You are currently viewing Nie Przeszkadzać #grajzempikiem

Nie Przeszkadzać #grajzempikiem

Będąc w hotelu, zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się za drzwiami innych pokoi? Co, gdyby tak móc je otworzyć i spojrzeć w czeluście pokoi i może do niego wejść? Teraz dzięki grze Nie Przeszkadzać mamy okazję sprawdzić, jak to jest.

Cel gry

Nie Przeszkadzać jest przeznaczone dla od dwóch do sześciu graczy w wieku 18+, a jej celem jest zebranie 5 poduszek. Osiągnie się go dzięki dopasowaniu własnych odpowiedzi z tymi należącymi do Właściciela Pokoju. Pierwsza osoba, która tego dokona – wygrywa.

Strona wizualna

Gra ma kształt drewnianej skrzyneczki (będącej pokojem) z hotelowym drzwiami, na których wisi zawieszka z napisem NIE PRZESZKADZAĆ. Nie jest zbyt duża, ale trochę waży. W środku znajdują się dwie przegródki, ale pomimo tego wszystko się w niej idealnie mieści. Trzeba jednak uważać na karty z obrazkami, ponieważ łatwo je pogiąć.

Z czego składa się Nie Przeszkadzać

* drewniane pudełko
* 90 dwustronnych kart (czyli 180 obrazków)
* 18 kart wyboru (po 3 [Przeszkodź i Dołącz, Zamknij Drzwi oraz Wezwij Policję] w kolorze niebieskim, żółtym, zielonym, fioletowym, szarym i czerwonym)
* 30 kart poduszek

Przygotowanie

Najpierw trzeba włożyć 30 losowo wybranych kart z obrazkami do pudełka, a resztę położyć gdzieś obok – w tej rozgrywce nie będą już nam potrzebne. Jeśli chodzi o numerację kart, nie ma ona wpływu na ich używanie w czasie gry. Następnie należy każdemu z uczestników zabawy rozdać po jednej karcie z Przeszkodź i Dołącz, Zamknij Drzwi oraz Wezwij Policję w jednym z sześciu kolorów, tak by każdy miał swój. Na końcu pozostaje położyć karty poduszek po prawej stronie skrzyneczki i możemy zaczynać zabawę.

Przebieg rozgrywki

Nie Przeszkadzać rozpoczyna ten, kto ostatnio przebywał w hotelu. To on staje się Właścicielem Pokoju i otwiera drzwi, by sprawdzić co się w nim dzieje bez pokazywania karty innym graczom. Po tym wybiera jedną z trzech swoich kart wyboru i umieszcza ją zakrytą w wąskiej części pudełka i je zamyka. Następnie, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, przekazuje kolejnemu graczowi, który postępuje tak samo, jak właściciel, tylko jego zadaniem jest odgadnięcie wyboru właściciela. Runda trwa, dopóki każdy z graczy nie umieści swojej karty w odpowiednim miejscu. Po jej zakończeniu pudełko wraca do Właściciela Pokoju, który sprawdza odpowiedzi graczy. Ten, kto odpowiedział tak, jak on otrzymuje kartę poduszki. Jeśli wszyscy gracze odgadli, to karta poduszki trafia też do niego. W następnej turze nowym właścicielem (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) staje się drugi gracz – wyjmuje on górną kartę na bok i reszta toczy się tak samo, jak w pierwszej rundzie. Zabawa trwa, dopóki jeden z graczy nie zbierze pięciu kart poduszek.

Podsumowanie

Twórcy gry stwierdzili, że może w nią grać najmniej dwóch graczy, co moim zdaniem przy tych zasadach, jakie są, mija się z celem. Bo skoro jeśli drugi gracz odgadnie wybór Właściciela, ten też dostaje kartę poduszki, co automatycznie może doprowadzić do remisu. Gdzie tu element zaskoczenia? Poza tym małym minusem muszę przyznać, że Nie Przeszkadzać to bardzo fajna gra imprezowa, przy której można się świetnie bawić. Jej plusem jest to, że tutaj trzeba mieć szczęście, by dobrze trafić z odpowiedzią lub bardzo dobrze znać tok myślenia innych graczy. Zależnie od tego wszystkiego rozgrywka może trwać bardzo długo i dostarczyć mnóstwa śmiechu. A to na imprezach jest najważniejsze, prawda?

Nazwa: Nie Przeszkadzać
Gatunek: Imprezowa

Ten post ma 8 komentarzy

 1. Kasiek

  O kurde brzmi super. Ja ciągle ubolewam że mam mało znajomych od planszówek. Pograłabym

 2. Miye

  Gra wygląda na bardzo ciekawą, chociaż widać, ze jest minimalistyczna.

 3. Malwina

  Zapowiada się bardzo ciekawa i ekscytująca gra 🙂

 4. zaczytanamarzycielka8

  Zapowiada się fajnie, szkoda tylko że nie miałabym z kim w to pograć.

 5. Martyna

  Bardzo ciekawa gra. Chętnie bym w nią zagrała 🙂

 6. Koralina

  bardzo fajny pomysł na grę, chętnie zagrałabym partyjkę lub dwie 😉

Dodaj komentarz