You are currently viewing Magiczny sklep z prezentami Maudie Powell-Tuck [ChristmasBooks]

Magiczny sklep z prezentami Maudie Powell-Tuck [ChristmasBooks]

Kiedy zbliża się czas Bożego Narodzenia, myślimy zazwyczaj tylko o tym, jak będzie pięknie i kolorowo. Zastanawiamy się komu i co kupimy na prezent pod choinkę oraz co w tym roku zrobimy do jedzenia. Co jednak gdy nie każdemu jest dane się tak cieszyć?

Zarys fabuły

Chociaż Bartka otaczają świąteczne wystawy, zewsząd słyszy kolędy i widzi radość na twarzach ludzi, to on sam nie potrafi jej z siebie wykrzesać. Bo z czego tu się cieszyć, gdy jego rodziny nie stać nie tylko na prezenty, ale nawet na choinkę. Chłopiec pragnie podarować najbliższym, chociaż mały drobiazg. Tylko jak tego dokonać, gdy w kieszeni ma zaledwie kilka złotych? Jego szanse wzrastają w momencie zderzenia się z niedźwiedziem biegnącym do pracy w Magicznym sklepie z prezentami. Czy tam uda mu się nabyć kilka drobiazgów?

Magiczny sklep z prezentami od razu wpadł mi w oko i wiedziałam, że musi się on znaleźć na naszej liście do przeczytania. Świąteczne klimaty są naszymi ulubionymi, jeśli chodzi o literaturę dziecięcą, a ten tytuł obiecywał nam chwile pełne wrażeń. Czy to otrzymaliśmy?

Nasze wrażenia

Magiczny sklep z prezentami to zaledwie 24 strony opowieści, którą można przeczytać bardzo szybko i zachwycić się tylko tytułowym magicznym sklepem. Powiem szczerze, że my na początku się nim zauroczyliśmy i nic w tym dziwnego. No bo kto by nie chciał trafić do takiego sklepu? Tutaj walutą nie są pieniądze, a na przykład opowieści. I to jest fajne, bo książeczka dostarcza mnóstwo radości oraz pola do popisu dla wyobraźni. Gdy jednak wczytamy się bardziej i dostrzeżemy to, co ukryte między słowami dostrzeżemy ważną lekcję życia oraz empatii. Autorka przypomina, że nie prezenty i choinka są najważniejsze w święta i nie każdego na to stać. Przypomina, że najistotniejsze jest, by okazać miłość, by spędzać razem czas oraz rodzinna atmosfera.

Słów kilka o szacie graficznej

Nie da się jednak zaprzeczyć, że Magiczny sklep z prezentami to przede wszystkim piękne ilustracje w wykonaniu Hoang Giang. Pełne żywych kolorów, obrazujące, to co autorka chce przekazać w treści. Kiedy trzeba czuć w nich magię świąt, ale również smutek, ból, tęsknotę i miłość. Jesteśmy zachwyceni tymi pracami i już kilkukrotnie wracaliśmy dla nich do tej historii.

Na zakończenie

Mogłabym się przyczepić do tego, że w pewnym momencie nie wiemy, co wykrzyknął chłopiec ani co się stało z jego mamą, ale nie o to w tym chodzi. Magiczny sklep z prezentami sprawdza się idealnie do samodzielnego czytania. Mało treści, ale za to mnóstwo ilustracji. Daje to niesamowite możliwości dla wyobraźni. To też książka dobra do wspólnego czytania i wskazywania dziecku ukrytych w niej wartości. W obu przypadkach to bardzo dobrze spożytkowany czas i ogrom dobrej zabawy oraz przeżywanych emocji.

W naszym odczuciu Magiczny sklep z prezentami to idealna lektura na świąteczny czas oraz jako prezent pod choinkę. Jest kolorowo, magicznie i z dużą ilością wrażeń. Można się przy niej zachwycić, ale i zacząć tematy o tym, co jest najważniejsze w tym czasie.

Autor: Maudie Powell-Tuck
Ilustrator: Hoang Giang
Tłumaczenie: Ewa Kleszcz
Tytuł: Magiczny sklep z prezentami
Tytuł oryginału: The Christmas Department Store
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania: 2021-11-12
Kategoria: lit. dziecięca (3+)
ISBN: 9788328088924
Liczba stron: 24


Ten post ma 6 komentarzy

 1. Agnieszka Kaniuk

  Kupiłem już prezenty świąteczne, ale obok tej okładki nie można przejść obojętnie. Chyba zaraz ją kupię, znaczy się książkę, nie samą okładkę.

 2. Pojedztam.pl

  Zapowiada się interesująco i chętnie skuszę się na tę lekturę w przyszłości.

 3. Katarzyna Krasoń

  Ja jestem zauroczona wnętrzem tej książeczki. Jest cudowna, a Gabryś przegląda ją non stop i to chyba najlepsza rekomendacja 🙂

 4. Candy Pandas

  Zawsze na święta najbliższym kupuje właśnie książki i teraz czekam aż moja bratanica będzie troszkę starsza, nauczy się czytać i będę mogła jej takie piękne książeczki kupować 😀

 5. Anna

  Idealna na prezent 🙂 z pewnością jest ciekawa

Dodaj komentarz