ta książka wiedziałam, że będę musiała ją przeczytać. Jan Paweł II był zawsze dla mnie kimś kogo trzeba naśladować i od niego się uczyć. Jakąkolwiek praca na dowolny temat w szkole kończyła się u mnie naszym papieżem. I o dziwo zawsze było to coś innego.
W „Jan Paweł II opisane są dzieje pontyfikatu papieża Polaka. Dziki kardynałowi Comastri możemy zaobserwować jaki jest JPII. Skromny, pokorny, a zarazem waleczny. Mężnie stawiał czoła wszelkim przeciwnościom. Dążył do odnowienia wiary, do wskrzeszenia jej u nie wierzących. Pomagał nam ufać na nowo, godzić się i wybaczać. Pokazał, że nawet z własną chorobą można walczyć.  
Książkę wręcz pochłonęłam. Nie sądziłam, że wywrze na mnie takie wrażenie. Muszę przyznać, że bałam się jej i trochę zwlekałam z czytaniem. A teraz tego żałuje. Książka jest napisana przystępnym językiem, pełna faktów, ale nie suchych. Zawiera komentarze innych osób mających styczność z JPII. Przypomniałam sobie jak to było gdy żył. Jakie wywoływał poruszenie… i ta rozpacz po jego śmierci. JPII nauczył nas bardzo wiele. Pokazał co to prawdziwa wiara, skrucha, wybaczenie. To on uświadamiał, że młodzież jest tym co kiedyś będzie tworzyć nasz świat. On pokazywał nam, że inne nie znaczy gorsze. I ta książka mówi o prawdziwości tego wszystkiego.
Za możliwość przeczytania dziękuje serdecznie wydawnictwu Esprit!
Autor: Angelo Comastri
Tytuł:  Jan Paweł II w sercu świata. Świadectwo o błogosławionym papieżu
Wydawnictwo: Esprit
Rok wydania: kwiecień 2011

Liczba stron: 160

Ten post ma 9 komentarzy

 1. Booklover

  Jan Paweł II był wielkim człowiekiem… Z tego co widzę po recenzji i książka jest warta przeczytania:)

 2. kasandra_85

  Uwielbiam takie książki, więc z przyjemnością przeczytam:))
  Pozdrawiam!!

 3. LadyBoleyn

  Nie lubię książek powiązanych z religią chrześcijańską. 🙂

 4. raeszka

  Chyba nie ma osoby, na której Jan Paweł II nie robił/roki wrażenia.

  Ja ostatnio zastanawiam się nad wyhaftowaniem sobie jego podobizny :).

 5. Rudzielec

  Mimo, że bardzo sobie cenię Jana Pawła II, to nie za bardzo przepadam za takimi książkami. jestem jednak pewna, że mojej babci bardzo by się spodobała;))

 6. ladyinfantille

  chętnie bym to przeczytała. Jan Paweł II był niesamowitym człowiekiem, nie tylko dla osób religijnych. ale 160 stron to coś malutko chyba 🙂

 7. Meme

  Uwielbiam tego typu ksiązki, sama mam w domu kilka takich pozycji 😉

 8. biedronka

  Z chęcią przeczytam tą książkę, zabrakło mi jednak informacji,czy jest biografia i w jaki sposób autorzy tworzyli tą pozycję :)jeśli to możliwe, prosiłabym,abyś mi odpisała na pytanie 🙂

Dodaj komentarz