You are currently viewing Zostań Elle Kennedy, Sarina Bowen

Zostań Elle Kennedy, Sarina Bowen

Najlepsze rzeczy w życiu to te, których się nie spodziewamy.*

Życie składa się z sukcesów oraz porażek. Tych drugich wolimy unikać, ale nie zawsze się to udaje. Ważne wtedy jest, by wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski i drugi raz nie postąpić tak samo. Czy jednak zawsze jest to takie proste?

Co nieco o fabule

Ponad rok temu rozpadło się małżeństwo Matta, zawodowego hokeisty, który teraz każdą możliwą chwilę poświęca swoim córkom. Nie jest to łatwe, ponieważ była żona skutecznie mu to utrudnia. Mniej więcej w tym samym czasie rozpada się również małżeństwo Hailey. Tych dwoje miało małe prawdopodobieństwo spotkania się, ale dochodzi do tego dzięki Aportowi. To firma, której właścicielką jest kobieta oraz jej były mąż. Realizuje ona zadania od bogatych i sławnych klientów. To właśnie Hailey zajmuje się prośbami Matta i poprzez zbieg kilku przypadków poznają się bliżej. Coś ich do siebie ciągnie, jednak każde z nich ma przykre doświadczenia i są niezwykle ostrożni. Czy dadzą sobie szansę?

Dobry chłopak duetu Elle Kennedy i Sariny Bowen przypadł mi do gustu i cieszyłam się, że drugi tom czeka już na swoją kolej. Czy Zostań, również przypadło mi do gustu?

Dobry romans nie jest zły

Czytam romanse dość często i trafiam na te dobre i złe. Kennedy i Bowen wychodzą one bardzo dobrze. Zostań, trzyma poziom swojej poprzedniczki. Autorki ponownie postawiły na emocje, dużo poczucia humoru, uwielbienie do hokeja oraz miłość do zwierząt. Ta historia jest pozbawiona dramatycznych scen, wielkich gestów czy wybuchów zazdrości. Fabuła nie należy do skomplikowanych, ale od pierwszych stron wciąga i intryguje. Plusem tej powieści jest powolny bieg wydarzeń, uczucie, które umacnia się powolutku i niezauważenie. Zabawne dialogi i sytuację, a także życiowe tematy.

A co z bohaterami?

Tu mam jeden mały zarzut. Bardzo nie lubię, gdy z bohaterki robi się niemyślącą laskę, która na widok faceta traci rozum i gada głupoty. Hailey niestety na początku za każdym razem gada głupoty lub się jąka. Poza tym minusem jej postać jest ciekawa, autorka stworzyła kobietę sukcesu, której życie prywatne nie bardzo wychodzi i boi się kolejnego sparzenia. Ma poczucie humoru, dystans do siebie i z pewnością nie jest idealna. Matta polubiłam od razu, nie wykorzystuje swojej sławy i nie zmienia kobiet, jak rękawiczki. Jest troskliwy, zabawny, skupia się na tym, co ważne. Nie miał łatwo i musi pokonywać wiele przeszkód, ale radzi sobie z tym najlepiej jak może.

No to… polecam

Zostań to książka na jeden wieczór. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Autorki mają rewelacyjne poczucie humoru i wyczucie smaku, jeśli chodzi o sceny łóżkowe. Potrafią również zadbać o emocje. To klasyczny romans, w którym łatwo przewidzieć zakończenie, ale w nim najważniejsze jest coś innego. Tutaj liczy się to, że podczas czytania nieustannie się śmiałam, wzruszałam i rozczulałam. To gwarancja dobrej zabawy i poznania ciekawej historii bez zbędnych dramatów i tony lukru.

Zatem jeśli lubicie książki dla kobiet, to Zostań, jak i Dobry chłopak, będzie dobrym wyborem. Tutaj nie ma mowy o nudzie, a poważne tematy równoważą poczucie humoru oraz rodzące się uczucie.

Autor: Elle Kennedy, Sarina Bowen
Tytuł: Zostań
Wydawnictwo: NieZwykłe
Wydanie: I
Data wydania: 2020-02-05
Kategoria: romans
ISBN: 9788381782258
Liczba stron: 300
Ocena: 7/10

Hokeiści
Dobry chłopak | Zostań

Ten post ma 14 komentarzy

 1. Ania

  Szukam dobrych romansów, ten raczej bedzie szybki i przyjemny – idealny po ciężkim dniu.

 2. Marlena H.

  Nie czytam tego typu książek,już same okładki mnie zniechęcają. Nie mogę się wciągnąć w romanse,szczególnie takie, w których kobiece postacie przedstawione są jako takie, które na widok faceta tracą rozum.
  Natomiast spodobało mi się Twoje spojrzenie na lekturę.

 3. Marysia K

  Nie do końca jestem przekonana, zachowanie bohaterki zapewne by mnie irytowało. Marzec wypada u mnie bardzo słabo czytelniczo więc szukam czegoś na prawdę dobrego.

 4. Nie po drodze mi z takim przygodami czytelniczymi, tym bardziej, że jesteś kilkanaście zaległych tytułów czeka na spotkanie. 🙂

 5. Paulina

  Mam na czytniku, ale niespecjalnie miałam czas dla niej.

 6. Daria

  Może i by mi się podobało ale nie mam jej w planach

 7. Marta Daft

  Czy ja wspominałam, że chętnie je od cb pożyczę. Uwielbiam takie klimaty.

 8. AMN

  A taką książkę z chęcią bym przytuliła i podziwiała na swojej półce 😉 Zamówię ją po kwarantannie 😉

 9. halmanowa

  No tym razem chyba odpuszczę, mam co nadrabiać 😀

 10. Jeszcze nie czytałam nic od tych autorek, a wiele dobrego słyszałam o ich twórczości. Muszę to jednak jak najszybciej zmienić!

Dodaj komentarz