You are currently viewing Niemożliwa para Emma Mills

Niemożliwa para Emma Mills

– Może to, co wydaje nam się najlepsze, wcale nie jest najlepsze? Może błędne decyzje są potrzebne, żebyśmy trafili we właściwe miejsce?*

Są ludzie, którzy boją się zmian lub wierzą, że nie warto czegoś próbować, gdyż i tak skończy się to źle. Tkwi w nich strach przed nowym i niepewność siebie. Dlatego też nawet wyraźne sygnały są dla nich niedostrzegalne, co może doprowadzić do przegapienia czegoś bardzo ważnego.

Zarys fabuły

Claudia zaczyna właśnie ostatni rok szkoły i liczy na to, że uda się jej go przetrwać, jak poprzednie lata. W szkole być niezauważalną i skupiać się na nauce, a poza nią pracować i spędzać czas na grze z przyjaciółką oraz starszym bratem. Szybko jednak dociera do niej, że te ostatnie miesiące nauki będą zupełnie inne. Nagle w jej świat wkraczają inni ludzie. Nastolatka zaczyna zadawać się z najzłośliwszą koleżanką w klasie, a na dodatek zaczyna interesować się nią chłopak z sąsiedniej szkoły. Czy Claudia pokona swoje lęki i da szansę nowym znajomościom?

Nie jestem pewna czemu, ale gdy tylko Niemożliwa para pojawiła się w zapowiedziach, poczułam, że to coś dla mnie. Byłam ciekawa, co stworzyła Emma Mills i czy warto było posłuchać swojego przeczucia.

Moje wrażenia

Emma Mills jest autorką książek dla młodych dorosłych, Niemożliwa para to pierwsza jej książka u nas wydana, a ja mam szczerą nadzieję, że nie ostatnia. Książka ta wciąga od pierwszych stron i ma w sobie tyle ciekawych wątków, że naprawdę trudno się od niej oderwać. Co ciekawsze, autorka idealnie wpada w świat nastolatków, ale pokazuje czytelnikom, że nie są oni nastawieni tylko na dobrą zabawę i gadki o strojach. Mają równie istotne problemy i przeżycia, które utrudniają funkcjonowanie i podejmowanie decyzji.

Jestem zachwycona tym, że chociaż całość poznajemy z perspektywy Claudie, to każdy z kluczowych bohaterów mógłby być tym głównym, a ich problemy głównymi wątkami. Emma Mills umiejętnie tworzy każdą z historii i je ze sobą splata, tworząc spójną całość, w której każdy z bohaterów ma coś do powiedzenia oraz swój moment. Autorka dba, by wszystko miało sens, daje odpowiedzi na pojawiające się niewiadome, a każdy wątek ma swój początek, środek i zakończenie. Książka ta to też cała masa emocji, humoru, pasji i życiowych rozterek.

Słów kilka o bohaterach

Pod równie mocnym wrażeniem jestem, jeśli chodzi o bohaterów. Jak już wspominałam, w powieści jest ich sporo, ale pisarka w moim odczuciu jest świetną obserwatorką ludzi, bo idealnie stworzyła każdą z postaci. Wszyscy są diametralnie różni od siebie, charakterni, a zarazem i wycofani. Początkowo poznawałam ich, tak jak pozwalają na to innym, ale z każdą stroną czułam, że to tylko maska i chciałam poznać prawdziwe „ja” bohaterów. Wiem jednak, jak trudne jest wychodzenie ze swojej strefy komfortu i walka z tym, co siedzi w głowie. Z zainteresowaniem oraz dumą obserwowałam ich niepewne kroki i powolne odkrywanie przed innymi.

Na zakończenie

Niemożliwa para jest jedną z tych książek, o których mogłabym pisać bez końca, a i tak miałabym do poruszenia nadal wiele kwestii. Dla mnie ten tytuł jest czymś rewelacyjnym, bo w końcu wybudził mnie z marazmu czytelniczego po ponad pół roku. W końcu całą sobą przeżywałam wszystkie wydarzenia oraz emocje. Ekscytowałam się słodkimi i uroczymi sytuacjami, martwiłam, gdy bohaterowie mieli problemy i wraz z nimi przeżywałam ich lęki oraz rozterki. Zżyłam się z postaciami i byłam zachwycona tym, jak świetnie Emma Mills ze wszystkim sobie poradziła. Uważam, że takie powieści są idealne dla nastolatków, a nawet i dorosłych. Młodzież może się przekonać, że nie są sami ze swoimi lękami i problemami. Dorosły zaś przekonać, że warto zwracać uwagę na nastoletnie problemy. Ta powieść bawi, wzrusza i porusza. Daje również sporo do myślenia i mocno zapada w głowie oraz sercu.

Szczerze polecam Niemożliwa para to słodko-gorzka opowieść o rozterkach, poszukiwaniu siebie oraz swojej drogi. Pełna emocji, świetnie wykreowanych postaci (Iris jest moim numerem jeden, a Gideon niepostrzeżenie skradł moje serce), ciętych ripost, ludzkich dramatów i życiowych sytuacji. Ja jestem zachwycona, to moja książka tego roku.

Autor: Emma Mills
Tłumaczenie: Miłosz Urban
Tytuł: Niemożliwa para
Tytuł oryginału: Foolish Hearts
Wydawnictwo: Media Rodzina
Wydanie: I
Data wydania: 2021-08-11
Kategoria: lit. młodzieżowa
ISBN: 9788380089228
Liczba stron: 384

Ten post ma 22 komentarzy

 1. Domi

  Bardzo podoba mi się okładka tej książki, niestety jakoś nam się nie zeszło…

 2. Marta

  To z pewnością najlepsza książka w tym roku. #TeamGideon #aletoslodkie

  1. Koralina

   ciekawa recenzja i taka rekomendacja sprawiają, ze i ja się skuszę 😉

 3. Kasiek

  Przez Ciebie marzy mi się ta książka

 4. Miye

  Brzmi rewelacyjnie! Bardzo lubię takie młodzieżówki 🙂

 5. Koralina

  bardzo lubię takie książki. Zwłaszcza kiedy autor potrafi trafnie formować swoje spostrzeżenia, także chętnie sięgnę

 6. Parabloguje

  Brzmi ciekawie, fajna oraz sympatyczna okładka.

 7. Pojedztam.pl

  Już wcześniej zwróciłam na nią uwagę i chętnie skuszę się na tę lekturę.

  1. Tytuł podsunę mojej córce pod rozwagę, lubi wkraczać w tematykę poszukiwania własnej drogi życiowej, powinien jej się spodobać. 🙂

 8. Agaman

  Moze byc ciekawa, taka niby dla nastolatek a tez niekoniecznie, jak wpadnie mi w rece to przeczytam 🙂

 9. Cytat całkowicie mi przypasował, uważam, że to właśnie między innymi dzięki potknięciom w życiu dochodzimy do jego najgłębszego sensu. 🙂

 10. P. K.

  Dobrze, że całą sobą przeżywałaś opisywane wydarzenia. To na pewno atut.

 11. Anne 18

  Skoro to perełka to będę mieć na uwadze.

 12. Paula

  Już wcześniej zwróciłam na nią uwagę na tę lekturę i na pewno się skuszę.

 13. Justyna

  Piękna okładka, sama historia tez brzmi ciekawie. Szkoda że u mnie ostatnio jest mało czasu na lekturę

 14. Lilianna

  Bardzo wykreowane postacie są dla mnie bardzo fajne. Właśnie takie ksiazki uwielbiam.

 15. Angela

  Książka wydaje się być ciekawa. Jestem bardzo, ciekawa czy bohaterka przemoże się.

 16. Adrianna

  Muszę przyznać, że już po tytule książki wiedziałam, że muszę ją mieć, a Twoja recenzja tylko mnie w tym utwierdziła.

 17. Katarzyna Krasoń

  Twoja pozytywna opinia jest dla mnie bardzo dużą rekomendacją. Ja bardzo chcę przeczytać tę książkę i poczuć to wszystko, co Ty 🙂

 18. Aleksandra NS

  Ładna okładka, ciekawi mnie. Książki nie znam ale kto wie, możliwe, że ją przeczytam 🙂

Dodaj komentarz