You are currently viewing Ta noc jest nasza Corinne Michaels

Ta noc jest nasza Corinne Michaels

– To my tworzymy naszą rzeczywistość.*

Przeszkoda jedna za drugą, ciągła walka z przeciwnościami losu i tym, co nieuchronnie nadchodzi. Planowanie każdego kroku i życie w ciągłym napięciu nie sprzyjają spontanicznym decyzjom. Zwłaszcza gdy każdy telefon może przynieść wiadomość łamiącą serce. Jak pogodzić się z nadchodzącą stratą i strachem przed otworzeniem się na innych?

Zarys fabuły

Heather mało kiedy pozwala sobie na zrobienie czegoś dla siebie. Zazwyczaj skupia się na pracy i młodszej siostrze, która jest śmiertelnie chora. Tym razem jednak wraz z przyjaciółkami udaje się na koncert zespołu, który lubi od nastoletnich lat. I to tak bardzo, że chciała zostać żoną wokalisty. Nie podejrzewa nawet, że Eli wypatrzy ją pośród tłumu, a jednak to jej śpiewa piosenkę i zaprasza wraz z przyjaciółkami na imprezę. Nigdy by też nie uwierzyła w to, że zrobi coś tak szalonego, jak przespanie się ze swoim idolem i zaraz po tym ucieknie. Nie jest to w jej stylu i zamierza o wszystkim zapomnieć, co nie okazuje się takie proste, bo Eli nie zamierza jej tego ułatwić.

Książki Corinne Michaels to dla mnie gwarancja dobrze spędzonego czasu. Za każdym razem dostaję opowieść, która mnie porusza i dostarcza mnóstwo emocji. Czasem jest lepiej, czasem gorzej, ale jeszcze nigdy nie żałowałam czasu z nimi spędzonego. Czy Ta noc jest nasza, również mnie nie zawiodła?

Moje wrażenia

Nie da się ukryć, że autorka nie ma litości dla swoich bohaterów i doświadcza ich wieloma trudnościami. Przez to jej powieści są życiowe i chociaż to romanse, skłaniają niezwykle często do przemyśleń. Z Ta noc jest nasza, nie jest inaczej, każda z postaci ma coś, z czym się mierzy i musi z tym żyć. Corinne Michaels ponownie napisała powieść pełną wzlotów i upadków, wzbudzająca ciekawość od pierwszych stron i przepełnioną emocjami. Chociaż nic specjalnego się nie wydarza, to choćby przez chwilę nie czuć nudy, bo nawet codzienność dobrze przedstawiona może być fascynująca. I to jest niepodważalnym atutem pisarki. O zwykłym życiu potrafi pisać tak, że na twarzy pojawia się uśmiech, z oczu płyną łzy, a serce to bije szybciej, to rozpada się na malutkie kawałeczki.

Słów kilka o bohaterach

Z miejsca polubiłam Heather, Elingtona i ich bliskich. To tacy bohaterowie, których nie da się nie lubić. Heather jest kimś, kogo można podziwiać za to, co robi. Tylko czy miłość do siostry i chęć opiekowania się nią jest poświęceniem? Dla głównej bohaterki to oczywiste, bo skoro kochasz, znaczy, że się troszczysz. Ja ją bardziej podziwiam, że potrafiła pogodzić pracę z tą opieką, że pomimo paraliżującego strachu dała sobie szansę na szczęście. Eli to typ człowieka, jakiego chciałoby się znać. Chociaż gwiazda, to jednak pragnie tego, co wszyscy. Jest empatyczny, opiekuńczy, a z pewnością daleko mu do ideału.

Na zakończenie

Przepadłam. Zachłysnęłam się tą historią i nie było mowy, że dałabym radę ją sobie dawkować. Musiałam jak najszybciej dotrzeć do ostatniego zdania i chłonąć te wszystkie emocje. A tych nie brakowało, było zabawnie, namiętnie, wzruszająco, boleśnie i romantycznie. Ta noc jest nasza, zachwyciła mnie od pierwszych stron, sprawiła, że żyłam losami bohaterów, wraz z nimi przeżywałam każdy moment i im kibicowałam. Czuć w tej książce starą i dobrą Corinne Michaels, która potrafi pisać o trudnych sprawach, wywoływać łzy i rozdzierać serca, a jednocześnie otulać siłą miłości, przyjaźni i nadziei.

Polecam. Ta noc jest nasza, z całego serca każdemu, kto lubi romanse pełne emocji, życiowych tematów i nietuzinkowe postacie. Przy tej historii nie da się być obojętnym, bo każde słowo wpływa na czytelnika i trafia do serca oraz umysłu. Bierzcie i czytajcie, nie zapomnijcie tylko o chusteczkach, bo gwarantuje, że będą potrzebne.

Ta noc jest nasza otrzymałam od księgarni TaniaKsiazka.pl. Zachęcam również do zajrzenia na stronę księgarni po inne nowości.

Autor: Corinne Michaels
Tłumaczenie: Kaja Burakiewicz
Tytuł: Ta noc jest nasza
Tytuł oryginału: We Own Tonight
Wydawnictwo: Muza
Wydanie: I
Data wydania: 2022-05-11
Kategoria: romans
ISBN: 9788328721050
Liczba stron: 384


Second Time Around
Ta noc jest nasza | One Last Time | Not Until You | If I Only Knew


Dziękuję!

Ten post ma 9 komentarzy

 1. Agaman

  Nastoletnie marzenia w w dorosłym życiu:) z ciekawosci bym przeczytała:)

 2. Pojedztam

  Sporo osób wybiera twórczość tej autorki. Koniecznie muszę się nią zainteresować.

 3. Martyna K

  Lubię historie, których nie sposób sobie dawkować. Takie są naprawdę świetne!

 4. Nie po drodze mi z takimi przygodami czytelniczymi, ale lato sprzyja gorącym klimatom, także w książkach, tytuł trafi do wielu czytelniczek. 🙂

 5. dyedblonde

  już dawno nie czytałam dobrego romansu ciekawa jestem czy ten by mi sie spodobał 😛 musze gdzieś dorwać

 6. Zuzka

  Nie sięgam po twórczość tej autorki. Mam w domu kilka jej książek, ale żadna mnie nie porwała.

 7. Miye

  Kiedyś bardzo lubiłam książki tej pisarki, ale kolejne zaczęły robić się wtórne i już mnie mocno nudziły :/

 8. Agnieszka Kaniuk

  Ostatnio nabrałam ochoty na ściągnięcie po dobry romans i myślę, że to będzie dobry wybór.

Dodaj komentarz