You are currently viewing Doktor Serce Nisha Sharma

Doktor Serce Nisha Sharma

Jesteś dzikim kwiatem, Rino. Zapuścisz korzenie, urośniesz i zakwitniesz, gdziekolwiek się znajdziesz.*

Czym jest miłość? To słowa czy czyny? Jak powiedzieć kocham cię, gdy sama myśl budzi przerażenie i kiedy właściwie być pewnym, że to właśnie ona? To jedno z najbardziej skomplikowanych uczuć, wszystko zmieniające, może ranić, ale też dodaje skrzydeł i motywuje do bycia lepszym.

Zarys fabuły

Kareena spełnia się zawodowo, mieszka w ukochanym domu jej mamy i jedyne czego jej brakuje do szczęścia, to miłość. Wierzy, że może połączyć ją coś pięknego i magicznego z jakimś mężczyzna. W swoje trzydzieste urodziny dowiaduje się jednak, że ojciec chce sprzedać dom, wszyscy zapomnieli o jej świecie, a co góra, a młodsza siostra skupia na sobie całą uwagę. Liczy się tylko jej ślub i problemy z nim związane. Kobieta postanawia, że sama odkupi dom od ojca, ale potrzebuje do tego większego zastrzyku gotówki. By ją zdobyć, musi się z kimś zaręczyć, a nie chce robić tego bez miłości. Innego zdania jest Prem, któremu również jest potrzebny przypływ gotówki i także ma szansę otrzymać ją po zaręczynach. I chociaż trudno mu to początkowo przyznać, to Rina okazuje się idealną kandydatką. Zrobi wszystko, by przekonać ją, że miłość nie ma racji bytu, że liczy się przywiązanie, zrozumienie oraz chemia, a to między nimi jest bardzo silne. Tylko co zrobi, gdy przekonując kobietę, zacznie do niego docierać, że to ona może mieć rację?

Romanse ostatnio czyta mi się najlepiej i jak dotąd na żadnym się nie zawiodłam. Doktor Serce zaciekawił mnie opisem, dwie tak różne osobowości, zupełnie inna kultura i uczucie, które przychodzi tam, gdzie z pozoru nie ma szansy przetrwać. Co z tego wyniknie?

Moje wrażenia

Nisha Sharma stworzyła romans, który może i nie zaskakuje niczym nowym, ale od samego początku wciąga i nie pozwala o sobie zapomnieć. Doktor Serce to opowieść o dwójce ludzi z zupełnie różnym spojrzeniem na związki, ale od razu widać, że coś ich do siebie ciągnie. Czuć tę chemię między nimi, widać, jak się rozumieją i wspierają. Jednak strach, brak szczerej rozmowy wszystko trochę komplikuje i czytelnikowi zostaje przyjemność z obserwowania, jak krążą wokół siebie. Autorka stawia na emocje, nie boi się dodać dużej dawki humoru oraz opisywać kulturę hinduską. Przybliża ich zwyczaje, stroje i jedzenie. Pokazuje też jak łatwo czasem popełniać błędy i nie dostrzegać, że traktujemy kogoś gorzej, że poświęcamy mu mniej czasu. Z pewnością nie da się tutaj nudzić, bo każda strona to wielka niewiadoma tego, co wymyślą bohaterowie i jak na to zareagują sami zainteresowani.

Słów kilka o bohaterach

Tak właściwie Kareene i Prema dzieli tylko podejście do miłości. Ona jej pragnie, on w nią nie wierzy. Co do reszty są bardzo podobni, oboje ambitni, oddani rodzinie, chociaż ta często potrafi ranić i męczyć. Świetnie się dogadują i rozumieją. Aż między nimi iskrzy i to ich docieranie się było najlepsze. Zwłaszcza gdy Prem tak bronił się przed uczuciami, a robił wszystko, by dotrzeć do kobiety.

Na zakończenie

Przyznam, że trochę się tej książki obawiałam, ale gdy tylko zaczęłam czytać, przepadłam. Doktor Serce z miejsca zdobył moją uwagę i utrzymywał ją do samego końca. Jest zabawnie, sceny z ciotkami i „masażerem” babci bawiły mnie do łez. Śmiech też wzbudzały niektóre utarczki słowne między głównymi bohaterami. A jak już o nich mowa, to mamy tutaj motyw slow burn oraz aranżowanego małżeństwa i to wszystko zostało tak fajnie opisane. Nie zabrakło też scen erotycznych i trzeba oddać autorce, że potrafi wywołać rumieńce. Jest namiętnie, ale ze smakiem. Podobało mi się też, że dużo miejsca poświęcono relacji Kareeny z rodziną. Muszę przyznać, że nieraz było mi autentycznie przykro, poznając jej uczucia i widząc, jak jest traktowana. I tak to romans, finał jest wiadomy, ale Nisha Sharma zadbała, by książka była ciekawa, pełna emocji oraz zaskakujących zwrotów akcji.

Jeśli lubicie romanse, powolne budowanie relacji, humor i jesteście ciekawi innych kultur, to Doktor Serce będzie dobrym wyborem. Ja spędziłam z tym tytułem kilka świetnych godzin, polubiłam bohaterów i czuję wręcz niedosyt. Chętnie poczytałabym jeszcze z parę rozdziałów.

Książka Doktor Serce przybyła do mnie od księgarni TaniaKsiazka.pl. Zachęcam również do zajrzenia na stronę księgarni po inne nowości.

Audiobook (czyta): Monika Chrzanowska, Tomasz Urbański
Autor: Nisha Sharma
Tłumaczenie: Karolina Bochenek
Tytuł: Doktor Serce
Tytuł oryginału: Dating Dr. Dil
Wydawnictwo: Kobiece
Wydanie: I
Data wydania: 2024-01-24
Kategoria: romans
ISBN: 9788383217666
Liczba stron: 416

If Shakespeare was an Auntie Series
Doktor Serce


Dziękuję!

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Marta

    Przekonałaś mnie… Teraz chce przeczytać 😀

  2. Kasiek

    Narobiłaś mi smaka, mam ochotę na nią ogromną

Dodaj komentarz