[Zapowiedź patronacka] Portret rodzinny Jenny Blum

[Zapowiedź patronacka] Portret rodzinny Jenny Blum

Już 14 listopada swoją premierę ma jedna z najciekawszych powieści tego roku – Portret rodzinny Jenny Blum. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Szósty Zmysł oraz pod moim patronatem medialnym. Szykujcie się na konkursy oraz wiele więcej!

Opis:
Bestseller New York Timesa; bestseller Boston Globe; zwycięska książką Ribalow Prize w 2005 roku.

Anna Schlemmer przez pięćdziesiąt lat odmawiała rozmowy o swoim życiu w Niemczech w czasie trwania Drugiej Wojny Światowej. Jej córka, Trudy, miała zaledwie trzy lata, gdy razem z matką zostały ocalone przez amerykańskiego żołnierza, z którym zamieszkały w Minnesocie. Jedynym dowodem przeszłości jest stara fotografia: rodzinny portret Anny, jej córki i nazistowskiego porucznika z obozu koncentracyjnego Buchenwald. Dręczona swoim pochodzeniem, Trudy – pracująca jako profesor historii niemieckiej – zaczyna grzebać w przeszłości, aż w końcu odkrywa dramatyczną i rozdzierającą serce prawdę o życiu jej matki. Łącząc ze sobą namiętną, skazaną na klęskę miłość, realistyczną wizję życia podczas wojny i przejmujący dramat między matką a córką, „Portret rodzinny” jest głęboką eksploracją tego, co przetrwaliśmy i dowodem na ciążące na nas wstydliwe dziedzictwo.

„Pierwsza książka Jenny Blum, »Portret rodzinny«, jest jednocześnie mocna i subtelna w swoim przekazie… Niesamowicie wiarygodna… Wciągająca opowieść o dwóch kobietach, które dźwigają na swoich ramionach ogromne brzemię i niemożliwe do wymazania z pamięci wspomnienia.”
The Boston Globe

„Prosta metaforyka Blum jest przerażająca i onieśmielająca, nadając znanym obrazom nazistowskiej zbrodni nową, wielką moc. To niesamowity debiut, od którego włosy na karku stają dęba.”
Publishers Weekly

„Ta opowieść stawia przed nami naglące pytanie: Co ty byś zrobił? Pomógłbyś ciemiężonym, zmówiłbyś się z wrogiem, czy sprzedałbyś swoją duszę, żeby nakarmić dziecko? Jenna Blum umie zadawać pytania. Przez cztery lata pracowała jako dziennikarka dla Fundacji Shoah Stephena Spielberga, dokumentując doświadczenia ocalałych z Holokaustu.”
Niezależny recenzent

„Potęga tej książki leży w kontroli nad emocjonalną i moralną szarą strefą znajdującą się między heroizmem a współpracą z wrogiem… »Portret rodzinny« rzuca w nas prowokacyjnymi pytaniami o niejednoznacznym pojmowaniu winy.”
„San Francisco Chronicle”

„Tej książki nie da się odłożyć… poparta faktami… przekonująca.”
„Milwaukee Journal Sentinel”

„Tematy miłości, poświęcenia i sekretów rodzinnych są sercem potężnej debiutanckiej powieści Blum.”
„Jewish Book World”

„Byłam pod ogromnym wrażeniem książki Jenny Blum. Jest potężną wizją okropnych zdarzeń, poruszająca i przekonująca… Niezwykła debiutancka powieść, z niezapomnianymi postaciami i wyróżniającą się niesamowitą kontrolą nad strukturą, efektownie łącząca przeszłość i teraźniejszość.”
Penelope Lively, autorka „Moon Tiger”

Autor: Jenna Blum
Tytuł: Portret rodzinny
Wydawnictwo: Szósty Zmysł
Wydanie: I
Data wydania: 2018-11-14
Kategoria: historyczna
ISBN: 9788365830746
Liczba stron: 552

Dodaj komentarz

Close Menu