To twój dom, Lulu Linda Chapman

To twój dom, Lulu Linda Chapman

Nie tylko my szukamy kogoś, z kim dopasujemy się ze swoim charakterem i upodobaniami. Zwierzęta również najlepiej będą czuły przy kimś, kto tak jak one lubi dużo ruchu, zabawy lub ciszy i spokoju. Tylko wtedy będą najbardziej szczęśliwe oraz spełnione.

Zarys fabuły

Gabrysia i Jacek to dziewięcioletnie bliźniaki, które kochają zwierzęta całym sercem i nie mogą patrzeć na ich krzywdę. Dlatego też pod nadzorem mamy stworzyli agencje mającą na celu pomoc znalezionym lub niechcianym zwierzętom. Dokładnie poznają cechy danego podopiecznego i szukają mu odpowiedniego domu. Potencjalny kandydat musi odpowiedzieć na szereg pytań i udowodnić, że ma właściwe warunki do przygarnięcia zwierzęcia. Tym razem dzieci chcą pomóc bardzo nieśmiałej i lubiącej ciszę kotce Lulu. Czy znajdą jej odpowiedni dom?

Jakimś cudem przeoczyliśmy z Potworkami drugi tom serii, ale na szczęście każda część skupia się na historii innego czworonoga. To twój dom, Tosiu bardzo przypadł nam do gustu i tym chętniej chwyciliśmy za To twój dom, Lulu. Poprzednio oczarował nas przesłodki piesek, czy z kotkiem będzie tak samo?

Słów kilka o szacie graficznej

Tutaj już sama okładka budzi zachwyt oraz ciepłe emocje. W środku zaś Sophy Williams dba, by było jeszcze lepiej. Co prawda jej ilustracje są czarno białe, ale i tak są rewelacyjne. Ilustratorka swoją pewną, ale delikatną kreską tworzy prace pełne emocji, uroczych, a także poruszających scen. Widać na nich nie tylko emocje, ale również miejsca, osoby i zwierzęta.

Moje wrażenia

To twój dom, Lulu jest idealną książką dla dzieci w wieku 6+. Napisana lekkim językiem, dużą czcionką i krótkimi rozdziałami. To z pewnością sprawi, że mały czytelnik sam zechce przewracać kolejne strony. I chociaż to jest bardzo ważne, to najistotniejsza jest sama opowieść oraz sposób jej przekazania. A Linda Chapman bawi, wzrusza, zaraża swoją miłością do zwierząt i uczy odpowiedzialności. Przypomina, że posiadanie kotka to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim odpowiedzialność.

Na zakończenie

To twój dom, Lulu ma w sobie niezwykle istotny przekaz. I ta historia uczy dzieci odpowiedzialności oraz świadomości tego, że zwierzęta potrzebują naszego zainteresowania. To też pokazanie, że mali czytelnicy potrafią zająć się kotem, okazać mu miłość, karmić go, bawić się z nim i dbać o jego potrzeby. To też przypomnienie, że kot czy pies nie jest zabawką, którą można porzucić, gdy się znudzi lub zapomnieć, bo miał być inny.

Tak – Linda Chapman w To twój dom, Lulu porusza różne trudne i istotne tematy, ale równoważy to dużą ilością nadziei, radości oraz zwierzęcym urokiem. Do czytania samemu lub z dorosłym. Każdy sposób dostarczy mnóstwa pozytywnych wrażeń.

Autor: Linda Chapman
Ilustrator: Sophy Williams
Tłumaczenie: Ewa Kleszcz
Tytuł: To twój dom, Lulu
Tytuł oryginału: A forever home for Luna
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania: 2021-11-24
Kategoria: lit. dziecięca (6+)
ISBN: 9788328087880
Liczba stron: 112

To twój dom
To twój dom, Tosiu | To twój dom, Ptysiu | To twój dom, Lulu | To twój dom, Mimi


Ten post ma 10 komentarzy

 1. super że tyle emocji pojawia się w tej książeczce, na pewno wiele dzieci ją polubi
  urocza okładka

 2. Im w młodszym wieku uwrażliwia się na potrzeby zwierząt, szacunek wobec nich, tym później większe pragnienie do zapewnienia ochrony także dzikim gatunkom.

 3. Mamy w domu sporo książek z tej serii. Moja starsza córka ją uwielbia i ciągle kupuje nowe tytuły. Jedne z piękniejszych książek dla dzieci.

 4. Przepiękne ilustracje 🙂 uwielbiam książki dla dzieci i mam ich w domu naprawdę dużo. Nawet swoje z dzieciństwa 🙂

 5. Moja starsza córka kocha serię z tymi zwierzątkami. Sama ma już ich kilka. Szczególnie lubi te o mniejszych zwierzątkach. Bardzo sie cieszę, że powstają nowe książki z tej serii, będzie miała co czytać.

 6. Uwielbiam sięgać po książki ze zwierzętami w roli głównej. Na tę też chętnie się skuszę.

 7. Myślę, że mojej małej ta książeczka mogłaby się spodobać. Okładka jest urocza

 8. Ale słodka okładka. Myślę, że mój synek byłby bardzo zadowolony z tej książeczki.

 9. Cudowna okładka, a historia wydaje się ciekawa. Z chęcią zakupię ją dla mojej siostry.

 10. Jaki uroczy ten kotek! Ale dopiero skarpetki robią moim zdaniem prawdziwą furorę 🙂 Mam tego typu z pingwinkami i są to moje ulubione.

Dodaj komentarz

Close Menu