Zapowiedzi/Nowości #9 oraz krótka informacja ;)

O dziwo nadchodzące dwa tygodnie będą spokojne w premiery wydawnicze co przyjmuję z dość dużą ulgą. Mój portfel oraz listonosz zapewne też odetchną z ulgą 😀
***
Zielona Sowa, 29.04.2013
Magiczne runy! Pościg! Groza!

Wykopaliska archeologiczne na
wyspie Wolin to dla Ani i Bartka istny raj! Kiedy przypadkiem poznają
Helenkę, sprawy przybierają zaskakujący obrót. Wizja skarbu i podejrzani
ludzie wyciągający w środku nocy z głębin rzeki tajemnicze skrzynie,
rozbudzają ich wyobraźnię. Spotkanie z Gardnerami na Bornholmie
dodatkowo zaostrza apetyt na nowe przygody. Jednak zaginięcie profesora
Ragnara Storma oraz widok nieznajomego mężczyzny rzucającego się z klifu
wprost we wzburzone morze wywołuje w nich grozę. Czy ten skarb wart
jest takiego ryzyka?

Zaginiony klucz do Asgardu to szósty tom bestsellerowej serii Kroniki Archeo!
Ponure skandynawskie

zamczyska, przerażające swym ogromem klify oraz mgły, które, spowijając bezkresne pustkowia, kryją niejedną tajemnicę…
Mira, 08.05.2013
Clea nie jest grzeczną dziewczynką. Od dziecka uczyła się złodziejskiego
fachu, dwa razy trafiła za kratki. Teraz postanawia rozpocząć nowe,
uczciwe życie, ale wplątuje się w groźną międzynarodową aferę. Policja
nie wierzy w jej wersję wydarzeń, a dla przestępców jest niewygodnym
świadkiem. Musi zdobyć dowody swej niewinności, dlatego włamuje się do
posiadłości jednego z podejrzanych. Na miejscu zaskakuje ją? inny
włamywacz. Złodziej, zabójca czy niespodziewany sprzymierzeniec?
 Nasza Księgarnia, 08.05.2013
Emilia znalazła bezpieczne schronienie za murami klasztoru.
Niespodziewanie w jej poukładanym świecie pojawia się Tatar Selim,
którego wizyta burzy spokój dziewczyny. Mężczyzna przynosi wiadomość, że
jej zaginiony ojciec, uczestnik powstania listopadowego wcielony do
carskiego wojska, żyje, jednak znajduje się w tureckiej niewoli. Muszą
natychmiast wyruszyć, by go wykupić…
W podróży nastąpi jednak
dramatyczny zwrot… Czy tajemniczy wojownik Zakir, arogancki, lecz
pociągający wielbiciel poezji, to ktoś, komu młoda kobieta może zaufać?
Czy w dalekim kraju, w świece obcej kultury i obyczajów, Emilia zdoła
odnaleźć szczęście i miłość?
Powieść przybliża polskim czytelnikom fascynujący świat Bliskiego Wschodu – w tym codzienność haremów i przepych stambulskich posiadłości.
W
prowadzonym równolegle wątku autorka przedstawia sylwetkę Rumiego,
perskiego poety z XIII wieku. Czy losy mistyka i zagubionej dziewczyny
mogą mieć coś wspólnego? 
Świat Książki, 08.05.2013
Coś dla miłośników Małego Księcia, Alicji w Krainie Czarów, obrazów Dalego oraz filmów Tima Burtona.
Opowieść
wypełniona zaskakującymi postaciami, obrazami, metafizyką, poezją i
finezyjnym humorem. Runda dziewczynka a może kobieta? odbywa z babcią
podróż do tajemniczej Aronpei. Cóż to za dziwne miasteczko? Choć urocze,
pełno w nim dziwów: manowców i halucynacji, oraz osobliwych postaci.
Czy Runda dostanie się stamtąd na wymarzoną planetę i zamieszka wśród
smoków?
Nieoczywista, wielowymiarowa bajka-nie-bajka o potędze
wyobraźni i o tym, że wyobrażenia często nie przystają do
rzeczywistości.
Świat Książki, 08.05.2013
Larissa Stark ma cudownego męża, piękne dzieci oraz dom, który uwielbia.
Ale czasami, gdy posiada się wszystko, przestaje to wystarczać.
Przypadkowe spotkanie z młodszym nieznajomym mężczyzną odmienia jej
idylliczne życie. Larissa zadaje sobie pytanie, czy to, w co do tej pory
wierzyła, jest prawdą oraz zastanawia się nad tym, co wydawało się nie
do pomyślenia. Ale jeśli odważy się na niemożliwy krok, czym stanie się
jej życie? Obojętnie jakiego dokona wyboru, ktoś zostanie zdradzony…
Znak emotikon, 08.05.2013
Bohaterowie książki “Pięcioro dzieci i coś” powracają

Tym razem
pomysłowe rodzeństwo odnajduje czarodziejski dywan spełniający trzy
życzenia dziennie i niezwykle gadatliwego ptaka Feniksa. Na bohaterów
czeka mnóstwo magicznych niespodzianek: egzotyczne podróże, pamiątka z
Persji w postaci kilkuset perskich kotów czy koronacja zrzędliwej
kucharki na królową słonecznego wybrzeża. Co jednak będzie, kiedy w
czarodziejskim dywanie zrobi się dziura? 

Prószyński i S-ka, 09.05.2013
On wrócił. Nie błagaj, żeby nie odbierał ci życia. Módl się, żeby śmierć przyszła jak najszybciej.
Wróciłem
– to słowo zapisane w języku arabskim, aramejskim, hebrajskim oraz
greckim, za pomocą babilońskiego pisma klinowego i egipskich hieroglifów
odkryto na ciele ofiary nabitej na pal. Żeby zrozumieć jego znaczenie,
agent specjalny FBI, Sam Markham, będzie musiał wykroczyć daleko poza
rutynowe dochodzenie i zagłębić się w meandry historii, astronomii i
starożytnych wierzeń.
Świat jest pełny tajnych przekazów. Zwykłe
słowa tworzą anagramy pełne ukrytych znaczeń, zdarzenia są
podporządkowane matematycznemu równaniu, a mityczne postacie ożywają, by
prowadzić Palownika do celu. Markham
musi odgadnąć, jakie siły kierują szaleńczymi poczynaniami mordercy, skłaniając go do powtarzania krwawych rytuałów.
Palownik
poświęci wszystko dla swojej misji. Przyzwyczaił się do odoru
wnętrzności, wydzieranych ze zwłok, i poznał smak ludzkiego mięsa. Musi
iść dalej, niezależnie od własnych słabości. Musi wypełnić misję. I
wypełni ją, choćby cały świat sprzysiągł się, żeby go powstrzymać.
Mira, 10.05.2013
Skazani na miłość
Kate wcześnie straciła rodziców. Na szczęście ma
ukochaną babcię i wielu przyjaciół. Jeden z sąsiadów, Jacob Cade,
traktuje ją jak siostrę. To dobrze, bo Kate zawsze może na niego liczyć.
Ale też źle, bo wolałaby, by wreszcie dostrzegł, jak bardzo jest w nim
zakochana. Jedna gwałtowna kłótnia sprawia, że Jacob i Kate zostają
wrogami. Zrywają kontakty na wiele lat. Kiedy spotykają się ponownie,
zyskują szansę na wyjaśnienie dawnych nieporozumień. Jednak im udaje się
jeszcze bardziej wszystko skomplikować…

Nie do pary?
Ślub
Melissy i Diega wywołał wiele plotek. Wszyscy wiedzieli, że ich rodziny
są od lat skłócone. Czy miłość okazała się silniejsza od


dawnych uraz? A może to tylko finansowy układ albo… konieczność? Potem
robi się jeszcze dziwniej, bo pewnego dnia Melissa znika. Nikt się nie
domyśla, że najbardziej zaskoczony jej postępowaniem jest Diego. Przez
sześć lat szuka żony, a gdy wreszcie ją odnajduje, Melissa odmawia
wszelkich wyjaśnień, w dodatku ma jeszcze więcej tajemnic do ukrycia.
***
 Normalnie nie mogę uwierzyć, że potrafiłam tak bardzo się ograniczyć. 😉 Ekchem… Kolejna część Kronik Archeo to mój absolutny i chyba jedyny must have. Tak, z pewnością cała reszta mogłaby poczekać na lepsze czasy, ale tę książkę muszę mieć. Po prostu uwielbiam tą serię, o! Jeśli chodzi o Gerritsen to lubię jej publikacje i mam już kilka za sobą. Strasznie się ciesze, że zostały wznowione. Książka Panińskiej nie jest może jakimś priorytetem, ale mnie ciekawi i jak będę miała wolną chwilę (ha, ha!) to chętnie po nią sięgnę. To samo tyczy się pozycji ze Świata Książki, hoć już wiem, że tą drugą dostanę. 😉 “Feliksa i dywan” mam na oku ponieważ jestem ciekawa tej serii, podobno klasyka literatury dziecięcej, a ja do tej pory w ogóle o tym autorze nie słyszałam… Czas to nadrobić 😉 “Palownika” mam na oku bo mnie opis zaintrygował, Molly pewnie stwierdzi, ze znowu odzywa się we mnie moje mroczne “Ja” :D. No i na koniec Palmer, mama rozkochała mnie w romansach ogólnie, a ja mamę w twórczości tejże Pani. Cóż, lektura przewidywana na lato 😉
Widzicie coś dla siebie? 😉
***
Jeszcze trochę was pomęczę, mało kiedy wstawiam jakieś informacje prasowe, ale ta wydaje się być ciekawa tak więc przekazuję wam fragment maila dotyczącego spotkania z autorką powieści “Pieśń o poranku”.
“„Pieśń o poranku” opowiada historię dojrzałej kobiety, która w imię miłości do
młodego kochanka jest gotowa zaryzykować szczęście rodzinne,
stabilność i poczucie bezpieczeństwa. Jak napisał dziennik Daily
Mail, „Pieśń o poranku” to „po części kryminał, po części romans,
po części dramat rodzinny – jednym słowem powieść idealna”.
Paullina Simons urodziła się w Leningradzie w rodzinie dysydenckiej. Jej
dziadkowie i rodzice, ciężko doświadczeni przez wojnę i komunizm,
wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych w 1973 roku, kiedy Paullina
miała 10 lat. Jest autorką powieści „Dziewczyna na Times Square”,
„Tully”, „Czerwone liście”, „Jedenaście godzin”. Powieść „Jeździec
miedziany”, a następnie jej kontynuacja: „Tatiana i Aleksander” i
„Ogród Letni”, przyniosły autorce światowy sukces.
Spotkania autorskie:
18.05, godz. 14.00 Warszawskie Targi Książki (Stadion Narodowy), Warszawa
20.05, godz. 18.00 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, ul.
Mickiewicza 5, Bochnia
21.05, godz. 17.00 Biblioteka Śląska, Pl. Rady Europy 1, Katowice
22.05, godz. 18.00 Biblioteka Manhattan, ul. Grunwaldzka 82, Gdańsk

Serdecznie zapraszam na spotkania z autorką (swoją obecność na
spotkaniu w Warszawie można potwierdzić tutaj
http://www.facebook.com/events/187175234768050/)“*

  
* informacje uzyskane od wydawnictwa Świat Książki 

Ten post ma 15 komentarzy

  1. Palownik zapowiada się naprawdę obiecująco, opis zachęcający, ciekawe jak recenzje 🙂

  2. "Palownik" mnie zaintrygował.Więcej nic dla siebie nie widzę.
    Pozdrawiam:)

  3. Świetne zapowiedzi. Parę książkowych nowości mam na oku, więc jak tylko przyjdzie dzień premiery zaraz idę do Empiku:-)

  4. Ha, mnie również najbardziej ciągnie do kolejnej części Kronik Archeo:) Poza tym cieszy kontynuacja "Pięcioro dzieci i coś", które to książki mam od dzieciństwa i fajnie, że wydawnictwo zdecydowało się powrócić do klasyki. "Palownik" również zapowiada się interesująco:)
    Pozdrawiam serdecznie!

  5. Ja widzę dla siebie "Podróż po miłość…" i "Miłość w zimie". Te "Kroniki…" mnie intrygują od dawna, ale muszę zacząć od pierwszego tomu 🙂

  6. Jak dla mnie tylko "Ścigana" by była interesująca jak na razie 🙂

  7. Mnie najbardziej zainteresowała książka "Ścigana". 🙂

  8. Mnie oczywiście interesują kryminały! 🙂

  9. Zobaczyłam w tytule zima i jakoś tak mnie odepchneło na mysl o tej która teraz szcześliwie odeszła;)

  10. Jestem ciekawa książki "Miłość w zimie" 😉

  11. Ciekawie zapowiadają się te książki. Mam ochotę przeczytać "Ściganą", "Pieśń o poranku" i "Palownika" 🙂

  12. Nowosci zawsze kusza, jednak na polkach nadal stoi wiele ksiazek, ktore jeszcze nie czytalam, wiec probuje sie ograniczyc 😉

  13. "Miłość w zimie" oraz "Skazani na miłość" chętnie bym przeczytała:)

Dodaj komentarz

Close Menu