You are currently viewing Fantastyczne zwierzęta. Cuda natury

Fantastyczne zwierzęta. Cuda natury

Uniwersum Harry’ego Pottera to świat niezwykły, pełen magicznych istot i niesamowitych rzeczy, które nieustannie zachwycają. Pokazuje, że piękno można odkryć we wszystkim, bo nawet coś niepozornego może być cudem. Przenosi się to także na nasze realia. Wystarczy się tylko dobrze rozejrzeć.

Zarys fabuły

Czy można połączyć świat fantastyczny z tym realnym? Natural History Museum udowadnia, że nie jest to takie trudne i nawet już od dawna się one przenikają. Fantastyczne zwierzęta. Cuda natury powstały dzięki wystawie o tej samej nazwie. Jej celem było pokazanie, jak cudowna jest natura i jak dużą inspiracją była dla J. K. Rowling. To też przypomnienie nam, jak nasze działania ingerują w życie zwierząt i im zagrażają. To piękne świadectwo pokazania, że mamy czym się zachwycać w realnym świecie, bo nasze zwierzęta mogą zachwycać i budzić respekt równie mocno, co fantastyczne.

Mam ogromny sentyment do Pottera i oczywiste było dla mnie, że Fantastyczne zwierzęta. Cuda natury znajdą się w moich zbiorach. Dziwię się tylko, że musiało minąć tyle czasu, zanim zabrałam się za czytanie.

Słów kilka o szacie graficznej

Już okładka wskazuje, że czeka na czytelników wspaniała lektura. Książka jest podzielona na kilka rozdziałów. Na początku każdego z nich znajdują się wypowiedzi osób pracujących przy tytułowej wystawie. Jednak nie da się ukryć, że największe wrażenie robią ilustracje, zdjęcia, oryginalne rysunki, ciekawostki podane w ramkach. Fajnym dodatkiem są cytaty z Fantastycznych zwierząt. No i ogólnie książka jest wizualnie dopracowana. Dużo kolorów, piękne tła, tekst rozmieszczony tak, aby się ze sobą nie zlewał.

Moje wrażenia

To naprawdę dobrze napisana książka, która zachwyci każdego fana uniwersum Pottera oraz świata zwierząt. Widać, że poświęcono jej sporo czasu, bo umieszczono w niej mnóstwo wiedzy, ciekawych informacji, a także możliwość czytania o mitycznych istotach. Poznajemy również słynnych podróżników oraz to, czego dokonali. Wszystko podane w lekkiej formie pokazuje, jak ważne jest dbanie o nasze naturalne środowisko. Ile istnieje zagrożonych gatunków, a także to, co powinniśmy robić, by im pomóc. Wszystko zależy od nas, bo jeśli nasze działania niszczą, to i również mogą naprawiać, prawda?

Na zakończenie

Fantastyczne zwierzęta. Cuda natury mnie zachwyciły. Cudowna okładka, przepiękne wnętrze i tyle wiedzy zebrane w jednej publikacji. Bez wątpienia każdy fan zwierząt oraz Pottera zachwyci się tym tytułem równie mocno. Można go czytać na raz, po rozdziale, w narzuconej kolejności lub na wyrywki. Ba, nawet samo podziwianie ilustracji oraz zdjęć daje ogrom satysfakcji. Dla mnie ta pozycja jest wyjątkowa, bo pokazuje, że magia jest we wszystkim, co nas otacza. Z ciekawością przewracałam kolejne strony, chłonęłam wiedzę i piękno szaty graficznej. To taka wyprawa do muzeum w pigułce i na papierze. I całość ma swój wyjątkowy klimat, który pochłania.

Z Fantastyczne zwierzęta. Cuda natury wyrusza się w niezapomnianą podróż pełną niesamowitych wrażeń. Jak żadna inna książka, pokazuje, ile piękna oraz magii można odnaleźć w naszym świecie. Warto zaopatrzyć w ten cudownie wydany album każdego fana świata przyrody oraz fantastycznych istot.

Autor: Natural History Museum
Ilustrator: Jim Kay, Olivia Lomenech Gill, Toislav Tomic
Tłumaczenie: Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Tytuł: Fantastyczne zwierzęta. Cuda natury
Tytuł oryginału: Fantastic beasts: The wonder of nature
Wydawnictwo: Media Rodzina
Wydanie: I
Data wydania: 2021-10-27
Kategoria: popularnonaukowa
ISBN: 9788380089563
Liczba stron: 160


Ten post ma 7 komentarzy

 1. Martyna K

  Jestem bardzo ciekawa tego wydania. Sprawdzę czy książka jest dostępna w bibliotece.

 2. Aga

  No i pięknie, teraz nabrałam ochoty na tę książkę. Chcę ją widzieć w swojej domowej biblioteczce!

 3. Miye

  Pięknie wydana książka! Z pewnością potrafi przykuć uwagę i dużego i małego czytelnika.

 4. Agnieszka Kaniuk

  Sama książka nie jest do końca dla mnie, ale bardzo podoba mi się jej wydanie i szata graficzna. 😊

 5. Zuzka

  Bardzo ładnie wydana jest ta książka i sobie zapiszę ją na swoją listę, bo z pewnością spodoba się moim dzieciom.

 6. Kamila z naciskiem na szczęście

  Jeszcze nie poznałam historii Harrrego Pottera, nawet nie oglądałam filmów, w końcu musze to nadrobić!

 7. Aleksandra NS

  Mam tą książkę i bardzo mi się podoba. Jest przepięknie wydana i godna polecenia.

Dodaj komentarz