You are currently viewing Przepowiednia Izabela Redesiuk

Przepowiednia Izabela Redesiuk

Kiedy do zwykłego życia wkracza magia, trudno w nią uwierzyć. Jeszcze trudniej pogodzić się z tym, że mamy z nią dużo wspólnego, tylko nasza przeszłość została wymazana nam z pamięci. Komu wtedy ufać, po której stronie stanąć i kto jest tym dobrym, a kto złym?

Zarys fabuły

Sharmaya ma siebie za zwykłą kobietę i żyje sobie spokojnie swoim zwykłym życiem. Nagle w nietypowych okolicznościach na jej drodze staje Arius, który ratuje kobiecie życie. W zamian oczekuje od niej pewnej nietypowej rzeczy. Mężczyzna pokazuje jej zupełnie inny świat i powoli zdobywa zaufanie. Oprócz umowy ma wobec niej jeszcze inne plany, na szczęście zmianę w zachowaniu kobiety dostrzega sąsiad Kelaan i w porę ją ostrzega. Bo okazuje się, że ani on, ani ona nie są zwykłymi ludźmi, a Sharmay grozi niebezpieczeństwo. Tylko czy na ratunek nie jest za późno?

Kolejna książka przeczytana w ramach #booktourubatorego. I pewnie, gdyby nie ta akcja, to raczej Przepowiednia nie trafiłaby do mnie, a szkoda. Okazuje się bowiem, że to kolejna świetna książka, o której jest zdecydowanie za cicho.

Moje wrażenia

Gabaryty tej książki mogą początkowo trochę przerazić, ale nie ma się czego obawiać. Przepowiednia to spory grubasek, ale gdy tylko zaczyna się ją czytać, traci to znaczenie. Autorka od pierwszych stron wciągnęła mnie w swój świat i nim zachwyciła, podobało mi się, że stworzyła magiczną otoczkę od podstaw. Wszystko bierze się z czegoś, ma swój początek i Izabela Redesiuk powoli do tego podąża. Stopniuje napięcie, dostarcza chwil pełnych czarów, niebezpieczeństw, trudnych wyborów, emocji oraz zaskakujących zwrotów akcji. Opisy przez nią tworzone to niesamowita uczta dla wyobraźni, bo tutaj nie tylko magicznym istotom poświęcono sporo uwagi, ale i krainom.

Słów kilka o bohaterach

Już wyżej wspominałam, że autorka poświęciła dużo czasu na wykreowanie postaci. Każdy jest inny i wyjątkowy, pozwala poznać ich wszystkie umiejętności, wady, zalety, słabe i mocne strony. Zaglądamy w głąb ich duszy oraz myśli, a i tak potrafią nieźle zaskoczyć. Fajne jest to, że tutaj nie chodzi o to, by polubić mniej lub bardziej konkretne postacie, każda ma w sobie coś takiego, co sprawia, że zapadają w pamięci. To taka nietypowa drużyna, która wbrew pozorom świetnie się zgrywa i walczy o coś ważnego, a do tego okazuje emocje. Ich nie brakuje u żadnego z bohaterów.

Na zakończenie

Przepowiednia to jedna z tych książek, które czyta się niezwykle szybko i z ogromną ciekawością. Byłam zafascynowana historią, tym, jak potoczą się wydarzenia oraz losy bohaterów. Jednak chyba pod największym wrażeniem jestem tego, jaką wyobraźnię ma autorka. No to, co wymyśla i opisuje, jest rewelacyjne. Nie mogłam oderwać się od czytania i oczami wyobraźni widziałam to wszystko. Wielki plus za to oraz za tak ciekawą fabułę. Jedyne, do czego mogłabym się przyczepić to gorące sceny, szczególnie te początkowe, nie mogłam się w nie wczuć i mi przeszkadzały. No ale to tylko ten jeden mały drobiazg, a ta książka jest debiutem.

Chyba nie muszę już mówić, że polecam, prawda? Przepowiednia to rewelacyjna powieść z gatunku fantasy, gdzie możemy spotkać niesamowite istoty, dużo magii oraz niesamowite przygody i wbijający w fotel finał. Mam nadzieję, że to nie koniec i spotkam się jeszcze z bohaterami.

Autor: Izabela Redesiuk
Tytuł: Przepowiednia
Wydawnictwo: Samowydawcy
Wydanie: I
Data wydania: 2021-07-31
Kategoria: fantasy
ISBN: 9781916872707
Liczba stron: 604

Ten post ma 5 komentarzy

 1. Martyna K

  Nie zwróciłam wcześniej uwagi na to wydanie. Na dobrą fantastykę zawsze chętnie się skuszę.

 2. Dyedblonde

  Coś czuję że ta propozycja mogłaby przypaść mi do gustu
  Chętnie bym sobie przeczytała ta książkę

 3. Agu

  Jeśli fantasy, to nie trzeba mnie namawiać, biorę w ciemno. Dzięki za przybliżenie tego tytułu.

 4. Nie słyszałam o tej książce wcześniej, a wydaje się, że szalenie przyjemnie spędza się z nią czas, wyobraźnia nie zna granic.

 5. Angela

  Będę musiała zapisać sobie gdzieś tą pozycję, by móc ją zakupić

Dodaj komentarz