Nowości/zapowiedzi #06/2017 – CZERWIEC

 

Nowości/zapowiedzi – to cykl
ukazujący się raz  w miesiącu, który przedstawia nadchodzące zapowiedzi
lub nowości wydawnicze na dany miesiąc. Moje wybory są całkowicie
subiektywne i dokonane pod kątem moich zainteresowań czytelniczych.
Legenda: tytuły są podlinkowane i przenoszą do opisu książki;
/// czerwone – muszę mieć,  
// zielone – mam/w drodze do mnie,
/ niebieskie – ciekawią mnie, ale mogę na nie poczekać.

07.06
/// Dla ciebie płonę – Abbi Glines / Pascal – New Adlut
/// Serce ze szkła – Emma Scott / Filia – Obyczajowa 
/ To jedno lato – Dorota Milli / Filia – Obyczajowa
/// Spacer nad rzeką – Monika A. Oleksa / Filia – Obyczajowa

08.06
/ Światło nie może zgasnąć – Diane Chamberlain / Prószyński i S-ka – Obyczajowa

14.06
// Wszystko, co w Tobie kocham – Samantha Young / Burda Książki – Romans
// Początek wszystkiego – Robyn Schneider / Otwarte – Young Adlut
/// Słońce też jest gwiazdą – Nicola Yoon / Dolnośląskie – Young Adlut
// Córka wiatrów – Magdalena Kordel / Znak – Obyczajowa
// Ogród małych kroków – Abbi Waxman / Otwarte – Obyczajowa
/// Grzech pierworodny – Anna Szafrańska / Novae Res – Romans
/ Miłość, która przełamała świat – Emily Henry – Young Adlut
/ Księga luster – Adam Faber / Czwarta Strona – Fantastyka młodzieżowa
// Życie jak malowane – Karolina Wilczyńska / Czwarta Strona – Obyczajowa
// Przyjaciółki – A. Przybyłek, N. Sońska / Czwarta Strona – Obyczajowa
/// Piosenki o dziewczynie – Chris Russel / Feeria Young – New Adlut
/// Rozpaleni – Scott Siglar / Feeria Young – Science – Ficition
/// To, co nas dzieli – Anna McPartlin / HarperCollins Polska – Obyczajowa
/// Chłopak, który o mnie walczył – Kirsty Moseley / HarperCollins Polska – New Adlut
/ W ogniu namiętności – Sylvia Day / Muza – Erotyk
/// Odległość między tobą a mną – Jennifer E. Smith / Bukowy Las – New Adlut

19.06
/// Przyszłość Violet i Luke’a – Jessica Sorensen / Zysk i S-ka – New Adlut

20.06
/ Dowiesz się ostatnia – Mellisa Hill / Prószyński i S-ka – Obyczajowa
// Pójdę do jedynej – Kasia Bulicz – Kasprzak / Prószyński i S-ka – Obyczajowa

21.06
/// Woda, która niesie ciszę – Brittainy C. Cherry / Filia – Obyczajowa

26.06
/ Zgromadzenie cieni – V. E. Schwab / Zysk i S-ka – Fantasy

Zapowiedzi Papierowy Księżyc
Robert Jackson Bennett – Miasto schodów (07.06)
Klimatyczna, pełna intryg powieść – o martwych bogach, ukrytej historii i tajemniczym mieście o wielu obliczach – autorstwa jednego z najbardziej uznanych młodych pisarzy science fiction.

Miasto Bułykow dysponowało niegdyś siłami bogów, by podbijać świat, zniewalać i brutalnie rozprawiać się z milionami ludzi – aż jego boscy opiekunowie zostali zabici. Bułykow to obecnie po prostu kolejna kolonialna placówka nowej geopolitycznej potęgi, niemniej jego surrealistyczny krajobraz trwa jako niepokojące świadectwo swojej dawnej świetności.

W owo zrujnowane miejsce przybywa Shara Thivani. Oficjalnie, ta skromna, młoda kobieta jest kolejnym młodszym dyplomatą, wysłanym przez ciemiężców Bułykowa. Nieoficjalnie, to jeden z najznakomitszych szpiegów swego kraju, wysłany w celu złapania mordercy. Lecz gdy Shara podąża jego tropem, zaczyna podejrzewać, że istoty, które rządziły tym strasznym miejscem, mogą nie być tak martwe, jakby się mogło wydawać – oraz że okrutne rządy Bułykowa niekoniecznie dobiegły już końca.

Brodi Ashton – Podwieczność 3. Wieczna prawda (14.06)
Długo wyczekiwane zakończenie bestsellerowej trylogii autorstwa Brodi Ashton, która podbiła serca czytelników na całym świecie dwoma poprzednimi tomami – „Podwieczność” oraz „Podwieczność. Wieczna więź”.

Teraz, kiedy Nikki uratowała Jacka, jedyne czego chce, to być z nim i ukończyć szkołę. Lecz Cole podstępem nakłonił Nikki, by się nim pożywiła, przez co sama rozpoczęła proces przemiany w Wiecznie żywą… co oznacza, że sama niedługo musi pożywić się Dawcą… albo umrze.

Ogarnięta strachem o własne przetrwanie, Nikki i Jack podejmują rozpaczliwą próbę odwrócenia tego procesu za pomocą wszelkich możliwych środków. Nawet Cole, z którym na każdym kroku oczekiwali walki, stał się ich nieoczekiwanym sojusznikiem. Lecz jak długo może to trwać? Żeby przeżyć, Nikki potrzebuje żywić się Cole’em, Cole potrzebuje Nikki, by przejąć tron Podwieczności, a Jack potrzebuje Nikki, która jest dla niego wszystkim… Razem muszą powrócić do Podziemia, by zmienić przeznaczenie Nikki i ponownie uczynić ją śmiertelną. Lecz nie tylko Cole ma plan wobec Nikki: Królowa nie zapomniała o jej zdradzie i pragnie ją zabić. Czy Nikki będzie zmuszona spędzić wieczność w Podziemiu, czy ma w sobie to, czego potrzeba, by raz na zawsze zniszczyć Podwieczność?

W tym oszałamiającym finale trylogii, Brodi Ashton ukazuje wytrzymałość ludzkiej duszy i niezłomną potęgę prawdziwej miłości.

Katy Evans – Rogue. Seria REAL tom 4 (21.06)
On twierdzi, że nie oznacza dla niej niczego dobrego.

Ona nienawidzi myśli, że on może mieć rację.

Brooke Dumas odnalazła swojego Remingtona Tate’a w historii pod tytułem REAL. Teraz nadeszła kolej, by jej najlepsza przyjaciółka, Melanie, spotkała mężczyznę, dzięki któremu zaśpiewa jej serce.
Po latach poszukiwań, pewnej nocy w deszczu, silny i tajemniczy Greyson King przychodzi jej na pomoc. Śmiały, może być takim kochankiem, przyjacielem i obrońcą, jakiego szukała. Kiedy się kochają, wymawia jej imię tak, jakby to coś znaczyło. Jakby ona coś znaczyła – a to wszystko, o czym w życiu marzyła. 

Jednak Greyson znika na całe dni, bez jednego słowa wyjaśnienia, a kiedy się pojawia, mówi, że jedynie ją skrzywdzi. Lecz gdy go przy niej nie ma, jej serce cierpi jeszcze bardziej.

Wtedy Melanie odkrywa mroczny świat, który Greyson tak bardzo starał się przed nią ukryć, i zaczyna podejrzewać, że ich nieoczekiwane spotkanie wcale nie musiało być dziełem przypadku.

Wplątana w wir uczuć, Melanie nie ma nikogo, kto mógłby uchronić ją przed upadkiem… prócz mężczyzny, od którego powinna uciekać.

Lecz co się stanie, gdy Książę z Bajki zmieni się w Łajdaka?

Marissa Meyer – Bez serca (28.06)
Na długo przed tym, zanim została postrachem Krainy Czarów – niesławna Królowa Kier – była tylko dziewczyną pragnącą się zakochać.

Catherine jest być może jedną z najbardziej pożądanych dziewcząt w Krainie Czarów i ulubienicą jeszcze niezamężnego Króla Kier, ale interesuje ją zgoła co innego. Ma talent do pieczenia i wraz ze swoją przyjaciółką chce otworzyć piekarnię, by zaopatrywać Królestwo Kier przepysznymi plackami i innymi słodyczami. Jednak jej matka uważa, że to niedopuszczalne dla młodej kobiety, która mogłaby zostać kolejną Królową.

Na królewskim balu, na którym wszyscy oczekują, że król oświadczy się Cath, dziewczyna poznaje Jesta, przystojnego i tajemniczego błazna. Po raz pierwszy czuje, że to prawdziwe zauroczenie. Ryzykując obrazę Króla i wściekłość swoich rodziców, Cath i Jest adorują się w tajemnicy.

Cath chce sama decydować o swoim losie i zakochać się na własnych warunkach. Ale w świecie przenikniętym przez magię, szaleństwo i potwory, los ma inne plany.

W swojej pierwszej młodzieżowej powieści poza serią, autorka bestsellerów z listy New York Times urzeka nas prequelem Alicji w Krainie Czarów.

Dodaj komentarz