You are currently viewing Fakty i plotki o smokach Nikola Kucharska

Fakty i plotki o smokach Nikola Kucharska

Poznajemy co chwilę jakieś nowe magiczne stwory i wrodzona ciekawość każe nam dowiadywać się o nich coraz więcej. A co z tymi już znanymi i niecieszącymi się dobrą reputacją? Czy oni nie są równie ciekawi? Jaka jest ich historia, co jest prawdą, a co tylko zwykłą plotką?

Zarys fabuły

Smoki – przez długi czas nie były zbytnio lubiane, budziły grozę i niepewność. Teraz to się zmienia i możemy odkrywać, że nie są one takie straszne, jak się o nich mówi. Trzeba być jednak bardzo ostrożnym, bo niektóre informacje są prawdziwe, a część to zwykłe mity. Nikola Kucharska próbuje ukazać nam prawdziwe oblicze tych istot. Odważysz się wkroczyć do ich świata?

Fakty i plotki o smokach trafiły do nas za sprawą fascynacji tymi magicznymi stworami. Przyznać trzeba, że zarówno opis, jak i szata graficzna przekonuje, by zajrzeć do środka nie tylko małych czytelników, ale i mola książkowego w każdym wieku. Co zatem skrywa w sobie ta publikacja?

Słów kilka o szacie graficznej

Bez wątpienia to warstwa ilustratorska robi tutaj ogromne wrażenie. Nikola Kucharska tworzy przepiękne rozkładówki, na których dzieje się tak dużo, że łatwo stracić poczucie czasu na zaledwie jednej. Przepiękne kolory, duża szczegółowość i ogrom elementów. Pomaga to wyjaśnić i zrozumieć wszystko. Prace ilustratorki są zabawne, urocze i cechują się kreatywnością. Każdy smok jest inny i wyjątkowy.

Moje wrażenia

Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy, jaką wykonała Nikola Kucharska. Praktycznie od podstaw opisuje smoki i ich historię, opowiada o ich anatomii, wyglądzie, rodzajach. Mówi o środowisku, w którym najlepiej im się żyje. Przybliża nam ich upodobania kulinarne, dolegliwości, jakie mają choroby oraz jak się je leczy. I to nie wszystko, bo poznamy również najsłynniejsze smoki, rozrywki, jakim się oddają i dużo więcej. Nie ma tutaj za dużo treści, ale razem z ilustracjami publikacja tworzy ciekawą całość. Widać tutaj zryw ogromnej fantazji oraz poczucia humoru.

Na zakończenie

Nie da się ukryć, że Fakty i plotki o smokach przypadły do gustu nie tylko mi, ale i Potworkom. To ten rodzaj książki, do której się nieustannie wraca i za każdym razem odkrywa coś nowego. Niewielka ilość tekstu pozwala już na samodzielne składanie słów, ale przede wszystkim pozostawia szerokie pole do popisu wyobraźni. Zwłaszcza że na ilustracjach dzieje się naprawdę dużo i można wymyślić wiele historii. Fajna jest też tutaj zabawa w odnajdywanie, dzięki czemu dzieci ćwiczą spostrzegawczość. Ten tytuł skrada czas oraz całkowitą uwagę, bawi, budzi podziw i zachwyca.

Myślę, że Fakty i plotki o smokach to rewelacyjna pozycja dla każdego fana smoków. Zachwyci tymi wszystkimi faktami, a nawet i plotkami. Do tego idealnie nadaje się do pracy z logopedą i do wspólnego spędzania czasu. Warto wzbogacić o ten tytuł biblioteczki dzieci.

Autor: Nikola Kucharska
Ilustrator: Nikola Kucharska
Tytuł: Fakty i plotki o smokach
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Wydanie: I
Data wydania: 2020-10-28
Kategoria: literatura dziecięca
ISBN: 9788310135254
Liczba stron: 28


Ten post ma 6 komentarzy

 1. Martyna K.

  Wszelkie informacje o smokach są chętnie czytane nie tylko przez dzieci.

 2. Zuzanna

  Super pozycja. Z przyjemnością zamówię ją dla mojej córki i wiem, że bardzo się nią zainteresuje.

 3. Ola N

  Mój synek kocha smoki i historie z nimi związane. A ta książka wygląda na bardzo ciekawa. Sama bym ją z chęcią przeczytała.

 4. Dyedblonde

  W sumie ja chyba nigdy nie byłam fanką smoków
  Ale wiem że teraz sporo dzieci je uwielbia

 5. Ala

  Fajna propozycja dla fanów smoków! Wiem, że wiele osób lubi takie książki, więc fajnie ją mieć w swojej kolekcji.

 6. KonfabulaPL

  Kiedyś moje dzieci miały książkę innego wydawnictwa, ale tu obrazki są ciekawsze i większe. Takie właśnie, jak lubią je dzieci. Dziś bym wybrała właśnie to wydanie.

Dodaj komentarz