You are currently viewing Moja książeczka z okienkami. Pojazdy / Owoce

Moja książeczka z okienkami. Pojazdy / Owoce

Akademia Mądrego Dziecka nie ustaje w wydawaniu coraz to ciekawych pozycji. W skład tego cyklu weszła właśnie nowa seria – Moja książeczka z okienkami. Na początek ukazały się w niej dwa tytuły – Pojazdy oraz Owoce. Idealna dla dzieci gotowych na jeszcze więcej zabawy oraz nauki.

Zarys fabuły

W Pojazdach poznajemy wszelkie środki transportu, takie jak samochody, pociągi, samoloty czy statki. Dowiadujemy się, dzięki czemu działają, jak można się nimi poruszać i uczymy się jakie przedmioty czy miejsca są z nimi powiązane. Z kolei w Owocach poznajemy tytułowych bohaterów. Dowiadujemy się, że dzielimy je na kategorie, poznajemy cykl dojrzewania oraz miejsce występowania. Rozdzielamy owoce na pestkowe i bezpestkowe, a także są nimi też niektóre warzywa!

Kolejna nowość z Akademii Mądrego Dziecka musiała do nas trafić. Co prawda, teraz jeszcze bardziej służy do podgryzania (celuloza mniam mniam :D), ale oczywiście też czytamy. Pojazdy i Owoce zachwycają już samym wyglądem, a jak jest ze środkiem?

Słów kilka o szacie graficznej

Oczywiście na samym początku muszę wspomnieć o warstwie ilustracyjnej, a już od pierwszego rzutu okiem widać, że jest się czym zachwycić. Obrazy są co prawda pełne prostoty i bez zbędnych udziwnień czy dodatków. Nie odbiera im to jednak uroku oraz atrakcyjności. Plusem jest już tonacja kolorów, ale i rysunki wywołują uśmiech. Oczywiście największą frajdę dają ruchome elementy, których w obu książeczkach nie brakuje. Warto też wspomnieć o ich trwałości oraz zaokrąglonych rogach.

Moje wrażenia

Podoba mi się zamysł tych książeczek. Wprowadzają dzieci w świat pojazdów oraz owoców. Nie tylko mogą poznać samochody, samoloty, pociągi czy jabłuszka, śliwki i gruszki. Wbrew pozorom bardzo szczegółowo zostało w nich też opisane, na jakiej zasadzie się poruszają, skąd ruszają, jak się do nich dostać. Dowiadujemy się, jakie są sezonowe owoce, które mają pestki, ile trwa, by z sadzonki wyrosło okazałe drzewo czy odkryjemy różne ciekawostki ich dotyczące. Wszystko fajnie rozplanowane, napisane w lekkiej formie, treści jest więcej, ale w dalszym ciągu dostosowana do wieku odbiorcy.

Na zakończenie

Będę się powtarzać, ale Akademia Mądrego Dziecka to jedna z lepszych serii dla dzieci, jakie mam okazję poznawać i z czystym sumieniem polecać. Nie tylko cieszy oko wizualnie, ale przede wszystkim budzi podziw rozstrzałem tematów, o których się w niej mówi. I to szereg różnych sposobów. Bo nie tylko pozwala poznawać nowe rzeczy, ale też uczy spostrzegawczości, motoryki małej, rozróżniania faktur czy ćwiczy wyobraźnię. Pojazdy oraz Owoce to przede wszystkim nauka tego, czym możemy się poruszać i wszystkiego, co z tym związane, oraz odkrycia, jak duży wybór jest pysznych i zdrowych przysmaków.

Pozycje obowiązkowe w biblioteczce każdego malucha!

Autor: Opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Kiko
Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb
Tytuł: Moja książeczka z okienkami. Pojazdy / Owoce
Tytuł oryginału: Les transports / Les fruits
Wydawnictwo: HarperKids
Wydanie: I
Data wydania: 2024-04-10
Kategoria: lit. dziecięca (0+)
ISBN: 978-83-276-8721-0 / 978-83-276-8720-3
Liczba stron: 10 / 10


Ten post ma 8 komentarzy

 1. Dyedblonde

  To chyba jedne że słynniejszych książeczek dla najmłodszych
  Rodzice chętnie je kupują swoim pociechom

  1. Już mamy obie książeczki i mój siostrzeniec bardzo je lubi. Gromadzimy tę serię 🙂

 2. zaczytanamarzycielka8

  Te książeczki są świetne, można zając dziecko na naprawdę długi czas a i uczą 🙂

 3. Martyna K

  Dziękuję za polecenie tego tytułu. Miło można spędzić czas z takimi publikacjami twórców.

 4. Aga

  Mam oba tytuły i są super. Chyba nawet owoce podobały mi się bardziej, ale to pewnie dlatego że fanką pojazdów nie jestem 😅

 5. Anszpi

  Książeczki z okienkami cieszą się u nas sporym powodzeniem w zabawie. Oboje moich dzieci je lubi

 6. Angela

  Mam ostatnio dużo dzieciaków do opieki, więc jestem przekonana, że książeczki będą idealne.

 7. Miye

  Piękne ilustracje i trwałe wykonanie dodatkowo czynią te książki atrakcyjnymi. Cieszę się, że takie pozycje są dostępne na rynku!

Dodaj komentarz