“Szósty” Agnieszki Lings-Łoniewskiej ponownie wydane!

Prawie każdy z nas zna twórczość Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Autorka ta ma wielu fanów, którzy niecierpliwie czekają na każdą nową książką ;). Pewnie wszystkich ucieszy fakt, że 28.02.2012 zostanie ponownie wydana książka “Szósty”!! 
No nic tylko się cieszyć i czekać! 😉
„W szóstym dniu Bóg stworzył człowieka – mężczyznę i kobietę. W szóstym dniu… odbiorę ci życie, bo ja jestem twoim bogiem”.
  
Miłość, która rodzi się pośród zbrodni.
Przeznaczenie, przed którym nie da się uciec
“Czy możliwe jest połączenie świetnego kryminału z wciągającym romansem? Wartkiej, trzymającej w napięciu akcji z subtelnym i wnikliwym opisem uczuć? Logicznie i racjonalnie skonstruowanej intrygi z onirycznymi przeczuciami czekającego gdzieś za rogiem przeznaczenia?

Okazuje się, że tak. Agnieszka Lingas-Łoniewska w „Szóstym” dokonuje niebywałej rzeczy. Łącząc przeciwności, tworzy niesamowitą historię, od której wprost nie sposób się oderwać. Rys bohaterów jest tak przekonujący, że zasadne staje się uściślenie autorki o fikcyjności postaci i wydarzeń. 

Alicja Szymczak i Marcin Langer… Od początku trwania powieści ich losy w dziwny sposób zbliżają się do siebie i oddalają. Każde z nich obawia się przyjąć tego, co nieubłaganie ściga ich od sześciu lat. Absurdalnie, dopiero pojawienie się seryjnego mordercy, zabijającego zielonookie blondynki, sprawia, że losy tej wyjątkowej dwójki łączą się na zawsze. Ona – policyjna pani psycholog i proflier, on – głównodowodzący Śląskiej Grupy Śledczej, elitarnej jednostki policyjnej. Współpraca zawodowa wkrótce przeradza się w gorący, pełen skrajnych emocji romans.

Tłem tej romantycznej historii jest świetnie poprowadzony kryminał. Grasujący seryjny morderca, tajemnicza sprawa sprzed wielu lat, niewiele poszlak… Wszystko to sprawia, że do samego końca nie wiadomo, kim jest Szósty, a ostatnie rozdziały i epilog są zaskoczeniem dla każdego czytelnika.”

Ten post ma 8 komentarzy

 1. jasmin

  Szerze? Jeszcze nigdy nie czytałam żadnej książki tej autorki. Muszę to nadrobić 🙂

 2. Magda

  ja niestety też nie znam tej autorki i chętnie to zmienię 🙂

 3. Elen

  Widać nie jestem "prawie każdym" bo o pisarce w ogóle nie słyszałam 😉 Ciekawe połączenie-romans i kryminał, a z Twojej recenzji wynika, że także udane 🙂

 4. Cinnamon

  Niestety o autorce nie słyszałam… Ale chętnie sięgnę po jej najnowszą powieść 🙂
  Pozdrawiam!

 5. giffin

  Ostatnio bardzo głośno o tej książce! Pozostaje nam tylko czekać… 🙂

 6. dm1994

  chętnie na nią zapoluję w księgarni:D

Dodaj komentarz