You are currently viewing Akademia mądrego dziecka. Rzeka

Akademia mądrego dziecka. Rzeka

Kto z nas nie lubi wyjść na spacer? Pobyć na łonie natury i obserwować, jak toczy się życie na łące, w lesie lub nad rzeką? Jest tyle rzeczy i zwierząt, które można wtedy podglądać w ich naturalnym środowisku.

Zarys fabuły

Wyruszając nad rzekę, czy też staw możemy cieszyć się nie tylko ich uspokajającymi dźwiękami, czy też pięknymi widokami. Blisko nich mieszka wiele wodnych zwierząt, ptaków, a nawet przyjrzeć się roślinności. W tej książeczce odkryć można między innymi, jakie ryby pływają w rzece, kto się chowa za trzcina, czy też ile żabek obecnie siedzi na liściach lilii.

Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowity spacer to kolejna z serii skierowanej do najmłodszych dzieci. Najnowsze dwa tomy wchodzące w jej skład to Rzeka oraz Ogródek warzywny. Dziś skupimy się na tym pierwszym, czy warto uzupełnić o niego biblioteczkę waszych maluchów?

Słów kilka o szacie graficznej

Niewątpliwym atutem tej serii jest jej kartonowe wydanie, gdzie strony są naprawdę grube, dzięki czemu małe rączki (lub ząbki) się z nimi zbyt szybko nie rozprawią. Na plus jest również fakt, że rogi zostały zaokrąglone dla bezpieczeństwa małych czytelników. Jednak nie da się ukryć, że największym atutem według dorosłych i dzieci bez wątpienia są ruchome elementy oraz fakt, że niektóre elementy się mienią w świetle. Nie zapomnijmy również o przepięknych ilustracjach, kolorowe, bogate w szczegóły i zwracające uwagę każdym detalem.

Moje wrażenia

Dla dzieci Rzeka to przede wszystkim cudowna zabawa, w której można poznawać nowe rzeczy, poruszać ruchomymi lub pozachwycać się błyszczącymi elementami. I to jest właśnie ogromny plus serii, bo razem z rozrywką dostajemy w komplecie naukę i ćwiczenia. Maluch rozwija motorykę małą, czy też ćwiczy bodźce wzrokowe. To też fajny punkt wyjścia do poznawania zwierząt, roślin czy ptaków oraz nauki liczenia. To świetny sposób na poznawanie świata i rozwijanie wiedzy dziecka poprzez miło spędzony czas.

Na zakończenie

Muszę się przyznać, że cieszę się, iż mam dla kogo zdobywać takie książeczki. Chociaż dorosła, to uwielbiam je przeglądać i zachwycać się tym, jak pięknie są wydane oraz ile mogą wnieść do życia początkującego czytelnika. Powiększają zasób słów, ćwiczą nie tylko motorykę czy dostarczają bodźców wzrokowych. Można się z nimi bawić w poszukiwanie, liczenie czy nawet tworzenie własnej historii. No i ruchome elementy, dzięki nim zabawa jest przednia!

Polecam, uczy, bawi i jest idealnym motywatorem do spędzania czasu z dzieckiem.

Autor: Opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Emiri Hayashi
Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb
Tytuł: Rzeka. Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowity spacer
Tytuł oryginału: Promenade dans la rivière
Wydawnictwo: HarperKids
Wydanie: I
Data wydania: 2023-09-06
Kategoria: lit. dziecięca (0-3)
ISBN: 9788327681119
Liczba stron: 10Ten post ma 6 komentarzy

 1. Bookendorfina Izabela Pycio

  Takie książeczki z pewnością sprawią najmłodszym czytelnikom wiele radości, można zabrać książkę na spacer, połączyć czytanie i obserwowanie.

 2. dyedblonde

  te ksiązeczki na pewno znajdują swoich odbiorców wśrod dzieci
  Akademia Mądrego dziecka ma same fajne propozycje

 3. Zuzanna

  Podobają mi się książeczki tego typu i miałam ich w domu pełno, gdy moje dzieci były mniejsze. Poszły dalej w świat, do młodszych dzieci w rodzinie 🙂

 4. Miye

  Twoje entuzjastyczne słowa pokazują, jak wartościowa może być ta książka dla rozwoju i edukacji najmłodszych.

 5. Martyna K

  Bardzo podobają mi się te srebrzyste dodatki, dzięki nim książka prezentuje się naprawdę genialnie.

 6. KonfabulaPL

  Jakie słodkie wyderki na okładce <3 Skradły mi serduszko i wierzę, że tak samo będzie z każdym małym czytelnikiem, który weźmie taką książeczkę do ręki.

Dodaj komentarz