You are currently viewing “100 głupich pytań dla bystrzaków” Stéphane Frattini

“100 głupich pytań dla bystrzaków” Stéphane Frattini

Dorastające dzieci uczą się dopiero świata i jest on dla nich ogromną tajemnicą. Wszystko je fascynuje i ciekawi, potrafią zadawać grad pytań i oczekiwać wyczerpujących odpowiedzi. Czasami te pytania dla dorosłych są absurdalne albo… naprawdę trudne do wyjaśnienia. I co wtedy?

Pomocna może być Stéphane Frattini i jej 100 głupich pytań dla bystrzaków, nie zawiera w tej książce co prawda wszystkich pytań, jakie zadają dzieci (nie byłoby to chyba możliwe), ale jest idealnym początkiem do zgłębiania wiedzy o świecie. Dowiemy się z tej publikacji, na przykład czemu czekolada smakuje lepiej niż warzywa, dlaczego krowie bąki zagrażają naszej planecie (sama tego nie wiedziałam), dlaczego nie da się skopiować banknotów (a szkoda), czemu kurz ciągle wraca, dlaczego czarownice latają na miotłach, czy owce kurczą się w ciepłej wodzie lub dlaczego denerwuje nas bzyczenie komarów. To tylko kropla w morzu pytań i odpowiedzi zebranych przez autorkę.

Muszę przyznać, że 100 głupich pytań dla bystrzaków zainteresowało mnie ogromnie, nie tylko ze względu na moje potworki, ale i z czystej ciekawości, co w niej zastane. Czy było warto sięgać po ten tytuł?

Pod tą niepozornie wyglądającą okładką kryje się z pozoru cała masa nierozsądnych pytań, ale gdy czyta się odpowiedzi na nie, to dostrzega się, że nie są one wcale takie głupie. 100 głupich pytań dla bystrzaków są przeznaczone dla dzieci w przedziale wiekowym 6-14 lat i muszę przyznać, że książka jest naprawdę zróżnicowana, jeśli chodzi o poziom trudności, dzięki czemu może być ciekawa przez długi czas. Odpowiedzi nie są długie, ale jasne i wyczerpujące, często też zabawne. Co ciekawsze niekiedy nawet dorosły może dowiedzieć się z tej publikacji czegoś nowego, wszak uczymy się całe życie.

Książka jest opatrzona ilustracjami na każdej stronie, które trafnie ukazują treść pytania. Dorosły może się nimi nie zachwycić, ale dziecku takie proste bardzo przemawiają do wyobraźni. Twarda oprawa oraz gruby papier sprawi, że książka przetrwa wielokrotne czytanie i szybko się nie zniszczy, co jest dużym plusem.

Starsza wyraziła duże zainteresowanie tym tytułem, nie wszystkimi pytaniami jeszcze, ale myślę, że to przyjdzie z czasem. Z zaciekawieniem słuchała odpowiedzi i przeglądała książkę, by przejrzeć ilustracje. 100 głupich pytań dla bystrzaków, to ciekawie wydana publikacja i prawdę mówiąc, niezależnie od wieku, każdy znajdzie w niej coś dla siebie. To nie tylko sposób na spędzenie razem wspólnego czasu i dobrą zabawę, ale również pogłębienie wiedzy i pokazanie, że warto zaglądać do książek w poszukiwaniu odpowiedzi.

My jesteśmy na tak i polecamy 100 głupich pytań dla bystrzaków. To książka, która powinna znaleźć się na półce każdego młodego i żądnego wiedzy czytelnika.

Autor: Stéphane Frattini
Tytuł: 100 głupich pytań dla bystrzaków
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Wydanie: I
Data wydania: 2018-07-04
Kategoria: lit. dziecięca
ISBN: 9788310133229
Liczba stron: 208
Ocena: 8/10

Ten post ma 3 komentarzy

  1. Monika Ch.

    Książka wydaje się być bardzo fajna, choć tytuł niezbyt mi się podoba, bo podobno nie ma głupich pytań.

  2. Bookendorfina Izabela Pycio

    Chętnie wyszukuję takich książek dla moich dzieci, czy jako prezenty dla młodych czytelników, o tej jeszcze nie słyszałam, ale chętnie do niej zajrzę. 🙂

  3. Paulina Makuch

    Śliczne kolorowe i smerfne wydanie, jak najbardziej dla mnie – idę jej szukać na Legimi 🙂

Dodaj komentarz