You are currently viewing “Wiosna w sercu” Carrie Elks

“Wiosna w sercu” Carrie Elks

Najlepszy moment na rozpoczęcie czegokolwiek to teraz. Ten, kto czeka, aż gwiazdy ustawią się w jednej linii, a wszystko ułoży się idealnie, będzie czekał bez końca.*

Nasze życie jest pasmem wydarzeń, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Nie wiemy, kiedy zdarzy się w nim coś istotnego. Czy też, w jakim momencie poznamy osobę, która niepostrzeżenie odmieni całkowicie nasz los.

Dla Lucy Shakespeare najważniejsza jest rodzina oraz posada prawniczki. To wokół tych dwóch rzeczy kręci się jej życie. Rodzinie i pracy poświęca każdą chwilę i stara się jak tylko może, by wszystko było, jak należy, a w pracy była szanowana za to, co robi. Jej kolejna sprawa miała przebiec, jak każda inna, ale poznanie Lachlana MacLeisha wprowadzi do jej życia mnóstwo zamętu oraz emocji, których dotąd nie doświadczyła. Czy rozsądne jest odpuścić trochę, przestać wszystko kontrolować i dać się ponieść uczuciom do mężczyzny, który ma problemy z bliskością i otworzeniem się na związek?

Muszę przyznać, że początkowo chciałam poczekać z czytaniem serii Siostry Shakespeare, bo najpierw wydano drugi tom, niedawno trzeci, a premiera pierwszego jest zapowiedziana na czerwiec. Stwierdziłam jednak, że skoro każda historia jest o innej siostrze, to mogę zaryzykować i zapoznać się ze stylem pisania Carrie Elks. Czy Wiosna w sercu przypadła mi do gustu?

Chociaż zazwyczaj nie lubię takich łatek, to tytuł ten idealnie wpisuje się w kategorię książki dla kobiet, kiedy jedyne czego się chce, to poczytać o miłości i to ze szczęśliwym zakończeniem. Carrie Elks stworzyła bowiem romans, który czyta się przyjemnie i lekko. Fabuła powieści nie jest skomplikowana, a wydarzenia są łatwe do przewidzenia. Niemniej trzeba przyznać, że powieściopisarka może i niczym nie zaskakuje, ale prawdą jest, że potrafi pisać o emocjach oraz słowami odmalować krajobrazy widziane przez bohaterów. Ponadto Wiosna w sercu to nie tylko opowieść o pojawiającym się uczuciu, ale również o troskach życia codziennego, ciążących tajemnicach, wciąż wpływającej na nas przeszłości i konsekwencji rzuconych bez namysłu słów. Powieść ma swoje plusy i minusy, ale potrafi zaciekawić i – co ważniejsze – przekazać zawarte w treści uczucia.

Zarówno Lucy, jak i Lachlan mają swoje maski, za którymi się ukrywają, by chronić siebie oraz swoich bliskich. Polubiłam Lucy, bo szybko musiała dorosnąć, by zająć się młodszymi siostrami oraz ojcem, sama zmagać się z poczuciem winy oraz pewną tajemnicą, ale nawet przez chwilę tego nie żałowała i jeszcze dba o swoją karierę. To kobieta, która wie, co znaczy walka i ciężka praca, ale której nie pokazano, że również może mieć gorsze dni i to nią powinno się czasem zająć, wesprzeć i przytulić. Z kolei Lachlan zna smak biedy, poczucia odrzucenia oraz samotności, dlatego teraz pokazuje sobie i innym, na co go stać, do czego doszedł ciężką pracą. I niestety stroni od poważnych związków. Oboje mają swoje powody, by trzymać się z dala od siebie, ale to, co czują, jest silniejsze i uczą się wzajemnej troski, rozmowy o uczuciach oraz okazywania słabości.

Co prawda ta nowość nie trafiła na moją listę bestsellery ZWK, ale miło spędziłam z nią czas. Wiosna w sercu zaciekawiła mnie od pierwszych stron i tylko czasami zdarzały się małe potknięcia, kiedy czułam lekkie znużenie. Nie odjęło mi to jednak przyjemności z czytania i wraz z bohaterami przeżywania ich historii oraz wyobrażania sobie odwiedzanych przez nich miejsc. Carrie Elks ma lekki styl pisania, któremu niczego nie brakuje i pięknie potrafi opisywać uczucia. Nie stroni od intymnych scen, które przedstawia ze smakiem i nutką pikanterii.

Jak sam tytuł wskazuje, Wiosna w sercu to idealna pozycja na dni, kiedy ciepło przepycha się jeszcze z chłodnymi dniami. Tytuł ten dostarczy i emocji i zagwarantuje mile spędzony czas. Myślę, że warto dać szansę tej parze.

Blizny powinniśmy nosić z dumą, bo pokazują wszystkim dookoła, że ocaleliśmy.*

Autor: Carrie Elks
Tytuł: Wiosna w sercu
Wydawnictwo: Kobiece
Wydanie: I
Data wydania: 2019-04-17
Kategoria: romans
ISBN: 9788366234635
Liczba stron: 424
Ocena: 6/10

Siostry Shakespeare:
Włoskie lato | Miłość zimową porą | Wiosna w sercu

Ten post ma 6 komentarzy

 1. AMN

  Czy nazwisko tej dziewczyny jest przypadkowe, czy w jakiś sposób nawiązuje do pewnej znanej osoby? 😉

 2. Marysia K

  Lekko i przyjemnie zdecydowanie lubie to! I nie boję się łatek określających książkę

 3. Bookendorfina

  Czasem ciężko pracujemy na jakąś zmianę w życiu, boimy się jej konsekwencji, brakuje odwagi w jej realizacji, i wtedy z pomocą przychodzi los, nawet jedno małe zdarzenie czy spotkanie może odmienić wszystko. Zatem warto myśleć o przyszłości, ale też dać szansę teraźniejszości na pomoc w jej przygotowaniu. 🙂

 4. Anka Ania

  Czytałam pierwszy tom i był nieco nudny, ale z chęcią poznam kontynuację 🙂

Dodaj komentarz