Magiczny sklep z prezentami Maudie Powell-Tuck [ChristmasBooks]

Magiczny sklep z prezentami Maudie Powell-Tuck [ChristmasBooks]

Kiedy zbliża się czas Bożego Narodzenia, myślimy zazwyczaj tylko o tym, jak będzie pięknie i kolorowo. Zastanawiamy się komu i co kupimy na prezent pod choinkę oraz co w tym roku zrobimy do jedzenia. Co jednak gdy nie każdemu jest dane się tak cieszyć?

Zarys fabuły

Chociaż Bartka otaczają świąteczne wystawy, zewsząd słyszy kolędy i widzi radość na twarzach ludzi, to on sam nie potrafi jej z siebie wykrzesać. Bo z czego tu się cieszyć, gdy jego rodziny nie stać nie tylko na prezenty, ale nawet na choinkę. Chłopiec pragnie podarować najbliższym, chociaż mały drobiazg. Tylko jak tego dokonać, gdy w kieszeni ma zaledwie kilka złotych? Jego szanse wzrastają w momencie zderzenia się z niedźwiedziem biegnącym do pracy w Magicznym sklepie z prezentami. Czy tam uda mu się nabyć kilka drobiazgów?

Magiczny sklep z prezentami od razu wpadł mi w oko i wiedziałam, że musi się on znaleźć na naszej liście do przeczytania. Świąteczne klimaty są naszymi ulubionymi, jeśli chodzi o literaturę dziecięcą, a ten tytuł obiecywał nam chwile pełne wrażeń. Czy to otrzymaliśmy?

Nasze wrażenia

Magiczny sklep z prezentami to zaledwie 24 strony opowieści, którą można przeczytać bardzo szybko i zachwycić się tylko tytułowym magicznym sklepem. Powiem szczerze, że my na początku się nim zauroczyliśmy i nic w tym dziwnego. No bo kto by nie chciał trafić do takiego sklepu? Tutaj walutą nie są pieniądze, a na przykład opowieści. I to jest fajne, bo książeczka dostarcza mnóstwo radości oraz pola do popisu dla wyobraźni. Gdy jednak wczytamy się bardziej i dostrzeżemy to, co ukryte między słowami dostrzeżemy ważną lekcję życia oraz empatii. Autorka przypomina, że nie prezenty i choinka są najważniejsze w święta i nie każdego na to stać. Przypomina, że najistotniejsze jest, by okazać miłość, by spędzać razem czas oraz rodzinna atmosfera.

Słów kilka o szacie graficznej

Nie da się jednak zaprzeczyć, że Magiczny sklep z prezentami to przede wszystkim piękne ilustracje w wykonaniu Hoang Giang. Pełne żywych kolorów, obrazujące, to co autorka chce przekazać w treści. Kiedy trzeba czuć w nich magię świąt, ale również smutek, ból, tęsknotę i miłość. Jesteśmy zachwyceni tymi pracami i już kilkukrotnie wracaliśmy dla nich do tej historii.

Na zakończenie

Mogłabym się przyczepić do tego, że w pewnym momencie nie wiemy, co wykrzyknął chłopiec ani co się stało z jego mamą, ale nie o to w tym chodzi. Magiczny sklep z prezentami sprawdza się idealnie do samodzielnego czytania. Mało treści, ale za to mnóstwo ilustracji. Daje to niesamowite możliwości dla wyobraźni. To też książka dobra do wspólnego czytania i wskazywania dziecku ukrytych w niej wartości. W obu przypadkach to bardzo dobrze spożytkowany czas i ogrom dobrej zabawy oraz przeżywanych emocji.

W naszym odczuciu Magiczny sklep z prezentami to idealna lektura na świąteczny czas oraz jako prezent pod choinkę. Jest kolorowo, magicznie i z dużą ilością wrażeń. Można się przy niej zachwycić, ale i zacząć tematy o tym, co jest najważniejsze w tym czasie.

Autor: Maudie Powell-Tuck
Ilustrator: Hoang Giang
Tłumaczenie: Ewa Kleszcz
Tytuł: Magiczny sklep z prezentami
Tytuł oryginału: The Christmas Department Store
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania: 2021-11-12
Kategoria: lit. dziecięca (3+)
ISBN: 9788328088924
Liczba stron: 24


Ten post ma 6 komentarzy

  1. Kupiłem już prezenty świąteczne, ale obok tej okładki nie można przejść obojętnie. Chyba zaraz ją kupię, znaczy się książkę, nie samą okładkę.

  2. Zapowiada się interesująco i chętnie skuszę się na tę lekturę w przyszłości.

  3. Ja jestem zauroczona wnętrzem tej książeczki. Jest cudowna, a Gabryś przegląda ją non stop i to chyba najlepsza rekomendacja 🙂

  4. Zawsze na święta najbliższym kupuje właśnie książki i teraz czekam aż moja bratanica będzie troszkę starsza, nauczy się czytać i będę mogła jej takie piękne książeczki kupować 😀

  5. Idealna na prezent 🙂 z pewnością jest ciekawa

Dodaj komentarz

Close Menu