You are currently viewing Riley Thorn i martwy sąsiad Lucy Score

Riley Thorn i martwy sąsiad Lucy Score

W życiu bywa tak, że chociaż bardzo czegoś nie chcemy, to i tak się to wydarza. Możemy zaprzeczać faktom, bronić się przed kolejnymi wydarzeniami, a i tak ostatecznie lądujemy w samym ich środku. Wtedy pozostaje nam zrobienie wszystkiego, by jak najmniej brać udział w tym, co się dzieje lub wejść w to na całego. Gorzej, gdy nie wiadomo, który wybór jest lepszy i… bezpieczniejszy.

Zarys fabuły

Ostatnio Riley nie było łatwo. Musiała zmierzyć się ze zdradą męża i ich rozwodem, dodatkowo straciła pracę. Doprowadza ją to do tego, że musi mieszkać w kamienicy ze starszymi osobami, które za nic mają jej prywatność i wolny czas. Okazuje się, że jednak to nie jest najgorsze, bo kobieta ma pewien sekret. Riley potrafi rozmawiać ze zmarłymi i przewidywać, co może się wydarzyć. Bardzo tego nie lubi, wręcz robi wszystko, by zdusić to w sobie. Niestety, gdy dochodzi do pewnego morderstwa, a na jej drodze staje przystojny detektyw, jej starania przestają mieć znaczenie.

O Lucy Score jest ostatnio bardzo głośno i jeśli jej książki są tak dobre, jak Riley Thorn i martwy sąsiad to wcale mnie to nie dziwi. Do pierwszego tomu o tytułowej bohaterce zasiadłam bez żadnych większych oczekiwań. Liczyłam tylko na dobrą zabawę i odrobinę humoru. Dlaczego było warto dać tej książce szansę?

Moje wrażenia

Autorka stworzyła tutaj ciekawą mieszankę gatunkową – komedia kryminalna w połączeniu z romansem i wątkami paranormalnymi. To brzmi naprawdę intrygująco i jak widać na przykładzie Riley Thorn i martwy sąsiad może się udać. Lucy Score ma niebywale lekki styl pisania oraz ogromne poczucie humoru, książka od pierwszych stron wciąga i nie daje o sobie zapomnieć. Jest wesoło, słodko i zaskakująco. Podoba mi się to, jak powieściopisarka łączy to wszystko ze sobą i z niczym nie przesadza. Jest czas na śmiech, odrobinę niebezpieczeństwa i uczucie. A do tego dba, by cały czas coś się działo i nie brakowało w tym emocji.

Słów kilka o bohaterach

Riley nie da się nie lubić. Od samego początku budzi pozytywne emocje, a gdy poznawałam ją coraz lepiej, tym bardziej zdobywała moje serce. Zadziorna, z ciętym językiem oraz dystansem do siebie. Uwielbiam jej przemyślenia oraz komentarze, uporu też nie można jej odmówić, co doprowadza ją do naprawdę (nie)ciekawych sytuacji. No i podziwiam ją za spokój, ja bym w ¾ sytuacji waliła głową w mur ze zrezygnowania. Na plus są też tutaj pozostali bohaterowie, chyba jej współlokatorzy byli najlepsi, nawet teraz śmieje się na myśl o ich wyczynach. No i Nick, urocze było to, jak walczył z tym, co nieuniknione i jak reagował na wyczyny Riley. Zapunktował też tym, jak jej pomagał i odnosił się do staruszków.

Na zakończenie

No jestem zachwycona! Riley Thorn i martwy sąsiad od samego początku wciągnęła mnie w wir wydarzeń i bardzo niechętnie odrywałam się od lektury. To powieść, która rozbawiła mnie do łez, zachwyciła charakterystyką postaci, oczarowała relacjami między bohaterami, zaintrygowała nadprzyrodzonym motywem i dostarczyła dreszczyku kryminalnymi motywami. Jak tak teraz myślę, to nie mam się do czego przyczepić, a nie często mi się to zdarza. Powieść jest dopracowana, wątki są rozbudowane, fajnie poprowadzone i zakończone lub pozostawione tak, by wzbudzać zainteresowanie tym, co wydarzy się dalej. Podobało mi się, że pomimo tej luźnej otoczki, śledztwo jest prowadzone poważnie i czuć to niebezpieczeństwo, a co lepsze, można brać w nim udział wraz z bohaterami.

Riley Thorn i martwy sąsiad to świetny początek serii. Już od pierwszego tomu dzieje się dużo i nie można narzekać na brak wrażeń. Myślę, że przypadnie do gustu każdemu, kto lubi takie mieszanki gatunkowe i lubi się dużo śmiać. To ten rodzaj literatury, gdzie angażujemy się w czytanie na całego, ale jednocześnie zachwycamy się jej lekkością.

Audiobook (czyta): Magdalena Emilianowicz
Autor: Lucy Score
Tłumaczenie: Olgierd Maj
Tytuł: Riley Thorn i martwy sąsiad
Tytuł oryginału: Riley Thorn and the Dead Guy Next Door
Wydawnictwo: EditioRed
Wydanie: I
Data wydania: 2023-06-28
Kategoria: komedia kryminalna, romans
ISBN: 9788328388277
Liczba stron: 464

Riley Thorne
Riley Thorn i martwy sąsiad | Riley Thorne i trup w garderobie | Riley Thorn i powiew przeszłości

Ten post ma 13 komentarzy

 1. Martyna K.

  Miło można spędzić czas z taką publikacją. Tak też pewnie zrobię.

 2. Lubię komedie kryminalne, a także romanse i wątki paranormalne… Chętnie poznam, bo książka zapowiada się świetnie. Czuję, że będę się przy niej dobrze bawić

 3. Cassin

  Faktycznie zwiastuje to ciekawe połączenie gatunkowe 🙂

 4. Angela

  Ciekawa pozycja, z miłą chęcią się z nią zapoznam. Jestem ciekawa jak autor rozwinął dar głównej bohaterki.

 5. KonabulaPL

  Nie wiem czy chciałabym mieć takie zdolności jak Riley. Niemniej książka wydaje się być bardzo ciekawa.

 6. Joanna

  Komedie kryminalne bardzo lubię czytać. Zawsze świetnie sie przy nich bawię. Ten tytuł koniecznie muszę poznać.

 7. dyedblonde

  kryminał i romans to zawsze dobre połączenie jak dla mnie 🙂 lubie siegać po takie ksiązki

 8. Miye

  Brzmi całkiem ciekawie, może powinnam się od czasu do czasu skusić na takie klimaty 🙂

 9. Martyna K

  Myślę, że dodanie wątków paranormalnych dodatkowo czyni tę lekturę wyjątkową.

 10. Angela

  Akurat książka dla mnie, z chęcią po nią sięgnę.

 11. Aga

  Nie słyszałam o niej wcześniej, ale chętnie rozejrzę się za tym tytułem, może mi się spodobać

 12. Zuzanna

  Może kiedyś się skuszę. Dawno nie czytałam tego typu książek, więc może dla odmiany się skuszę.

Dodaj komentarz