Nowości/zapowiedzi #13 – PAŹDZIERNIK

Nowości/zapowiedzito
cykl ukazujący się raz – dwa razy w miesiącu, który przedstawia
nadchodzące zapowiedzi lub nowości wydawnicze na dany miesiąc. Moje
wybory są
całkowicie subiektywne i dokonane pod kątem moich zainteresowań
czytelniczych.

Legenda: tytuły są podlinkowane i przenoszą do opisu książki;

czerwone – muszę mieć,  


zielone – mam/w drodze do mnie,  


niebieskie – ciekawią mnie, ale mogę na nie poczekać.

01.10
Każdego dnia… – zbiór opowiadań / SalwatorZbiór opowiadań polskich autorów o życiu, jego blaskach i cieniach. Dochód ze sprzedaży książek będzie przeznaczony na fundacje Marka Kamińskiego.

08.10
Dzikie serce – Moira Young / Egmont – Kontynuacja Krwawego szlaku, książka z gatunku dystopii mówiąca o świecie brutalnym, którym rządzi bezprawie. Pierwszy tom był zaskakujący i emocjonujący.
Kochając syna – Lisa Genova / Filia – Powieść autorki Motyla i Lewej strony życia. Historia o dwóch kobietach, o tym, czym jest autyzm, o samotności, o odnajdywaniu sensu w życiu.
Prawie jak gwiazda rocka – Matthew Quick / Otwarte – Książka o szybkim dorastaniu i sile optymizmu, który jest uniwersalnym lekarstwem na życiowe trudności.
Wybacz mi, Leonardzie – Matthew Quick / Otwarte – Książka o szukaniu zrozumienia i buncie przeciw zasadom, którymi kierują się dorośli.
Niezbędnik obserwatorów gwiazd – Matthew Quick / Otwarte – Wznowienie historii podbijającej serca czytelników. Mówi o nietypowej walce przeciw przeciwnościom losu, aby odnaleźć szczęście.
Wszystko, o czym marzysz – Mike Greenberg / Muza – O przyjaźni kobiet, która daje wszystko, o czym tylko można marzyć. 
Białe jak śnieg – Salla Simukka / YA! – Kontynuacja Czerwone jak krew. Powieść z gatunku sensacji. Skandynawskie klimaty, sceneria starego miasta, sekta i coraz mniej czasu. 
Ostatnia wola Sonji – Asa Hellberg / Czwarta Strona – Cztery kobiety. Jedna umiera. Niezwykły testament. Podróż po marzenia. Być może niesamowita historia.
Moja mroczna strona – Gabrielle Zevin / YA! – Rok 2083, kawa i czekolada są nielegalne, a woda racjonowana. Córka bossa czekoladowego zostaje oskarżona o otrucie swojego chłopaka… czekoladowymi smakołykami.

09.10
Jak u siebie – Izabella Frączyk / Prószyński i S-ka – Opowieść o tym jak niespodziewany spadek może zmienić życie i stawiać wyzwania, o których nigdy się nawet nie śniło.
Na zawsze ona – Sandi Lynn / Amber – Książka z nurtu New Adlut, czyli miłość, przeszkody, dramatyczne losy. Czyli umrę jak nie będę miała. 😉


10.10 
Dotyk miłości – Jennifer Probst / Akapit Press – Ona – właścicielka biura matrymonialnego, posiada dar wyczuwania chemii między ludźmi. On – pojawia się w biurze, by udowodnić, że ona jest oszustką, ale nie wszystko idzie po jego myśli…


15.10 
Niebieskie migdały – Ewa Nowak / Egmont – Książka z serii miętowej. Ukazuje jak ważna jest akceptacja rówieśników oraz jaki wpływ na młodego człowieka ma dobry kontakt z rodzicami.
Krzywe 10 – Ewa Nowak / Egmont – Również seria miętowa. Pierwsze miłości, przyjaźnie oraz radzenie sobie z rodzicami. 
Okruchy magii – Kathryn Littlewood / Egmont – Kontynuacja dwóch pierwszych tomów: Magiczna cukiernia i Szczypta magii. Nowe przygody Rozmarynki, sławnej od niedawna dziewczynki posiadającej umiejętność wypiekania magicznych pyszności.

16.10 
Cena odwagi – Ewa Seno / Feeria – Kontynuacja Tatuażu z lilią.W pierwszej części Nina poznała prawdę o sobie, dowiedziała się o swoim magicznym państwie, teraz musi podjąć pewne decyzje, ale nie wie jakie będą ich konsekwencje.
Jego siła – Jay Crownover / Amber – Ponownie New Adlut. Kontynuacja losów Rome’a i Cory. Strach przed uczuciem, walka z przeciwnościami losu, masa emocji i mnóstwo wrażeń…
Cztery – Veronica Roth / Amber – Zanim Tobias poznał Tris… Historia Cztery ukazująca jego losy przed początkiem akcji w Niezgodnej…


20.10 
Księga portali – Laura Gallego / Dreams – Kolejna historia o pewnej akademii, przenoszeniu z miejsca na miejsce poprzez portale, intrydze i niebezpieczeństwie. Zapowiada się ciekawa powieść fantastyczna!


21.10 
Już czas – Jodi Picoult / Prószyński i S-ka -Tego nazwiska, jak sądzę przedstawiać nie muszę. Cokolwiek wyjdzie spod  pióra autorki będzie bardzo dobre i zapadające w pamięć. To trzeba przeczytać!


22.10 
Zbuntowani – C. J. Daugherty / Otwarte !! – dalsze losy bohaterów Nocnej Szkoły. Po ataku wroga Allie zrobi wszystko, by mu przeszkodzić. Musi też podjąć pewne decyzje w prywatnym życiu.
Tak krucho – Tammara Webber / Jaguar !! -Kontynuacja Tak blisko…. Losy bohaterów z wvżej wymienionego tytułu, tym razem z perspektywy widzenia Lucasa. Będzie można poznać jego historię, obawy i to co czuje gdy poznaje Jacqueline.
Krew Olimpu – Rick Riordan / Galeria Książki !! – Kolejna odsłona przygód Leo i jego przyjaciół. Muszą spełnić swoje zadania, by przepowiednia mogła się spełnić. Piąty, ostatni tom Olimpijskich herosów.
Nie puszczaj mojej dłoni – Michel Bussi  / Świat Książki – Podczas urlopu znika wraz z córką pewna kobieta, głównym podejrzanym staje się mąż, ale czy faktycznie to on jest winien? Może to jedna wielka manipulacja?
Gdzie jesteś, Jimmy? – Caroline Leavitt / Świat Książki – W 1956 roku ginie chłopiec, po latach jego siostra wraz z kolegą z dzieciństwa postanawiają odkryć prawdę. Tylko czy czasem nie lepiej pozostawić tajemnice w spokoju?
Komedia świąteczna – Vctoria Alexander / Ole – TRAFIŁA TU PRZEZ POMYŁKĘ – PREMIERA W LISTOPADZIE

25.10 
Szukaj mnie w śród lawendy. Zuzanna – A. Lingas-Łoniewska / Novae Res – Trzy siostry, trzy historie, trzy miłości. A. Lingas-Łoniewska w zupełnie nowej odsłonie. 

***
Jak widzicie zieniłam trochę formę zapowiedzi. Waszym zdaniem jest lepiej czy gorzej? Czekacie na coś z tej listy? A może inne tytuły zaprzątają wasze myśli?  

Ten post ma 31 komentarzy

 1. Lustro Rzeczywistosci

  Twoje czerwone są moimi czerwonymi 😉 Październik też zapowiada się bosko, szkoda, że jeszcze nie ogarnęłam września 😉

  1. Irena Bujak

   I będziemy się kusić wzajemnie 😉
   Tak, ja wrześniowych też jeszcze nie ogarnęłam… 😉

 2. Anne18

  Jest lepiej. Mnie interesuje ten ostatni tytuł.

  1. Irena Bujak

   Czytam go właśnie, jest inny niż dotychczasowe książki autorki.

 3. Zjadam Skarpety

  Na pewno chcę przeczytać książkę Jodi Picoult "Już czas", reszta średnio mnie zainteresowała. 🙂

  1. Irena Bujak

   To jest mój priorytet, Picoult zawsze biorę w ciemno. 😉

 4. G.P. Vega

  Z tej listy czekam chyba tylko na "Dzikie serce" Moiry Young 🙂

 5. cyrysia

  Ale dużo ciekawych premier, będzie w czym wybierać 🙂

 6. awiola

  Ja już nie mogę czytać zapowiedzi, gdyż niebawem zbankrutuję

  1. Irena Bujak

   Jutro lub pojutrze będzie jej recenzja, jeszcze nie wiem co pójdzie pierwsze na ostrzał do opisania. Zuzanna czy Fartowny pech. 😉

  1. Irena Bujak

   Ja za to muszę zabrać się za pierwszą część by móc sięgnąć po ten 😉

 7. Kasia Jabłońska

  Ta jesień obfituje w świetne premiery:) tylko skąd wziąć na nie pieniądze, no i czas? 😉

 8. Natalia_Lena

  Nowa Picoult, zdecydowanie. Choć ja biorę się za wersję anglojęzyczną :).

 9. Meme

  "Każdego dnia" i nowa pozycja Pani Agnieszki Lingas- Łoniewskiej to książki, które koniecznie muszą wylądować na mojej półce! 😀

  1. Irena Bujak

   Obie mam, a "Zuzannę" już mogę polecić, bo jst już za mną 😉

 10. JoAnna Polska

  "Dzikie serce", "Tak krucho", "Białe jak śnieg", "Moja mroczna strona" to zdecydowanie te tytuły, które także chcę przeczytać 😉

  1. Irena Bujak

   "Tak krucho" muszę mieć, koniecznie. Już tupie nużkami na myśl o niej 😉

 11. Le Sherry

  Jak dla mnie wygląd notki jest cudowny. 🙂 Zresztą jak zwykle, czego mogłaś się spodziewać po moim zdaniu? 😀
  Odnośnie zapowiedzi, to październik tak jak i wrzesień jest tak NIESAMOWITY, że aż serce boli, że tak bardzo skupiłam się na wrześniowych premierach, podczas gdy teraz będzie tyle cudeniek w październiku!
  Będę koniecznie musiała kupić sobie książki Quicka. Najlepiej wszystkie razem, tym bardziej, że nie dość, iż podobno są dobre, to jeszcze te kolorki okładek! Uwielbiam takie żywe grafiki. 🙂
  Oczywiście z niecierpliwością czekam na NA Ambera, mimo że jestem wściekła na wydawnictwo, że rozdziela książki na pół. To jest po prostu wyzysk i okrutność. 🙁
  "Cztery"! Super, że powieść zostanie wydana, bo jestem bardzo ciekawa przedstawienia historii mojego ulubieńca. 😉
  "Krew Olimpu" <3 I finał, finał, finał! To jest naprawdę smutne, że moja przygoda z bohaterami dobiegnie końca 🙁 Gdyby nie fakt, że Riordan zapowiedział nową serię, z nordycką mitologią, prawdopodobnie bym się załamała. 🙁
  "Tak krucho" – o mój Boże! Perspektywa Lucasa! MUSZĘ MIEĆ!
  No i "Zbuntowani", których muszę przeczytać, bo przecież tam jest Sylvain…
  W każdym razie, czekam na wszystkie premiery i mam nadzieję, że wkrótce coś mi wpadnie w ręce! 😀
  Pozdrawiam!
  Sherry

Dodaj komentarz