„Wybierz psa dla siebie” – David Alderton

            „Przede wszystkim nie można wybierać psa na podstawie jego wyglądu. Wszystkie szczeniaki są słodkie i podobnej wielkości, oczywiście niektóre urosną bardziej i będą miały odpowiednio większy apetyt. To z kolei oznacza, że ich utrzymanie stanie się odpowiednio droższe i będą potrzebowały więcej przestrzeni.”*
            Każdy wielbiciel psów staje kiedyś przed wyborem jakiego sobie wybrać. Często kierujemy się tym, że szczeniak nam się podoba. Rzadko kiedy jednak myślimy o tym czy będziemy później w stanie zaopiekować się naszym czworonożnym przyjacielem. Czy starczy nam czasu, miejsca jak i pieniędzy.
            „Wybierz psa dla siebie” jest poradnikiem, który ma pomóc nam wybrać pupila odpowiedniego do naszych warunków. Książka podzielona jest na takie działy jak na przykład „Psy rodzinne”, „Małe psy”, „Psy piękne i cudaczne”.
            Początki działów są zapoczątkowane, krótkim wstępem. W każdym z tych działów są opisane różne rasy psów. Każdemu psu jest poświęcona strona na której jest opisana historia, znaczenie, oraz cechy m.in. takie jak „Charakter”, „Ruch” lub „Zachowanie”
            Na końcu książki znajdują się takie tematy jak „Jaki właściciel?”, który pomoże wybrać psa odpowiedniego do naszego trybu życia oraz „Jaki pies?”, który służy do pomocy w wyborze odpowiedniego pupila. Znajdziemy też słowniczek w razie jakiś problemów.
            Książka jest idealna dla dorosłych jak i dzieci. Na każdej stronie są piękne ilustracje zwierząt  co pozwoli  zainteresować nasze pociechy i pozwolić mu też wybrać. Warto włączyć w wybór psa dzieci i pokazać, że to odpowiedzialne zadanie i na cały okres przebywania psa w domu. Pozwoli to im zrozumieć, że nie zawsze można dostać to co się chce. Sama książka pozwoli też nam podjąć decyzje poprzez dokonanie wyboru odpowiedniej rasy. „Wybierz psa dla siebie” jest też źródłem wiedzy na temat różnych ras. Sama wielu nie znałam. Zaciekawił mnie ostatni dział „Piękne i cudaczne”. Czego tam nie ma! 😉 Takich psów to ja jeszcze nie widziałam. Polecam wszystkich, którzy są przed wyborem psa jak i na przyszłość.
Za możliwość przeczytania dziękuję:
*str. 6
Autor: David Alderton
Tytuł: Wybierz psa dla siebie
Wydawnictwo: Muza
Rok wydania: sierpień 2011

Liczba stron: 176

Ten post ma 13 komentarzy

 1. cyrysia

  Świetna książka. Coś takiego poszukiwałam właśnie dla mojego dziecka, które kocha psy ale z powodu alergii nie może za bardzo z nimi przebywać, lecz dzięki tej książce będzie mógł chociaż podziwiać tych czworonożnych przyjaciół.

 2. kamykowy

  Już się nie mogę doczekać kiedy do mnie przyleci 😀 Uwielbiam psiaki, a skoro póki co mieć nie mogę, to chociaż sobie poczytam i pooglądam 😀

 3. Magda

  Gdybym nie wiedziała, że chcę labradora już wertowałabym tę książkę – tak mnie zachęciłaś, że aż ją chcę!

 4. Anonimowy

  Myślę, że moi znajomi powinni byli ją najpierw przeczytać zanim wybrali sobie Beaga… 😀 No ,ale cóż!

 5. Gabrielle_

  O, wiedzę że zrobili zdjęcie mojego pieska (po lewej na pierwszym zdjęciu ;P). Książka zapewne ciekawa, a przede wszystkim przydatna. Gdybym miała kiedyś wybierać sobie psa, to na pewno zaczęłabym od zapoznania się z tą pozycją 😉 Pozdrawiam!

 6. Mery

  Ja pieska nie posiadam ani na razie nie zamierzam, więc na razie rezygnuję. Jednak jakby coś, będę szukać, bo wydana jest przepięknie:)

 7. tetis

  Uwielbiam psiaki. Książka na pewno przydatna dla tych, którzy je planują i już posiadają 🙂

 8. Dusia

  Pieska już mam, na razie nie zapowiada się na jakiekolwiek zmiany w tym temacie. Może sięgnę dla poszerzenia mojej (mizernej) wiedzy kynologicznej 😉

  Pozdrawiam!

 9. jusssi

  jestem już po tym wyborze, od miesiąca mam Mopsa, myślę że wybrałam dobrze, książka na pewno przydatna bo przecież chodzi o to aby właściciel i pies stworzyli zgrany duet

Dodaj komentarz