“Pucked” Helena Hunting

“Pucked” Helena Hunting

– Nadal mogę uciec.
– Możesz spróbować. Jestem całkiem szybki, kiedy gonię coś, czego pragnę.*

Łatwo jest nam wydawać opinie i osądzać. Nawet jeśli nie znamy sytuacji czy osoby przypinamy mu jakąś łatkę i trwamy w tym zdaniu. Tylko czy mamy do tego prawo i czy faktycznie takie zaszufladkowanie jest sprawiedliwe? Może konkretne zachowania są tylko pozorami mającymi chronić?

Violet Hall ma brata hokeistę, będącego gwiazdą NFL, playboyem i strasznym głupolem. Obserwując zachowanie jego oraz innych hokeistów utwierdza się w przekonaniu, że im zależy tylko na jednym. Jednak w momencie poznania Aleksa Watersa musi zmienić zdanie, bo mężczyzna po ich wspólnej nocy nie znika z jej życia, a wręcz chce w nim zaistnieć jeszcze bardziej. Stara się, jak tylko może, by przekonać kobietę, że jest inny, ale czy to nie jest tylko grą? Czy jest szczery w tym, co robi? I czy Violet da się przekonać, że Aleksowi na niej zależy?

Szczerze mówiąc, nie wiem, co mi kazało sięgnąć po ten tytuł, ale ani przez chwilę nie żałuje swojej decyzji, bo Pucked okazał się idealnym wyborem.

Helena Hunting raczy nas ogromną dawką erotycznej, zabawnej i romantycznej historii, która od pierwszych stron wzbudza zainteresowanie. Autorka w lekkim stylu snuje opowieść o bohaterach pamiętając też o emocjach, opisach i logiczności wydarzeń. Niczego nie ma tutaj za dużo ani za mało, a wydarzenia toczą się szybko i chociaż finał łatwo przewidzieć, to niektóre sytuacje nie raz zaskakują. Pucked to idealna mieszanka wątku romantycznego i zajrzenia do świata hokeistów, nie zabraknie też tematów rodzinnych i przyjaźni. Wszystko to daje powieść, od której nie sposób się oderwać.

Niewątpliwym plusem jest charakterystyka postaci. Nie są idealni, czasem ich zachowania irytowały, potrafią popełniać błędy i podejmować złe decyzje, ale i tak zdobyli moją sympatię. Przez to, że są tacy realni, a ich relacja to niekończąca się namiętność i przekomarzanki słowne, które rozśmieszają do łez, łatwo było się z nimi zżyć i wczuć w ich losy. Polubiłam Violet za jej pazur, a Aleksa za to, że nie jest typowym bohaterem powieści z tego gatunku. Składa się z samych sprzeczności, w jednej chwili potrafi być uroczo nieśmiały, by za chwilę pokazać pewność siebie i tego, co chce w danej chwili zdobyć, niesamowicie romantyczny, a zaraz potem łamiący serce. Zdobył moje serce szturmem.

Pucked zachwycił mnie tak bardzo, że wystarczyło mi parę godzin na zapoznanie się z historią i w tamtej chwili nie liczyło się nic prócz niej. Z zapartym tchem śledziłam bieg wydarzeń, nieustannie na zmianę śmiejąc się i wzdychając. Całą sobą zaangażowałam się w fabułę, a bóbr już zawsze będzie kojarzył mi się z tym tytułem. Helena Hunting ma niesamowite poczucie humoru, lekki styl pisania i umiejętność tworzenia scen erotycznych ze smakiem oraz pikanterią, do tego dba o całokształt i nie skupia się tylko na jednym. Już nie mogę doczekać się drugiego tomu!

Pucked będzie miało swoich zwolenników i przeciwników, bo nie każdemu może spodobać się poczucie humoru autorki. Mnie Helena Hunting całkowicie do siebie przekonała i jeśli tylko kolejne jej książki będą w podobnym stylu, jestem na tak. Polecam z czystym sumieniem!

Autor: Helena Hunting
Tytuł: Pucked
Wydawnictwo: Szósty Zmysł
Wydanie: I
Data wydania: 2018-05-30
Kategoria: romans
ISBN: 9788365830562
Liczba stron: 456
Ocena: 8/10

Pucked:
Pucked | A Pucked Holiday Outtake (1.1) | Pucked Up | Pucked over | Forever Pucked | Pucked Off

Dodaj komentarz

Close Menu