You are currently viewing Ulubione historie. Disney Księżniczka

Ulubione historie. Disney Księżniczka

Która z nas nie chciała być chociaż raz księżniczką? Przenieść się do świata ulubionej bohaterki i przeżyć chwile pełne przygód. Ubrać się w piękne stroje i wyprawić bal dla wszystkich. Nie znam małej dziewczynki, która by o tym nie marzyła.

Zarys fabuły

Ulubione historie to zbiór pięciu opowiadań, w których postaciami głównymi są księżniczki Disneya. Ariel wyruszy w podróż po lek dla swojej siostry. Dżasmina udowadnia, jak powinna zachowywać się prawdziwa księżniczka i wcale nie chodzi tu o ładny wygląd. Merida nauczy się, że musi uważać na słowa oraz przekona się, jak bardzo kocha swoje rodzeństwo. Mulan nauczy się, że zwyciężać można na wiele sposobów, a Bella będzie musiała wyruszyć na ratunek swojemu przyjacielowi.

Ulubione historie wybrała Starsza, bo wiadomo. Księżniczki. Nie mogę jednak powiedzieć, że jakoś mocno się opierałam przed jej zamówieniem. Sama również chciałam zajrzeć do tego zbioru. Czy było warto?

Nasze wrażenia

Ulubione historie to świetna opcja dla wielbicieli Disneyowych Księżniczek. Poznajemy w tych pięciu opowiadaniach ich przygody nieopisane w pełnych wersjach. To taka możliwość powrócenia do świata swoich ulubieńców i zobaczenia, co u nich słychać w chwilach, których jeszcze nie mogliśmy poznać. Treść na stronach jest krótka, więcej na nich ilustracji niż tekstu, ale jest on wystarczający. Wyczuwa się z niego emocje oraz charaktery postaci. Oj dzieje się w tych opowiadaniach, a bohaterki pokazują, że potrafią poradzić sobie w trudnej sytuacji i zaradzić kłopotom.

Słów kilka o szacie graficznej

Ulubione historie są wydane przepięknie. Twarda okładka z księżniczkami na froncie. To taka zapowiedź tego, co zastaniemy w środku. Publikacja wygląda na trwałą i niestraszne jej wielokrotne czytanie. Nie da się również nie wspomnieć ilustracji. Jakby rodem wyjętych z bajek. Disney zachwyca kolorystyką, kreską i ukazaniem na nich emocji oraz życia. Cieszę się, że ilustracje są takie, a nie inne.

Na zakończenie

Ulubione historie sprawdzą się idealnie jako opcja na wspólne czytanie, czy nawet czytanka przed snem. Można czytać opowiadania po kolei lub wybiórczo. My przetestowaliśmy obie wersje i ciągle nam mało. Lubimy wracać do tej książeczki i wraz z bohaterkami przeżywać ich historie. Starsza wręcz czasem tylko przegląda ilustracje. Opowiadania budzą uznanie nawet u Młodszego i jest równie aktywnym czytelnikiem. Plusem każdej z historyjek jest również to, że oprócz rozrywki dostarcza tematów do rozmów, choćby o tym, co potrafią dziewczynki i że zwycięstwo może mieć różne oblicza.

Polecamy Ulubione historie dla dzieci w wieku 3+. Opowiadania są pełne wydarzeń oraz emocji, nie brak też tutaj nutki humoru i ważnych treści. No i bądźmy szczerzy, pięknie będzie się prezentować w dziecięcej biblioteczce.

Autor: Liz Marswham
Ilustrator: Disney
Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska
Tytuł: Ulubione historie
Wydawnictwo: Olesiejuk
Wydanie: I
Data wydania: 2021-04-28
Kategoria: lit. dziecięca (3-5)
ISBN: 9788382165401
Liczba stron: 128Dziękuję!

Ten post ma 9 komentarzy

 1. Martyna K.

  Chętnie bym się skusiła na tę lekturę. Jestem bardzo ciekawa tego zbioru.

 2. Aga

  Taki zbiór to i ja bym chętnie przygarnęła, bo uwielbiam Disneya i bohaterki filmów

 3. Miye

  Wow, jaka śliczna książeczka z najlepszymi postaciami ever! Bardzo żałuję, że żadna z moich córek nie lubi bajek Disneya.

 4. Dyedblonde

  Książki Disney mają to w sobie ze ich grafika zawsze zachwyca i przyciąga wzrok. Kolejny piękny egzeplarzv

 5. Fantastyczna propozycja dla młodych czytelników, chętnie uwzględnię przy kompletowaniu wyprawki prezentowej dla maluchów. 🙂

 6. Zaneta Serocka

  piękna okładka z moimi ulubionymi postaciami z bajek 🙂 chętnie po nią sięgnę

 7. Justyna

  Jestem zdecydowanie na tak dla tej książeczki . Zawsze lubiłam historie o księżniczkach. Teraz moja córka tez takie bardzo lubi i już widzę jej zachwyt tą książeczką.

 8. Karolina Kosek

  moja córka byłaby zachwycona, uwielbia wszystkie księżniczki Disneya, także propozycja dla nas 🙂

 9. Aleksandra NS

  To nie jest książka dla mojego syna, ale ja bym bardzo chciała ją przeczytać. Uwielbiam takie historie.

Dodaj komentarz