You are currently viewing Pejzaż z Aniołem Magdalena Kordel [ChristmasBooks]

Pejzaż z Aniołem Magdalena Kordel [ChristmasBooks]

Każdy poranek to zarazem któryś z kolei pierwszy krok, a pierwszy krok zawsze daje nadzieję, że wszystko jest jeszcze przed nami, to lepsze, nieznane, oczekiwane…*

Większość z nas zawsze cieszy się z nadchodzących świąt. Wyczekujemy momentu, gdy będzie można już słuchać kolęd, stroić dom i mieć z tego frajdę. Są też jednak osoby, które chciałyby, aby ten czas minął jak najszybciej, bo jedyne, co z nim się wiąże, to smutek, rozczarowanie i ból…

Zarys fabuły

Ada kiedyś kochała święta. Gdy była małą dziewczynką, jej tata robił wszystko, by grudzień był dla niej czasem pełnym miłości i tej gwiazdkowej magii. Wszystko się jednak skończyło wraz z jego odejściem. Chcąc czy nie opiekę nad nią, musiała przejąć matka, a jej daleko było do rodzicielek kochających swoje dzieci. Dziewczynka od tego czasu musiała pożegnać się z tym, co dobre i nauczyć żyć w zupełnie innym świecie. Teraz dla Ady Boże Narodzenie, to najgorszy czas w roku. Za bardzo w tym czasie tęskni za utraconym tatą i zbyt dobrze pamięta chłód płynący od matki. Jedyne, o czym marzy, to odciąć się od ludzi oraz świątecznego gwaru. Za sprawą jednej rozmowy decyduje się wyjechać i udaje się do starej znajomej, która bez wąchania zapewnia jej lokum na ten czas. Czy wyjazd da Adze to, czego pragnie?

Magda Kordel ma swój styl pisania i trzeba lubić to, jak pisze o emocjach, życiu i ludzkich problemach. Pejzaż z Aniołem trochę na swoją kolej musiał odczekać – czułam, że na ten tytuł musi być odpowiedni moment. Czy warto było tyle czekać?

Moje wrażenia

Magda Kordel ma niebywałe lekki styl pisania i to łatwo wyczuć już od pierwszych stron. Za każdym razem, gdy biorę do ręki jej książki, mam wrażenie, że przenoszę się do świata, który jest tym realnym. W którym dzieje się dużo zła i niesprawiedliwości, ale jednocześnie wiem, że to przejściowe, bo po złych chwilach nadchodzą te dobre. Po niewłaściwych osobach spotykamy te, które wniosą do naszego życia radość, miłość, pewność i bezpieczeństwo. Może się wydawać, że to nic takiego, a jednak tym prostym przekazem autorka daje nadzieję. Pejzaż z Aniołem jest właśnie takim przykładem. Początkowo książka smuci i przypomina, że nie każdy jest dobry. Z czasem oczarowuje magią małego miasteczka, ludzką dobrocią, no i oczywiście poczuciem humoru. To zaledwie kilka dni z życia bohaterów, a tyle w nich akcji i zaskakujących wydarzeń.

Słów kilka o bohaterach

Nową postacią jest tutaj Ada, reszta to dobrze znani i starzy przyjaciele. Miło było ponownie do nich zawitać i zobaczyć, że w ich domu nic się nie zmieniło. Tylko miłość jakby większa i mocniejsza. Poza tym nieustannie słychać jakieś sprzeczki, krzyki i mądrości dzieci. Tutaj miłość przeplata się z troskami, a obserwowanie każdej chwili w tym domu, to nieustanna rozrywka. Co do samej Ady, miałam ochotę do niej zagadać i powiedzieć, że będzie dobrze. Tak dużo przeżyła i nawet rozumiem jej niechęć do ludzi, ale plusem jest to, że nie stała się wredna czy nieczuła. Sama szybko się przekonała, że z właściwymi ludźmi wszystko jest dużo lepsze. Nawet święta mogą ponownie stać się piękne.

Na zakończenie

Zaledwie parę godzin wystarczyło mi, by przeczytać Pejzaż z Aniołem. Potem nawet tego trochę żałowałam, bo zbyt szybko musiałam rozstać się ze swoimi ulubieńcami oraz Adą, którą poznałam. Powiem wam, że działo się w tej książce. Nie tylko w domu Madeleine, ale i u Leontyny, czy to dzięki Panu Mieciowi. Och, działo się, a ja z radością i ciekawością wkroczyłam w ten świat i wraz z bohaterami przeżywałam każdą chwilę. Magda potrafi wprowadzić mnie w świąteczny klimat. Sprawić, że zachwycam się miasteczkowym klimatem i tym, że każdy się zna i wie, co u kogo się dzieje.

Jeśli tylko lubicie takie klimatyczne opowieści, pełne ciepła i specyficznej aury, to Pejzaż z Aniołem będzie idealną pozycją dla was. I to nie tylko ten tytuł, a nawet cała seria. Bo wiecie, autorka zabiera nas do swojego świata i obdarza wszystkim, co w nim ma. Tym, co złe i dobre oraz tym, co pomiędzy. I uwierzcie, nie może być nic lepszego od Malowniczego.

Autor: Magdalena Kordel
Tytuł: Pejzaż z Aniołem
Wydawnictwo: Znak
Wydanie: I
Data wydania: 2018-11-14
Kategoria: obyczajowa
ISBN: 9788324055111
Liczba stron: 370

Malownicze
Wymarzony dom | Wymarzony czas | Tajemnica bzów | Nadzieje i marzenia | Pejzaż z Aniołem | Bo nadal cię kocham

Ten post ma 2 komentarzy

  1. DeVi

    Malownicze to seria książek do których wracam z sentymentem i zawsze polecam każdemu kto ma ochotę na tego rodzaju literaturę 🙂

  2. Uwielbiam to uczucie, które ogrania mnie o poranku, szczęście, że mam okazję powitać nowy dzień, nadzieja, że okaże się wielką niespodzianką. 🙂

Dodaj komentarz