“Jak poderwać drania. Ezekiel” Sara Ney

“Jak poderwać drania. Ezekiel” Sara Ney

Moi rodzice musieli od samego początku wiedzieć, że będę grzesznikiem, i dlatego oprócz biblijnego nazwiska dali mi też biblijne imię. Bóg wie, że żaden ze mnie święty.*

Kształtuje nas nasza przeszłość. To ona sprawia, jacy jesteśmy teraz i jacy będziemy kiedyś. Jeśli nie mamy odpowiednich wzorców lub opieki najbliższych możemy się pogubić, trzymać wszystkich na dystans lub wycofać się w głąb siebie. Tylko czy to właściwy sposób na życie?

Ezekiel jest prawdziwym draniem, takim przez duże D. Gniewny i ponury, kobiety traktuje jak zabawki, a przyjaciół trzyma na dystans. Wszyscy mają dość jego zachowania i w końcu trener drużyny zapaśniczej daje mu ultimatum – albo wylatuje z drużyny, albo weźmie udział w pewnym projekcie. Zake zgadza się, co prawda niechętnie, ale wie, że nie ma innego wyjścia. Tam spotyka Violet, która jest też jego korepetytorką. Ta dziewczyna to zupełnie nie jego typ, ale coś go do niej ciągnie. Pomimo wiecznej niechęci nie może o niej zapomnieć. Tylko czy chłopak z gniewem wypełniającym serce pozwoli sobie na szczęście z dziewczyną, która zagląda w głąb jego duszy?

Pierwszy tom How to Date a Douchebag przypadł mi do gustu i wiedziałam, że prędzej czy później sięgnę po kontynuację. Byłam ciekawa, jakim draniem okaże się kolejny bohater. Ezekiel nie musiał zbyt długo czekać na swoją kolej, tylko czy było warto po niego sięgnąć?

Przyznam szczerze, że dość niecierpliwie czekałam na drugi tom serii, by przekonać się, czy Sara Ney ponownie pokaże, na co ją stać. Na szczęście i tym razem udowadnia, że pomimo tylu książek z gatunku new adult nadal można stworzyć powieść wyłamującą się ze schematów. Ezekiel nie jest skomplikowany, ale fabuła intryguje, wzbudza emocje i sprawia, że nie chce się przerywać czytania. Autorka powoli buduje napięcie, bawi i pokazuje, że czas jest najlepszym sposobem na wszystko. Nic nie dzieje się za szybko. Nie ma nagłych rozwiązań czy też zmian w zachowaniu. Pokazuje, że zmiany w człowieku zachodzą powoli, bo tak naprawdę, to ciężki proces i nawet miłość nie sprawi, że nagle wszystko się odmieni. Akcja powieści toczy się powoli, ale wydarzenia potrafią zaskoczyć i sprawić, że zapomina się o upływającym czasie.

Kolejnym plusem są bohaterowie. Ezekiel to chłopak, którego początkowo bardzo trudno polubić. Irytujący, mroczny, bezczelny i cóż… chamski. Jednak jeśli przebije się przez jego kolejne warstwy, można dostrzec, że to postawa obronna i brak pokazania, jak powinny wyglądać relacje z kimś, na kim nam zależy i że nie każdy zawsze odchodzi. Zake powoli się zmienia, ale jest tylko człowiekiem, po drodze nieraz popełnia błędy i upada. Violet zaś jest jego zupełnym przeciwieństwem – cicha, spokojna, skupiona na tym, co robi, by radzić sobie każdego dnia. Zupełnie różne charaktery, są jak ogień i woda, a jednak potrafią się porozumieć. Mają swoje wzloty i upadki, gorsze i lepsze dni, dobre i złe momenty. Są realni, charakterni, nieszablonowi.

Ezekiel bez wątpienia trafi na moją prywatną listę – bestsellery ZWK. To książka, którą pochłonęłam w mgnieniu oka i w sumie żałuję, że tak szybko dotarłam do ostatniej strony. Sara Ney pisze lekko, zabawnie i nieszablonowo, potrafi zirytować, rozbawić oraz poruszyć. Tworzy historię, która wciąga od samego początku, bohaterów, z którymi się zżywa i im kibicuje. Wraz z nimi przeżywałam wszystkie chwile, czułam emocje zawarte na każdej stronie i niecierpliwie przewracałam kolejne kartki. Jedne z lepszych new adult, jakie dotąd czytałam. Z pewnością będę wracać do tego drania.

Z czystym sumieniem polecam drugi tom serii. Ezekiel nie tylko dostarcza rozrywki, ale również pokazuje, jak ważne jest czuć, że komuś na nas zależy. Sara Ney plusuje podejściem do tematu, poczuciem humoru oraz pełnymi napięcia relacjami bohaterów.

Autor: Sara Ney
Tytuł: Jak poderwać drania. Ezekiel
Wydawnictwo: Kobiece
Wydanie: I
Data wydania: 2019-03-27
Kategoria: new adult
ISBN: 9788365601353
Liczba stron: 424
Ocena: 8/10

How to Date a Douchebag:
Jak poderwać drania. Sebastian | Jak poderwać drania. Ezekiel | The Learning Hours | The Coaching Hours

Ten post ma 8 komentarzy

  1. Skusiłaś mnie, szczególnie stwierdzeniem, że to większy dupek niż jego poprzednik. Z ciekawością sięgne po całą serię.

  2. Ciekawa okładka, jeszcze się z takimi nie spotkałam. Muszę zapoznać się z serią skoro polecasz 🙂

  3. Chyba jednak nie mój klimat, chociaż czasami lubię takich “niegrzecznych” , nawet chamskich bohaterów

  4. Na ciepłe wakacyjne czytanie, cieszy, kiedy drugi tom smakuje równie dobrze jak pierwszy. Może moja córka skusi się na tę przygodę czytelniczą. 🙂

  5. Zaczęłam niedawno pierwszy tom, ale musiałam przerwać na rzecz innych książek. Jak mi przypadnie do gustu, przeczytam i ten tom 🙂

Dodaj komentarz

Close Menu