Zacznę od nowa Dominiki Smoleń – zapowiedź patronacka

Zacznę od nowa Dominiki Smoleń – zapowiedź patronacka

Już 11 lutego nakładem wydawnictwa Replika ukaże się Zacznę od nowa Dominiki Smoleń. Powieść porusza trudne i życiowe tematy, o których powinno się nieustannie mówić.

Miło mi poinformować, że historia Grace ukaże się pod moim patronatem medialnym. W skrócie piszę o niej tak:

Zacznę od nowa to historia dziewczyny, która nie poradziła sobie z tym, co zgotowało jej życie. By zapomnieć, przestać czuć zaczęła pić i szybko uzależniła się od stanu upojenia, który dawał tak złudne poczucie wytchnienia i zmniejszał ból serca. Na szczęście nie była sama, ktoś pomógł walczyć jej z nałogiem, pokazując, że może być dobrze. Wszystko jednak przepada, gdy los ponownie pokazuje, że życie nie jest sprawiedliwe. Ile razy trzeba podnieść się z kolan, by w końcu zaznać szczęścia?

Opis:

Sądziła, że jej życie jest całkiem dobre, dopóki z dnia na dzień nie rozsypało się jak domek z kart. Każdego ranka, po przebudzeniu, pierwsze, o czym myśli, to alkohol. Uzależniła się od niego, kiedy zerwał z nią chłopak, a kolejny dramatyczny splot wydarzeń doprowadza do tego, że pije coraz więcej. Chociaż kobieta zdaje sobie sprawę z konsekwencji, nie jest w stanie odmówić sobie kolejnego drinka… Przynajmniej do czasu, gdy dochodzi do wniosku, że jeśli nie chce utonąć, musi coś ze sobą zrobić i uporządkować to, co zostało z jej codziennej egzystencji.
Okazuje się, że życie nie tylko zabiera, ale także dużo daje.

Wzruszająca opowieść o sile ludzkiej woli i o chęci do tego, aby ciągle walczyć o nowy, lepszy dzień.

Ten post ma 16 komentarzy

 1. Książka raczej na mojej biblioteczce nie zagości, jednak kto wie, może kiedyś wpadnie w moje ręce np. w bibliotece ? 😉

 2. Mam ją w planach. Zapisana na czytniku z milionem innych książek, ale myślę, że sięgnę po nią z przyjemnością.

 3. O książce nie słyszałam, ale ma bardzo interesującą okładkę. Jak na razie nie mam w planach jej czytać.
  Pozdrawiam Serdecznie

 4. Brzmi ciekawie, być może się skuszę jak kupi moja biblioteka 🙂

 5. Jak na razie nie jestem do końca przekonana czy to książka dla mnie. Poczekam aż wypłyną pierwsze opinie na jej temat.

 6. Ciekawa, zapewne wzruszająca, dająca do myślenia i emocjonalna, ale czy do końca w moim typie? Nie wiem! Jeżeli za jakiś czas natrafię na nią w bibliotece, to wezmę, ale raczej sama jej nie kupię.

 7. Ale patronatu oczywiście gratuluje 😉

 8. Nie znam twórczości autorki, ale gratuluję patronatu 🙂

 9. Po przeczytaniu kilku recenzji zdecyduję, czy warto sięgać po tę książkę. Jeżeli problem alkoholowy zostanie dobrze ukazany, nie stanie się wątkiem pobocznym i historia zostanie poprawnie poprowadzona, to chętnie sięgnę.

 10. Nie wiem, czy opis mnie przekonuje, ale okładka jest naprawdę urocza! I gratuluję patronatu! 🙂

Dodaj komentarz

Close Menu