You are currently viewing Heartstopper. Yearbook Alice Oseman

Heartstopper. Yearbook Alice Oseman

Wszystko ma swój początek, wstępne plany, materiały, których nie wykorzystano. Czasami powstaje coś dodatkowego, jakieś ciekawostki lub uzupełnienia. Zbiera się to przez lata i nagle powstaje pomysł pokazania tego…

Zarys fabuły

Heartstopper. Yearbook nie jest typową publikacją, Alice Oseman stworzyła ekskluzywny dodatek dla fanów Nicka, Charliego i ich świata. Zawiera on mnóstwo informacji, ciekawostek, a także coś do poczytania i próby nauki rysowania komiksowych postaci. I to wszystko w kolorze!

Zazwyczaj z rezerwą podchodzę do takich publikacji jak Heartstopper. Yearbook, jednak temu tytułowi nie mogłam się oprzeć. Jestem totalnie zakochana w świecie Heartstoppera i chyba nigdy nie będzie mi go za dużo. Dlatego bardzo chętnie sięgnęłam po ten dodatek. Czy było warto?

Słów kilka o szacie graficznej

Heartstopper. Yearbook prezentuje się rewelacyjnie. Wygląda trochę jak notes, w którym znajduje się wszystkiego po trochu. Początki powstania historii, pierwsze rysunki bohaterów, ramki, zdobione strony, mnóstwo kolorów i graficznych elementów dodających wydaniu uroku i słodyczy.

Moje wrażenia

Heartstopper. Yearbook to pozycja przede wszystkim dla fanów, bo o ile postronny czytelnik zachwyci się wyglądem, mini komiksami to, obeznani w temacie docenią całość. A autorka postarała się, by było w czym wybierać. Wyżej wspomniane mini komiksy, to tylko mała cząstka. Umieściła w tej publikacji pierwsze rysunki z Nickiem i Charliem, przypomina profile postaci, pomiędzy to podrzuca ciekawostki, przybliża historię powstawania komiksów. Dla zainteresowanych dodała również instrukcje jak narysować Nicka i Charliego. Jednak, co zapewne cieszy każdego fana, znajduje się tutaj bardzo dużo przecudownych artów z bohaterami Heartstoppera.

Na zakończenie

Nie da się ukryć, że Heartstopper. Yearbook to jeden z lepszych dodatków serii, jaki miałam okazję czytać. Nie czuć, by był stworzony na siłę. Mamy tutaj kontrolowany chaos, który za każdym razem czytam lub przeglądam z zachwytem i uśmiechem na twarzy. Inaczej się po prostu nie da, to publikacja z masą intrygujących rzeczy, można czytać lub tylko kartkować. Niesamowite, ile radości może dać taki niepozornie wyglądający tytuł.

Heartstopper. Yearbook to pozycja obowiązkowa dla każdego fana Heartstoppera. Idealne uzupełnienie serii, która szturmem podbija serca polskich czytelników. Jest tak pięknie wydany, że nada się nawet na prezent.

Autor: Alice Oseman
Ilustrator: Alice Oseman
Tłumaczenie: Natalia Mętrak-Ruda
Tytuł: Heartstopper. Yearbook
Tytuł oryginału: Heartstopper. Yearbook
Wydawnictwo: Jaguar
Wydanie: I
Data wydania: 2022-10-26
Kategoria: literatura młodzieżowa
ISBN: 9788382661514
Liczba stron: 160


Ten post ma 6 komentarzy

 1. Martyna K.

  Miałam okazję zapoznać się już wszystkimi dodatkami do głównej serii, w tym tym i są naprawdę świetne.

 2. Agnieszka

  Myślę że tego typu pozycja spodoba się fanom zarówno komiksu jak i serialu o tym tytule

 3. dyedblonde

  nie czytam literatury młodzieżowej, ale tą propozycje będę miałam komu polecić!

 4. Aleksandra NS

  Tak, to zdecydowanie jest książka dla mnie. Fajne rysunki i tematyka. Zamawiam – przekonałaś mnie!

Dodaj komentarz