You are currently viewing Cytatowe Love z… Zaufaj mi jeszcze raz Magdaleny Krauze

Cytatowe Love z… Zaufaj mi jeszcze raz Magdaleny Krauze

Cykl Cytatowe Love z… powstał z mojej miłości do wyszukiwania cytatów lub fragmentów w książkach, które w jakiś sposób chwyciły mnie za serce. Czasem post będzie dotyczył jednej książki, a czasami kilku. To będzie zależeć od… wszystkiego.

Dzisiaj zapraszam na Cytatowe Love z… Zaufaj mi jeszcze raz Magdaleny Krauze, kontynuacji Czekałam na ciebie. Zachęcałam już Was do tego tytułu recenzją, ale nie mogło zabraknąć również tego, co tak lubię. Na więcej cytatów z książki zapraszam na blog Kocie czytanie.

Pamiętaj, że udany związek to taki, w którym szczerość jest priorytetem. W życiu bywa różnie synku, a związek to sztuka kompromisów i ciągła praca, pomaganie sobie nawzajem i słuchanie jeden drugiego.

Coś się między nami wydarzyło i póki tego nie wyjaśnimy, nic nie będzie tak jak wcześniej. Nie potrafią zapomnieć o pewnych kwestiach, o pytaniach. Muszą poznać prawdę bo ta niewiedza powoduje, że czuję się jak ćma, która nie potrafi odnaleźć drogi do źródła światła. Wszyscy dookoła znają prawdę, tylko nie ja.

Nigdy dotąd nie kochałem cię tak jak przez te ostatnie tygodnie, a w ciągu tych tygodni nie kochałem cię bardziej niż w tej chwili.

Tak czy siak zazdrość znajduje się w repertuarze ludzkich emocji, tylko nie można dopuścić, żeby stała się chorobą, bo będzie wyglądało to mniej więcej tak: Kotku byliśmy szczęścia blisko, ale zazdrość i głupota spierdzieliły wszystko.

O ile życie byłoby piękniejsze, gdybyśmy byli ze sobą szczerzy. Przecież to tak niewiele, a zarazem wszystko.

[…] kruchość życia. Nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie nam się pożegnać. Nigdy nie można niczego odkładać na jutro, bo jutro jest niepewne.

Ten post ma 11 komentarzy

 1. Marlena H.

  Ciekawe cytaty. Kiedyś też zapisywałam sobie cytaty z przeczytanych książek. Miałam nawet taki gruby zeszyt. 😁A książka jest na mojej liście czytelniczej. 🙂

 2. Katarzyna Krasoń

  Nie widziałam wcześniej tego cyklu u Ciebie, ale widziałam, że wrzucasz je na Insta 😀

 3. Iwona

  Fajne te cytaty

 4. Marysia K

  Kusisz, a ja jeszcze muszę przeczytać pierwszą część.

 5. VeryLittleBookNerd

  Ciekawy pomysł. Ja jakoś nigdy podczas czytania nie skupiam się na wyłapywaniu cytatów 😀

 6. zaczytanamarzycielka8

  Uwielbiam <3 a cytaty cudowne !! <3

 7. Daria

  Super cytaty, czas porobić screeny, bo jest to warte zapamiętania

 8. Justyna

  Fajne cytaty i jakże bardzo prawdziwe

Dodaj komentarz